Mazsalaca. Kur kalni skan!

7:50 pulcēšanās pieturā.
8:00 izbraukšana no Rīgas.
Dosimies uz Valtenberģu muižu. Valtenberģu muiža ir unikāla ar seno ēku kompleksu, kurš izvietojies Salacas upes krastā. Muižas ēkas būvētas vēlīnā klasicisma stilā, laika posmā no 18. gadsimta otrās puses līdz 19. gadsimta pirmajai pusei, bet atsevišķas ēkas celtas arī 19. gadsimta otrajā pusē. Kungu pils būvēta pirms 1780. gada klasicisma stilā landrātam baronam V.G. fon Felkerzāmam. Pils atjaunota no 1920. līdz 1930. gadam, pēc 1925. gadā izstrādāta projekta skolas vajadzībām. 1957. gadā mansarda stāvā tika izbūvētas klases un jumta logi. Ēkā saglabājusies 1920. gadu interjeru apdare un būvdetaļas. Valtenberģu muižas komplekss ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. 2015. gada 5. septembrī savas durvis apmeklētājiem vēra Valtera Hirtes muzejs. Arī mēs izmantosim izdevību un vietējā gida pavadībā iepazīsim muzeja ekspozīcijas, kā arī noklausīsimies muzeja interesantos stāstus.
Neliela pastaiga Mazsalacā gida pavadībā. Pastaigājām? Mājīga kafejnīca mūs jau gaida. Saskaņā ar iepriekšējo pasūtījumu mūsu birojā, saimniece būs klājusi galdus un gaidīs mūs uz pusdienām (piedāvājums un cenas tiks precizēti).
Ceļojuma turpinājumā dosimies uz, iespējams, Latvijas visskaistāko pastaigu taku – Skaņākalna taku Mazsalacā (garums – 2,7 km), kura izvietojusies Salacas upes ielejas skaistākajā posmā – Skaņākalna dabas parkā un ir iecienīta gan pārgājieniem, gan atpūtai. Te skatāmi gleznaini smilšakmens atsegumi, upes līkumi, kā arī unikālas koka skulptūras.
Pats Skaņaiskalns slavens ar savu skanīgo atbalsi: noteikti atradīsim īsto punktu, lai izmēģinātu atbalsi arī savam sakāmajamam – efekts mūs pārsteigs!
Turpinājumā apmeklēsim Ķoņu dzirnavas. Vienīgā vieta mūsu valstī, kur vienlaicīgi maļ miltus un vērpj dziju, kā arī darina ar aitas vilnu pildītas segas un spilvenus. Būs iespēja skatīt, kā senās mašīnas, kuru vecums jau pārsniedz simts gadu, apstrādā vilnu, un arī skatīsim kā no grauda tiek pie miltiem. Interesentiem būs iespēja iegādāties dabīgo vilnu, segas, spilvenus.
Baudīsim tasīti aromātiskas kafijas ar maizīti (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

Iespējamās papildizmaksas (saskaņā ar jūsu vēlmēmю):
Valtenberģu muiža - ieeja + gida pavadījums: - pieaugušie – 3€, - skolēni, studenti, pensionāri - 2,5€, - invalīdi - 1€, līdz skolas vecumam - bez maksas;
Pusdienas (ēdienkarte tiks precizēta)
Skaņākalna dabas parks: - pieaugušie 2€, - skolēni, studenti, pensionāri -1€, - līdz skolas vecumam - bez maksas;
Ķoņu dzirnavas – ieejas biļete + ekskursija - 2.5€;
Tase kafijas + bulciņa – cena tiek precizēta.
 

Papildus informacija: 

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 28-08-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 28-08-2021 21:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 33.80 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.