Līgošana ar igauņu akcentu!

Divdienu autobusu ceļojums no Rīgas uz Igauniju Jāņu diena svinēšanai

1. diena. 7:00 – Ar autobusu izbraucam no Rīgas.
Pa ceļam: apskatīsim interesantas vietas Igaunijā – Keilas ūdenskritumu un Tūrisalu klinti.
Grāfs Aleksandrs Kristoforovičs Benkendorfs iegājis vēsturē vispirms jau kā Žandarmu korpusa šefs un Trešās pārvaldes priekšnieks. Padomju laika vēsturnieki viņam bija uzspieduši aktīva cenzūras propagandētāja un Puškina vajātāja zīmogu. Neskatoties uz to, viņš bijis visā visumā izglītots un daudzpusīgs cilvēks. Tieši viņš 1827. gadā kļuva par ”Schloss Fall” (mūsdienās Keila-Joa muižas) īpašnieku. Benkendorfs sākotnēji plānoja šeit izveidot dzimtas īpašumu ar milzīgu parku, tādēļ vēlāk viņš piepirka kaimiņos esošās muižas – Meremõisa un Käesalu.
Īpašums atrodas burvīgā vietā – dziļā aizā garām tek Keilas upe ar vairākiem krāču sliekšņiem un 6 metrus augsto ūdenskritumu, daba visapkārt izveidojusi gleznainas ainavas.
Muižas ēkā atvērtajā muzejā un izstāžu zālē iespējams iepazīties ar muižas vēsturi un 19. gadsimtā veidotajiem interjeriem.
 
Ierašanās Tallinā. Iekārošanās viesnīcā. Pēc vēlēšanās ekskursija-pastaiga Vecpilsētā: pa Augšpilsētas un Lejaspilsētas ieliņām.
 
Gada gaišākajā un skaistākajā naktī Igaunijas brīvdabas muzejs, kā ierasts, aicina ar vērienu atzīmēt Jāņu nakti. Sākums pl. 19:00. Svētku programmā liesmojoši ugunskuri, tautas mūzika labāko muzikantu izpildījumā, šūpošanās lielajās koka šūpolēs, tradicionālās spēles bērniem.
Vasaras saulgriežu diena (Jaanipäev, Jāņu diena) — vieni no svarīgākajiem svētkiem Igaunijā, kuri jau kopš seniem laikiem svinēti kā svarīgs posms lauksaimnieciskajā gadā: līdz šai dienai vajadzēja pabeigt visus sējas darbus un siena sagatavošanu.
 
2. diena. Vēlās brokastis.
12:00 izbraukšana no viesnīcas uz Rakveri.
1226. gadā Indriķa Livonijas hronika apraksta senu koka cietoksni kalna galā netālu no vietas, kur mūsdienās atrodas Rakvere. Vēlāk koka cietokšņa vietā tika uzbūvēts milzīgs un spēcīgs akmens cietoksnis. Mūsdienās šī cietokšņa drupas ir galvenā atrakcija, kas vilina tūristus Rakverē. Šeit var nobaudīt viduslaiku ēdienus, apmeklēt viduslaiku ieroču ekspozīciju un moku kameru... kā arī izmēģināt savu veiklību šaušanā ar loku.
 
Piedāvājam programmu «Ceļojums pasakā».
Tās laikā ir iespējams: Noskatīties leļļu izrādi, un, ja rodas vēlēšanās, tad arī pašiem piedalīties šajā izrādē; satikt zvaigžņu pētnieku, kurš pastāstīs par visuma noslēpumiem un kopā ar bērniem izspēlēs planētu kustību; atrast cietoksnī noslēptos dārgumus; no bišu vaska izveidot savu sveci; pavingrināt roku rakstot ar zoss spalvu un pat pareģot nākotni; interesenti varēs apmeklēt briesmīgo moku kambari, spokiem piepildīto nāves kameru un veikt ceļojumu caur elli.
 
Izbraukšana uz Rīgu. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transporta pakalpojumi komfortablā autobusā ceļojuma laikā;
Ceļa nodokļi;
grupas vadītāja-gida pakalpojumi (krievu valoda);
Ekskursija-pastaiga Tallinas Vecpilsētā;
Nakšņošana ar brokastīm viesnīcā.
 
Iespējamās papildizmaksas:
”Schloss Fall” muižas apmeklējums pieaugušajiem 8€, skolniekiem no 5€;
Svētku programmas apmeklējums Igaunijas brīvdabas muzejā 2018. gada 23. jūnijā – no 14€;
Transfers no viesnīcas uz Igaunijas brīvdabas muzeju un atpakaļ – no 5€ (iespējams, ja brauc vismaz 15 cilvēki);
Rakveres cietokšņa programmas «Ceļojums pasakā» apmeklējums – no 10€;
Apdrošināšana.
 
Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-06-2018 7:00
Ceļojuma beigu datums 24-06-2018 22:00
Reģistrēts 7
Pieejamās vietas 39
Individuālā cena 130.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.