Kuzņecova porcelāns, Durbes pils un simtgadīgais mežs

 

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas (Kurzeme)

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
    8:20 – pulcēšanās pieturā.

    8:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Iesākums mūsu šīsdienas ceļojumam – pavisam netālu no Dzirciema. Šeit izvietojušies uzreiz divi objekti, kuri šodien aicina mūs ciemos.

   Vispirms – laipni aicināti simtgadīgā mežā! Šeit atrodami pat 180 gadus seni koki! Tieši tādēļ, lai izjustu visu šejienes reljefa atmosfēru, tika izveidota Jāņupītes dabas taka. Šejienes ekosistēma nav mainījusies jau apmēram 150 gadus. Un tas šo vietu padara īpašu – reti kur Baltijā vēl atradīsiet vietas, kuras nav skārusi cilvēka saimnieciskā darbība. Jāņupītes stāvais krasts, augu un kukaiņu daudzveidība, dižkoki – tas viss te ir. Runā, ka šajā mežā aug Latvijas garākā egle – tās augstums sasniedz 46 metrus!

   Bet pēc pastaigas mūs gaidīs īsta Dzirciema zemnieku maize!  Pastariņa muzejs piedāvā īpašu degustācijas programmu "Maizes cepšana" (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Tā muzeja viesus iepazīstina ar 19. gadsimta maizes cepšanas tradīcijām. Tā kā šeit saglabājusies liela senā krāsns un lieli dzirnakmeņi, tad skaidrs, kādēļ tieši šeit maizes cepšanas tradīcijas tik dziļi iesakņojušās. Un, protams, jums būs iespēja nodegustēt gardo zemnieku maizi. Tāpat arī jāatzīmē, ka šeit savu bērnību pavadījis slavenais latviešu rakstnieks Ernests Birznieks – Upītis, kurš šai vietai arī devis tik mīlīgu nosaukumu. Māju kompleksam, kurā izvietojies muzejs - jau vairāk kā 400 gadu! Mūsdienās ēkas ir atjaunotas 20. gadsimta sākuma izskatā.

   Un tagad šīsdienas ceļojumā pienācis laiks paviesoties Durbes pilī, kur šobrīd skatāma izstāde "Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā". Durbes pils Tukumā ir viena no interesantākajām elitārajām ēkām klasicisma stilā Kurzemē, kura ir saglabājusies. Tā būvēta tālajā 1671. gadā un sava mūža laikā vairākkārtīgi pārbūvēta. Patreizējo izskatu pils ieguvusi 1820. gadā pēc arhitekta G.A. Berlica projekta. Šeit mums būs iespēja tikties ar brīnišķīgiem senatnes porcelāna paraugiem! Ekspozīcijā skatāmi Kuzņecova fabrikas Krievijā un Latvijā laika periodā no 19. gadsimta vidus līdz Otrajam pasaules karam darinātie porcelāna un fajansa priekšmeti. Ekspozīcija pamatā tapusi no mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas, kura papildināta ar Tukuma muzeja un Saldus Jaņa Rozentāla vēstures un mākslas muzeja kolekciju priekšmetiem. Mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcija ir lielākā privātā mākslas priekšmetu kolekcija Latvijā, kura ietver mākslas darbus no 18. gadsimta līdz mūsu dienām. Viņu kolekcijas Kuzņecova fabrikās darinātie priekšmeti tiek izstādīti pirmo reizi. Ekskursija pilī vietējā gida vadībā.

   Un tas vēl nav viss! Sezonas – 2022 jaunums – restauratoru atjaunotais Durbes pils Lielās zāles interjers! Restauratori tiešām ieguldījuši milzīgas pūles, lai pils Lielā zāle uzmirdzētu krāšņumā kā senāk. Unikāls ir fakts, ka visi atjaunošanas darbi tika veikti pamatojoties tikai uz vienu tā laika dokumentu – 20. gadsimta sākuma fotogrāfiju. Podiņu krāsns, mēbeļu komplekts un milzīgais pils pirmā īpašnieka no fon der Rekku dzimtas portrets – tagad pieejams apskatei katram mākslas un ceļošanas cienītājam!

   Bet nu, laiks pusdienām… Tā kā šīsdienas ceļojuma daļa saistīta ar jūras romantiku, tad mēs ar to nešķirsimies arī gastronomiskajos mirkļos, tādēļ Ragaciemā, restorānā "Bermudas" (saskaņā ar vēlmēm), tiek piedāvāts īpašs ēdiens ""Bermudu" zivju soļanka" (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Bet tiem mūsu cienījamajiem ceļotājiem, kuri dod priekšroku ekskluzīviem ēdieniem un vieglām uzkodām, tiek piedāvāts variants "Ceptas varžu ķepiņas" (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

   Ragaciems – patīkama vieta. Tikai šoreiz mūs interesē pats rags, nevis šabloniskas pieturas. Ciemats, kurā dzīvojis un radījis slavenais skulptors Oļegs Skarainis, izvietojies uz zemes raga, kuru mēs varam redzēt stāvot jūras krastā Jūrmalas teritorijā. Mēs esam pieraduši šo zemesragu redzēt no turienes – no attāluma. Bet šoreiz skatīsimies otrādi – skatīsimies uz kūrortpilsētu no šīs puses – stāvot Ragaciema zemesraga krastā, kurš ietiecas jūras klajumā un kura galā uzbūvēta bāka. Viegla pēcpusdienas pastaiga līdz raga galam.

   Mūsu šīsdienas ceļojumu noslēgsim ar Kupskalnu dabas taku, kura izvietojusies uz Lapmežciema un Bigauņciema robežas – īsa, patīkama, viegla, tā ērti mūs aizvedīs līdz jūras krastam. Tā ved gar Siliņupītes krastu un meža kāpām, un tās noslēgumā mēs nonāksim pie Lapmežciema vecā koka mola, kurš šai vietai veido īpašu šarmu. Neliela pludmale līcī, aiz vecā mola atpūšas gulbji un lielie kormorāni – Tukuma Jūrmalas pēdējais krasta līnijas posms…

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

     Ceļojuma cenā iekļauts:
 Transporta pakalpojumi;
 Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

     Papildizdevumi (saskaņā ar izvēli):
 Durbes pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 3.50 €;  / skolniekiem uzrādot apliecību, studentiem uzrādot apliecību, pensionāriem uzrādot apliecību, invalīdiem uzrādot apliecību: 2.50 €;
 Programma "Maizes cepšana" Pastariņa muzejā (apmeklējums + programma ar maizes degustēšanu): ja grupā ir vismaz 30 personas - 2.50 €; ja grupā ir vismaz 20 personas - 3.50 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Pusdienas zivju restorānā "Bermudas":

  - variants 1: īpašais ēdiens ""Bermudu" zivju soļanka" - 7.40 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

  - variants 2: ceptas varžu ķepiņas - 6.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
     Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-04-2022 8:30
Ceļojuma beigu datums 09-04-2022 20:30
Reģistrēts 33
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.