Masonu noslēpumi Vilces muižā un Lietuvas ziemeļu galvaspilsēta

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju un Lietuvu. Izbraukšana no Rīgas.

7:30 - izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Vilcē.

Mūsu ekskursijas programmas pirmais punkts ir Vilce. Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam atrodas teiksmaina un vēsturiska, 18. gs. 50. gados celta Mēdemu dzimtas muiža. Muižu uzcēla viens no baronu Mēdemu dzimtas pārstāvjiem – Kristofs Dītrihs fon Mēdems ar sievu, grāfa Keizerlinga meitu Annu fon Keizerlingu. Pateicoties šīm laulībām, līdz pat šodienai Vilces muižas ieejas portālu rotā Mēdemu - Keizerlingu alianses ģerbonis, kurš ir viens no vērtīgākajiem šāda tipa 18. gs. mākslas pieminekļiem Latvijā. Muiža tika pārbūvēta 19. gs., kad tā kļuva par Johana Frīdriha Vilhelma fon Hāna īpašumu. Katra vieta Vilces pusē ir apvīta ar vēsturiskiem un mistiskiem nostāstiem.
Ekskursija ar vietējo gidu. Ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet bijušās muižas ēku, dosieties uz lielo veco muižas pagrabu un verandas mazo pagrabu. Muižā īslaicīgi tiek izstādīta ekspozīcija, kas veltīta brīvmūrnieku slēgtajām sabiedrībām - masoniem. Par to, kas ir masoni, kādi tie ir, kā ar viņiem ir saistīta Vilces muiža un kā ir saistīts slavenais masonu grāfs Kaliostro, uzzināsiet ekskursijas gaitā.

Vilces muiža Nākamā pietura ir saimnieces Lolitas Dugas "Piparmētru namiņš". Dienas pirmā puse ir lielisks laiks tējas baudīšanai. Tējas namiņā, jūs tiksiet iepazīstināti ar vairāk nekā desmit veidu piparmētru tējām un būs arī iespēja daudzas no tām nobaudīt. Kā arī būs iespējams iegādāties produktus (tējas, piparmētru sīrupus, pulverus utt.).

Ierašanās Šauļos - Lietuvas ziemeļu galvaspilsēta. Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Jūs redzēsiet un iepazīsieties ar galvenajiem pilsētas apskates objektiem - ("Saules disks", "Pelicans"
u. c.) Svētā Pētera un Pāvila katedrāli, slaveno gājēju bulvāri Vilniaus ielā, skulptūru "Dzelzs lapsa", populāro pilsētas strūklaku un skulptūrām ( "Manas kurpes", "Eņģeļa lietus", u.c), kā arī daudziem citiem Šauļu pilsētas apskates objektiem.

Mūsu vienas dienas ekskursijas beigās- apmeklēsim vīna darītavu "Ābelītes" un būs arī vīna degustācija. Vīna darītavas īpašnieks vadīs ekskursiju vīna darītavā, pēc kuras jūs varēsiet baudīt vairākus viņa vīnus.

Vakarā atgriezīsimies Rīgā.

Cenā ietilpst:
brauciens tūristu klases autobusā;
grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izdevumi:
Vilces muiža un izstāde - 2,5€;
Piparmētru tējas nams un degustācija – 4€ pieaugušiem un 3€ bērniem;
Vīnes darītava Abelites (ekskursija un degustācija) -5€;
Ekskursija pa Šauļi – 2,5€.

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 11-11-2017 7:30
Ceļojuma beigu datums 11-11-2017 22:00
Reģistrēts 12
Pieejamās vietas 9
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.