Neparastā Tallina – bohēma un radošā Kalamaja

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas uz Igauniju

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 

  6:50 – pulcēšanās pieturā.

  7:00 - izbraukšana no Rīgas.

   Ierašanās Tallinā.

   Šodien mēs dodamies uz neparasto Tallinu – Kalamaja rajona ziemeļu daļu, kura pazīstama ar bohēmu un neikdienišķumu. Te savas lentes filmējuši Holivudas režisori! Kuri? To mēs tūlīt uzzināsim. Un tā, par visu pēc kārtas.

  Kā jau augstāk tika pieminēts – ne visās Igaunijas galvaspilsētas vietās iespējams tā vienkārši iekļūt. Dažreiz, tajās neizdodas pat ielūkoties, jo durvis ir slēgtas. Un tieši tādā neparastā vietā mums šodien būs iespēja paviesoties!

  Unikālā ekskursija, kuru izveidojis Igaunijas arhitektūras centrs, piedāvā mums iespēju ieskatīties Tallinna Linnahalli (Tallinas pilsētas namā), kura durvis parasti apmeklētājiem ir slēgtas.

 Tallinna Linnahalli – viens no galvenajiem Tallinā uzbūvētajiem objektiem XXII Olimpisko spēļu regates uzņemšanai. Runa ir par vienu no visspilgtākajiem igauņu padomju arhitektūras piemēriem Tallinā.

  Šī celtne Tallinā izpelnījās daudz uzmanības arī 2020. gadā, kad kļuva par vienu no interesantākajiem filmēšanas laukumiem Kristofera Nolana filmai “Tenet” Tallinā. Nolana filmā ēka spēlē Kijevas operas teātra lomu. Kinematogrāfistus ēkā apbūra vispirms jau ar savu monumentālo atmosfēru. Vai varat stādīties priekšā, šeit, vietā, kuru mēs apmeklēsim, savu filmu filmējis pasaules kinematogrāfa zvaigzne Kristofers Nolans.

   Lai tādu megapopulāru filmu kā “Ilūzija” (The Prestige) un “Tumšais bruņinieks” (The Dark Knight) režisors varētu veidot savu jauno filmu, toreiz bija pat ierobežota satiksmes kustība pa Tallinas šoseju!!! Un šodien mēs te viesosimies!

   Tallinna Linnahalli tapšanas vēsturi, kā komplekss, kurš kalpojis par Nolana filmas uzņemšanas laukumu, izskatās no iekšpuses, un vēl daudz interesantu faktu mēs uzzināsim un redzēsim šīs unikālās ekskursijas laikā.

   Saprotams, ka pēc ekskursijas nebūtu par sliktu iestiprināties kāda no stilīgajiem un modernajiem Kalamaja restorāniņiem. Vieta un pusdienu piedāvājums šobrīd vēl tiek precizēti, un tiklīdz visa informācija par pusdienām nonāks mūsu rīcībā, mēs to nekavējoties ievietosim šajā sadaļā.

   Pēc pusdienām mums ieplānots laiks jūsu patstāvīgajai atpūtai. 

   Kalamaja - bohēmas un radošuma "saliņa" Tallinā, pēdējo gadu laikā kļuvis par tūristu iecienītu atpūtas un pastaigu vietu. Šis klusais rajoniņš, kurš izvietojies praktiski blakus Vecpilsētai, savaldzina uzmanību ar daudzkrāsainiem dažādas faktūras koka namiem. Pats rajona nosaukums tulkojumā no igauņu valodas nozīmē “zvejnieku apmetne”. Arhitektūras cienītāji, vēstures entuziasti, un visi, kuriem ir interese apskatīt Tallinas art-tusiņa avangardu – jums jādodas taisnā ceļa uz Kalamaja rajonu.

   Kalamaja lepnums – brīnišķīgi saglabājušās koka ēkas, starp kurām izceļas īpašs arhitektūras tips, tā saucamā “Tallinas māja”. Rajons interesants arī ar tādiem ultramoderniem muzejiem un centriem kā izglītības centrs “Energia” un virtuāli-izklaidējošais centrs Proto.

   Kalamaja sabiedriskais centrs – radošā pilsēta Telliskivi, kurā apmeties vislabākais, kas sastopams igauņu dizainā, šeit atrodas arī fotomākslas centrs Fotografiska, brīnišķīgi ielu ēdināšanas punktiņi, krodziņi un bāri. Brīvais laiks patstāvīgai atpūtai.

   Kurā virzienā atpūsties, pastaigāties, apmeklēt – Kalamaja vai Vecpilsētā? Izvēle ir jūsu rokās, mūsu cienījamie tūristi!

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

   Ceļojuma cenā iekļauts:

 Transfērs ar tūristu autobusu;
 Grupas vadītāja pakalpojumi.

    Papildizdevumi:

  Ekskursija Kalamaja rajonā "Aiz slēgtajām Tallinna Linnahalli durvīm" (apmeklējums + ieejas biļete + ekskursija vietējā krieviski runājošā gida vadībā): pieaugušajiem - 15.00 € (ja grupā mazāk par 15 dalībniekiem); 12.00 € (ja grupā vairāk par 15 dalībniekiem); / skolēniem (uzrādot apliecību) - 10.00 € (ja grupā mazāk par 15 dalībniekiem); 8.00 € (ja grupā vairāk par 15 dalībniekiem); (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

  Pusdienas Tallinā – cena un piedāvājums tiek precizēts.

 

    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 26-02-2022 7:00
Ceļojuma beigu datums 26-02-2022 21:00
Reģistrēts 39
Pieejamās vietas 9
Individuālā cena 27.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.