Narvas kauju festivāls

1. diena. Mūsu ceļojums sāksies pusnaktī izbraucot no Rīgas, t/c Origo (Satekles iela). Ierašanās Kuremae, Pjuhticas klosterī.

Klosterī iespēja piedalīties rīta dievkalpojumā. Pēc dievkalpojuma – ekskursija pa klostera kompleksu, kuras laikā būs iespēja iepazīties ar svētvietas vēsturi, apmeklēsim tās baznīcas, kristāmnamu un muzeju. Brīvajā laikā būs iespēja iegremdēties Svētavota ūdenī, kā arī iesmelt ūdeni līdzņemšanai

Lūgums ievērot pareizticīgo ģērbšanās kodeksu: sievietēm – galvā lakats, garās piedurknes, garie svārki; vīriešiem – garās piedurknes, garās bikses.

Ap pl. 12:00 Izbraucam uz Narvu. Ierodoties pilsētā iekārtojamies viesnīcā.

14:00 – 16:00 Pastaigājoties kājām dosimies iepazīties ar pilsētu un cietoksni.

Hermaņa cietoksnis — viduslaiku cietoksni Igaunijas pilsētā Narvā, Narvas (Narovas) upes krastā, dibinājuši dāņi XIII gadsimtā. Laika gaitā cietoksnis piederējis Dānijai, Livonijas ordenim, Zviedrijai, Krievijai un Igaunijai. Otrā pasaules kara laikā cietoksnis, tāpat kā Narvas pilsēta, tika stipri bojāts. Mūsdienās cietoksnis ir atjaunots un tajā iekārtots pilsētas muzejs.

narvaTieši pretī Hermaņa cietoksnim, otrā Narvas upes krastā Krievijas pusē, atrodas Ivangorodas cietoksnis.
Brīvajā laikā iespēja apmeklēt VĒSTURISKĀ FESTIVĀLA „NARVAS KAUJA” pasākumus.

Vasaras sezonas svarīgākā notikuma laikā, tikai uz vienu nedēļas nogali atdzīvojas pierobežas pilsētas militārā pagātne. Narvas cietoksnī un uz aizsargvaļņiem atgriezīsies norimušais Ziemeļu kara cīņu troksnis. Dažādu valstu dalībnieki rekonstruēs vēsturisko kauju starp krievu un zviedru armijas daļām. Festivāla laikā būs iespēja iepazīt arī XVIII gadsimta sākuma pilsētas mierīgo ikdienas dzīvi. Blakus lielgabalu šāvieniem, maršējošiem ierindniekiem un armijas mundieriem atradīsies vieta arī tirgotājiem, amatniekiem un izklaidēm. Gan cietoksnī, gan Ziemeļu pagalmā kādu nodarbi atradīs liels un mazs ģimenes loceklis.

Nakts viesnīcā.

2. diena. Brokastis viesnīcā.

 

Oru parka apmeklējums.
ToilaoruparkSkaistajā Pjuhajigi upes ielejā esošo Oru parku ar kādreiz majestātisko pili tajā radījis Grigorijs Jeļisejevs – viens no bagātākajiem tirgotājiem Krievijā 19. gadsimta nogalē.1935. gadā pili ar parku nopirka trīs igauņu rūpnieki un kā vasaras rezidenci uzdāvināja prezidentam Pjatsam. Otrā pasaules kara laikā pils tika pilnībā iznīcināta. Mūsdienās ir iespējams pastaigāties pa sakoptu, norādēm aprīkotu parku, baudīt dažādu sugu koku un krūmu harmoniju, sudraba avota grotu, skatu uz jūru un saulrietu no lapenītes „Bezdelīgas ligzda”. Interesanti, ka par tradīciju ir kļuvis festivāls „Oru parka promenāde” katru gadu augusta beigās.
Pārbaruciens uz Kohtla – Nimme. Pazemes muzeja apmeklējums – ekskursija ar šahtu apmeklējumu (1,5 stundas). Ir iespējams pasūtīt kalnraču pusdienas.

 

Kalnraču muzejs Kohtla - Nimme
Igaunijas ziemeļaustrumos ir daudz interesantu objektu, starp kuriem nozīmīgu vietu ieņem bijušajā šahtā „Kohtla” pirms dažiem gadiem atvērtais degslānekļa ieguves muzejs Kohtla – Nimme ciematā.
Vēl pavisam nesen šī šahta darbojās. Taču 1990. gados, samazinoties slānekļa izmantošanai, šahtas ekspluatācija kļuva nerentabla un to slēdza. Sākotnēji šahtu bija plānots appludināt, bet vēlāk nolēma uz tās bāzes izveidot muzeju.

Pa ceļam uz mājām iegriezīsimies Tartu.

 

Pastaigājoties dosimies ekskursijā pa vecpilsētu – apskatīsim Rātsnamu un Rātslaukumu ar skūpstošos studentu strūklaku, pieminekli slavenajam karavadonim Barklajam de Tolli, oriģinālo skulptūru „Divi Vildes”, seno pulvera pagrabu, eņģeļu tiltu un velna tiltu, Doma baznīcas drupas un Tartu universitāti.

 

Ceļš uz mājām. Atgriešanās Rīgā ap pl. 23:00.

Cenā iekļauts :
brauciens tūristu klases autobusā;
1 vieta 2–vietīgā viesnīcas numuriņā + brokastis;
gida – grupas vadītāja pakalpojumi;

 

Iespējamās papildus izmaksas :
Piemaksa par vienvietīgo numuru - € 20 (pēc nepieciešamības);
Piemaksa par papildu vietu autobusā - € 25 (pēc nepieciešamības);
ekskursija klosterī + ziedojums - € 7 ;
ekskursija Kohtlas šahtā – € 10/6 ;
pusdienas Kohtlas šahtā - € 5/7/9 ;
ekskursija Narva un Tartu – € 5
apdrošināšana ceļojuma laikā;

Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-08-2018 23:55
Ceļojuma beigu datums 12-08-2018 23:00
Reģistrēts 44
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 86.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.