Mažeiķi – Lietuvas naftas galvaspilsēta un skaistule Renavo pils

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas uz Lietuvu

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
   7:20 – pulcēšanās pieturā.

   7:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Un tā, esam Žemaitijā! Un šodienas ekskursiju sāksim ar viesošanos otrajā vecākajā Lietuvas aptiekā! Tādēļ dosimies uz Viekšņiem - nelielu pilsētu, kur atrodama šī īpašā koka celtne. Tā ir vienīgā 19. un 20. gadsimta mijas autentiska lauku tipa aptieka ar saglabātu biroja (recepšu kabineta) iekārtojumu, kura atrodama Lietuvā. Muzeja ekspozīcija ietver dažādus zāļu ražošanas priekšmetus un ierīces, traukus, instrumentus, mēbeles, aptiekā strādājušo provizoru receptes un dažādu aptiekas dokumentāciju. Pie retiem un unikāliem eksponātiem pieskaitāma josta, kas darināta no cilvēka ādas, un kuru senos laikos izmantoja brūču dziedēšanai. Jums būs iespēja apskatīt telpās izvietoto ekspozīciju, sētas pagalmu un aptiekas dārzu – viss izskatās tieši tā pat kā pirms 120 gadiem. Ekskursija vietējā krieviski runājošā gida vadībā – oficiāli ieteikta no Mažeiķu muzeja speciālistu puses kā viena no visinteresantākajām reģionā.

   Nākamais mūsu apmeklējamais objekts būs Mažeiķu rajona visgreznākais objekts – pilnībā restaurētā Renavo muižas pils. Tā ietilpst vienā no interesantākajiem un labāk saglabātajiem muižu ansambļiem Žemaitijā. Ap 1880. gadu virs kraujas tika pārbūvēta agrākā vienkāršā, taču diezgan bagātīgi greznotā pils ēka. Pilī saglabājusies autentiska muižas bibliotēkas iekārta. Bibliotēkā savulaik bijis ap 1000 grāmatu (pārsvarā skaistos sējumos, izdotas vācu un latīņu valodās). Restaurācijas darbi pilī beigušie jau pirms vairāk nekā septiņiem gadiem, un tā gaida mūs ciemos, lai pārsteigtu ar savu skaistumu, apburtu ar savu šarmu un dāvātu mums jaunus iespaidus. Ekskursija pilī vietējā gaida vadībā.

   Turpinājumā mums derētu iestiprināties, tādēļ iegriezīsimies vienā no vietējiem restorāniņiem, lai sātīgi paēstu lietuviešu stilā. Ēdienkarte un mūsu pusdienu vieta šobrīd tiek precizēta, un līdzko visa informācija būs saskaņota, tā tiks publicēta šajā programmā un attiecīgajā sadaļā.

   Programmas nākamajā punktā mums ieplānots Mažeiķu muzeja – galvenā pilsētas tapšanas vēstures liecinieka apmeklējums. Mažeiķu vēsturiskais nosaukums ir Muravjovo – industriāla pilsēta, bet vienlaicīgi arī pilsēta ar saviem sasniegumiem, par kuriem mēs uzzināsim ekskursijas laikā muzejā, vietējā gida vadībā. Šeit mēs apmeklēsim četras zāles, un, starp citu, muzejā ik pēc pusotra mēneša sākas jauna izstāde. Ļoti interesanta ir arheoloģiskā ekspozīcija, kura atspoguļo laika periodu, kurā balti – žemaiši, kurši un zemgaļi,- dzīvoja blakus viens otram, bez robežām. No senlaikiem līdz 21. gadsimta naftas ikdienai – tāda ir kļuvusi šī Žemaitijas lietuviešu pilsēta.

   Pēc ekskursijas jums ieplānots brīvais laiks Mažeiķos – patstāvīgai pastaigai, atpūtai, iepirkumiem vai laikam selfiju un skaistu foto uzņemšanai.

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

       Ceļojuma cenā iekļauts:

  Transfērs ar tūristu klases autobusu;
  Grupas vadītāja pakalpojumi.

        Papildizdevumi:
  Renovo pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem - 2.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 15 personas);

  Viekšņu vecās aptiekas muzejs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 2.00 €;

  Mažeiķu muzejs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem - 2.00 €;

  Pusdienas: informācija tiek precizēta.
 
 
      Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 02-04-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 02-04-2022 21:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 27.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.