Lietuvas Provansa un karaļa Mindauga kronēšanas diena

 

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas  

 
 
 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 
 
 
 Vispirms mēs ar jums dosimies uz saimniecība "Levandų ūkis". Šeit lepojas ar vairāk nekā 1000 lavandu krūmiņu. Ekskursijas laika iepazīsimies ar lavandas audzēšanas procesu, aplūkosim saimniecības produkciju un nobaudīsim lavandu tēju (čētri veidi) (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Pastaiga un iespēja atpūsties mājīgā un smaržīgā “Provansu stila” vidē. Iespēja iegādāties Lavandu stādus, svaigus un kaltētus lavandas ziedus pušķiem, rokām darinātus dažādus produktus no lavandām.
 
 
  
 
 
 
 
 
  Ierašanās Gačoņu muižā. Aptuveni trīs simtgades Gačoņu muižā valdīja no Kurzemes cēlušies baroni Rozeni. Neoklasicisma stila muižas ēka tika uzcelta 1870. g., pēc inzeniera Jāņa Rozena projekta. 1940. gadā Rozenu ģimene tika izsūtīta trimdā, bet muiža tika naciolizēta. 1990. g. muižas ēkas atguva Lietuvas pilsonību saglabājušais barons Antons Rozens, kurš dzīvoja Polijā. Pēc lieliem atjaunošanas darbiem, viena no skaistākajām un stilīgākajām klasicisma stila koka ēkām Lietuvā beidzot atdzima. Tika atjaunotas ne vien ēkas ārējās detaļas, bet tika saglabāts arī iekštelpu autentiskumsEkskursija muižas kungu namā vietējā gida pavadībā. Varbūt gids būs pats barons!
 
 
 
 
 
 
 
 
  Jūžintu Sv. Erceņģeļa Miķeļā romas katoļu baznīca. 1799. g. par muižnieka Miķeļa Vaizenhofa līdzekļiem tika pabeigta ēkas būvniecība un iesvētīta baznīca Jūžintis. Tā ir sarežģītas kompozīcijas māla ķieģeļu mūra ēka. Dominē vēlīnā baroka stils, manāmi renesanses uz bazilikas elementi. Baznīca ir pieci altāri un ļoti senas 12 reģistru ērģeles. Ekskursija vietējā gida pavadībā.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    
  Rokišķis. XVIII gs. beigās I. Tīzenhauzens, Lietuvas gvardes šefs, pārcēlis rezidenci uz Rokišķi, ķērās klāt jaunas muižas uz pilsētas radīšanai. Tā bija klasicisma stila divstāvu ēka no akmeņiem un ķieģeļiem, kas stāvēja pašā parka vidū. Savu pirmatnējo izskatu muiža saglabāja līdz 1905. g. Vēlāk tā tika pārbūvēta un ieguva baroka stila elementus. Neatdalāma muižas ansambļa daļa - parks. Rokišķu muižas parka teritorija aizņem 16.9 ha. Tas pieder senāko parku grupai Lietuvā. Ekskursija vietējā gida pavadībā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Viduslaiku Bruņinieku turnīrs "Rokasa zobens 2019" un brīvais laiks festivālā. 
 
  Vakarā atgriešanās Rīgā. 
 
 
 
 
   Ceļojuma cenā iekļauti:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
  Iespējamās papildus izmaksas (pēc jūsu vēlmēm):
Jūžintu Sv. Erceņģeļa Miķeļā romas katoļu baznīca: ziedojums 1.00€;
Rokišķu kungu nams / Nacionālais muzejs (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem - 5.00 / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem - 3.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Gačoņu muiža (ieejas maksa + ekskursija): 3.00 €;
Lavandu saimniecība "Levandų ūkis" (ekskursija + degustācija) - 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 06-07-2019 8:00
Ceļojuma beigu datums 06-07-2019 21:30
Reģistrēts 51
Pieejamās vietas 9
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.