Latvijas senās baznīcas un Kārļa Hūna mantojums

UZMANĪBU: Sakarā ar to, ka brauciens notiks februāra beigās, tad visu ievērojamo vietu apmeklējums (t.i., kultūras un gastronomisko) – notiks telpās, lai laika apstākļi neietekmētu apskati, ekskursijas un degustācijas, kas paredzētas programmā.
 
8:30 – izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Ogrē. Ogres luterāņu baznīcas, vietējas nozīmes kultūras pieminekļa, apmeklējums. Tā celta 20.gs pirmajā trešdaļā un lepojas ar Kārļa Hūna darinātu altārgleznu.
Mājas siera ražotnes "SierŠtelle" apmeklējums, tās asortimentā ir 31 siera šķirne, piemēram, siers ar šokolādes gabaliņiem šokolādes glazūrā, ar valriekstiem un plūmēm, ar gailenēm utt.. Sieru kvalitāti ir atzinis PVD, kā augstas kvalitātes nenogatavinātus pusmīkstos sierus.

Ierašanās Suntažos, kur atrodas viena no senākajām Latvijas kristiešu kopienām (dibināta 13.gs.). Ekskursija pa Suntažu luterāņu baznīcu, kas ir 18.gs. beigu valsts nozīmes piemineklis, slavenā arhitekta K.Hāberlanda darbs. Tāpat Jūs aplūkosiet arī vienu no lielākajiem baznīcas zvaniem Latvijā. Ekskursija un Suntažu pils (18.gs., kas piederēja baronam Fon Hanenfeldam) muzeja apmeklējums.
Brauciens uz Krapi. Krapes luterāņu baznīcas apmeklējums un ekskursija. Tā celta 19.gs. sākumā un slavena ar savām vitrāžām un altāra gleznojumu, ko izpildījis slavenais 19.gs mākslinieks Kārlis Hūns. Tas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis.
 
Tālāk programmā – Madliena, kur atrodas viena no senākajām viduslaiku akmens baznīcām Latvijā, slavena no 13.gs. Baznīcas interjeru veidojis Kārlis Hūns, viņš arī bijis šīs baznīcas ērģelnieks. Tur arī notika Garlība Merķeļa iesvētības. Atkal būs iespēja apskatīt vēl vienu no lielākajiem baznīcas zvaniem Latvijā (Madlienas baznīcā un Suntažos tie sacenšas savā starpā – kuras zvans lielāks). Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Madlienā, kas ir neliela Latvijas pilsētiņa, vietējos kapos atdusas viens no šajā reģionā slavenākajiem 19.gs. akvareļu māksliniekiem – Kārlis Hūns.
 
Vēl viena valsts nozīmes pieminekļa apmeklējums un ekskursija – Menģeļa luterāņu baznīca (1795.g.). Baznīcas ārējais izskats no celšanas brīža praktiski nav izmainījies. Baznīca slavena ar ērģelēm un altārgleznu..
Brauciena nobeigumā Linarda Liberta vīna darītavas apmeklējums un bērzu sulu, sīrupa un vīna degustācija pagrabā, kā arī tā īpašnieka piedāvātā interesantā ekskursija.
 
Atgriešanās Rīgā vakarā.
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
Grupas vadītāja pakalpojumi;
 
Papildus izdevumi:
Ogre luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Sieru ražotava "SiersŠtelle" - 5.00 EUR / pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem - 3.50 EUR;
Suntažu pils – ziedojumi;
Suntažu  luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Krapes luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Madlienas luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Mengales luterāņu baznīca - par ziedojumiem;
Bērzu sulas un vīna pagrab Liberts - 5.00 EUR;

Papildus informacija:
Dodoties ceļojumā, tūrista pasei jābūt derīgai vēl 3 mēnešus pēc brauciena beigu datuma
Bērnam jābūt ierakstītam vecāku pasē. Ja bērns nav ierakstīts vecāku pasē, nepieciešams bērna dzimšanas apliecības oriģināls.
Bērniem līdz 18 gadiem, dodoties ceļojumā bez vecākiem, nepieciešama pase, notariāli apstiprināta vecāku atļauja un dzimšanas apliecība.
Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-02-2017 8:30
Ceļojuma beigu datums 25-02-2017 21:30
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.