Mežotnes pils, kuģītis un Himalaju stūrītis Zemgalē!

Brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju (Zemgale), izbraukšana no Rīgas  

 

 8:20 – pulcēšanās pieturā.
 8:30 – izbraukšana no Rīgas.

 

 

 

 Ierašanās Bauskā. 1615. gadā, tikai 6 gadus pēc tam, kad Bauska bija saņēmusi savu pilsētas zīmogu, hercogs Fridrihs piešķīra privilēģiju būvēt Rātsnamu, bet vēl pēc gada, rātskungu sponsorēti, sākās ēkas celtniecības darbi. Sendienās Rātsnama pirmajā stāvā izvietojās pilsētas svari, ēkā bija divas koka kāpnes, divi lieli kamīni un vairākas krāsnis. 2010. gadā aizsākās Rātsnama atjaunošana, un tagad tas priecē pilsētas viesus jau kā tūrisma apskates objekts. Arī mēs apmeklēsim namu, iepazīsimies ar iekārtojumu un ekspozīciju. Ekskursija Rātsnamā vietējā gida pavadībā.

 

 

 

  Pēc Rātsnama apmeklējuma ceļš mūs vedīs uz Mežotni. Šajā klusajā, nelielajā ciematiņā atrodama viena no greznākajām pilīm Latvijā. Tās vēsture aizsākās 18. gadsimta nogalē, kad slavens tā laika arhitekts Džakomo Kvarnegi grāfienei Šarlotei fon Līvenai izstrādāja greznas pils projektu, kurš grāfienes dzimtas īpašumā – Mežotnē, arī tika realizēts. 1970. gados tika veikti vērienīgi pils interjeru restaurācijas darbi, kuru rezultātā pils atguvusi bijušo burvību. Tagad pils atrodas valsts īpašuma un atvērta apmeklētājiem visa gada garumā. Ekskursija pilī vietējā gida pavadībā.

 

 

 

 

  Un nu laiks doties uz īpašu vietu, kuru pagaidām vēl jūs neatradīsiet populāru ceļvežu lappusēs – ne jau velti tā tiek dēvēta par “Apslēpto parku”. Tas tiešām arī ir apslēpts – retie ceļinieki pārsteigumā apstājas, kad pēkšņi meža vidū tiem paveras skats uz Apgaismības Stūpu! Starp citu, tās celtniecībai, kā arī parka iekārtošanai, tika saņemta Tibetas garīgā līdera Dalai Lamas XIV svētība. Stūpa būvēta saskaņā ar visiem Tibetas sakrālās arhitektūras kanoniem, un tajā atrodas vairākas no Tibetas atvestas relikvijas. Ekskursija parkā vietējā gida pavadībā, stāstījums par “Apslēptā parka” skolotājiem un tibetiešu padomdevējiem, Apgaismības Stūpas apmeklējums, iespēja pasūtīt mistēriju un brīvais laiks parkā.

 Šeit – “Apslēptā parka” kafejnīcā – mums ieplānotas arī pusdienas, kur pēc savas izvēles jūs varat pasūtīt dažādus ēdienus (jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Piedāvājumā vairākas opcijas – kompleksās pusdienas, “Milarepas zupa”, pelmeņi ar jēra gaļas pildījumu vai “Līdzjūtīgais pipars”.

 Turpinājumā ceļš mūs vedīs uz Jelgavu, kur mums būs ceļojums pa ūdeni ar atpūtas kuģīti “Mītava”. Mūsu ūdens ceļojums (jāpasūta iepriekš mūsu birojā) būs pa Lielupi, kur no cita redzesleņķa maršrutā varēsim skatīt garām slīdošo pilsētas promenādi kā arī pludmali, protams, arī Jelgavas pili, bet pie salas ar jauno skatu torni mums būs pietura. Pēc ūdens pastaigas ar kuģīti, jums būs arī brīvais laiks atpūtai un pastaigai pa labiekārtoto pilsētas promenādi un Mītavas tiltu.

 Vakarā atgriežamies Rīgā. 


   Ceļojuma cenā iekļauts:
 Transporta pakalpojumi;
 Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
   Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):

Senais Bauskas Rātsnams (apmeklējums + ekskursija vietējā gida pavadībā): bez maksas;
Mežotnes pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 3.50 € (ja grupa būs virs 20 personām);
"Apslēptais parks" - Apgaismības Stūpa (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 5.00 €;
Kulinārais piedāvājums “Apslēptā parka” kafejnīcā pēc vēlēšanās un jūsu izvēlei:

- kompleksās pusdienas (zupa + pamatēdiens + kompots): 6.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

- pelmeņi ar jēra gaļas pildījumu: 5.50 €  (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

- Milarepas zupa (dārzeņi, nātres, sviestmaizes): 5.50 €  (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

- Līdzjūtīgais pipars (sēnēm un rīsiem pildīta paprika) : 8.50 €  (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

Kuģītis (ekskursija pa Lielupi): pieaugušajiem - 5.00 €; / bērniem līdz 14 g.v. - 3.00 €; / minimālais dalībnieku skaits grupā 11 cilvēki (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 16-08-2020 8:30
Ceļojuma beigu datums 16-08-2020 20:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.