Sena pils, mirdzošs stikls un brīnišķīgs saldējums Ziemassvētku noskaņās!

Sena pils, mirdzošs stikls un brīnišķīgs saldējums Ziemassvētku noskaņās!

Nedēļas nogales ceļojums ar autobusu no Rīgas pa Larviju

 

7:20 - pulcējamies pieturā.

7:3– izbraukšana no Rīgas.

No rīta pa ceļam piestāsim Liepsalās - šeit Daugavas krastā izvietojusies maizes ceptuve “Liepkalni”, kā arī tās veikals un kafejnīca, tepat arī saimniecības “Ievas sieri” veikaliņš. Te ir iespēja ieturēt pabrokastis (šo iespēju iesakām izmantot, jo pusdienas šodien būs vēlās), un vienlaikus arī iegādāties kādus gardos suvenīriņus.

Tālāk dosimies uz Jēkabpili, kur jau kopš 13. gadsimta Daugavas krastus uzticīgi sargā pils - tās pastāvēšanas laikā tā vairākkārt postīta un dedzināta, taču vienmēr atdzimusi no jauna, un arī mūsdienās gaida viesus, lai stāstītu par savu vēsturi un izrādītu nepārejošo krāšņumu.

   

Krustpils pils jeb Krusta pils izvietojusies stratēģiski nozīmīgā vietā pie maģistrāles Rīga – Daugavpils – Polocka un pie Daugavas krācēm. Savas atrašanās vietas dēļ tā itin bieži kļuvusi par konfliktu cēloni. Arī kari un ugunsgrēki to plosījuši. No 16. gadsimta līdz 1920. gadam pils piederējusi Korfu dzimtai. 1921. gadā pilī izvietojās Latvijas armijas Latgales artilērijas pulks, bet padomju laikos – PSRS armija.

Par visiem laikiem un notikumiem Krustpils pilī, kura mūsdienās ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, mums stāsta muzeja ekspozīcijās, kuras nesen piedzīvojušas rekonstrukciju un šobrīd papildus jau esošajai vēstures ekspozīcijai tiek piedāvātas septiņas jaunas interaktīvas ekspozīcijas - "Krustpils. Jēkabpils. Daugava", " Vecticībnieki Jēkabpilī", "Ražots Jēkabpilī 19. - 20. gadsimtā", "Cīņa par brīvību 20. gadsimtā", "Mēs lepojamies", "Senvēsture" ", "Struves ģeodēziskā loka punkts Jēkabpilī". Ekskursija muzejā vietējā krievvalodīgā gida vadībā.

Un, tā kā laiks pirms Ziemassvētkiem ir diezgan tumšs, tad šeit pat pilī uzzināsim vairāk par to, kā senos laikos Latvijā tika apgaismotas telpas, kad šim nolūkam sāka izmantot sveces, kā arī paši savām rokām izveidosim savu sveci, kuru ņemsim līdzi kā suvenīru, lai Ziemassvētku vakarā to iedegtu savās mājās.

 

Aizbraukuši līdz Līvāniem, dosimies uz Līvānu stikla fabrikas muzeju. Šeit ir iespēja vienuviet aplūkot Līvānu stikla fabrikas ražoto produktu paraugus par visu tās pastāvēšanas laiku. Līvānu stikla muzejs iepazīstina gan ar rūpnīcas vēsturi, gan ar stikla izstrādājumu ražošanu kopš 1887. gada. Šobrīd šajā kolekcijā sakopots aptuveni 4000 unikālu stikla priekšmetu. Savulaik Libānus pat dēvēja par stikla pūtēju pilsētu, taču līdz ar rūpnīcas slēgšanu vairāk nekā 100 gadus ilgā stikla pūšanas tradīcija Līvānos tika pārtraukta. Tāpat arī, kopš fabrikas slēgšanas pilsēta zaudējusi šo raksturojošais nosaukumu.

Lai Līvānos atkal iemirdzētos stikls, Stikla un amatniecības centrā atvērta stikla pūšanas darbnīca, kurā arī mums būs iespēja ieskatīties stikla izstrādājumu tapšanas procesa maģijā.

Centrā ir iespēja arī iegādāties stikla suvenīrus.

Un nu pienācis laiks pusdienām, kuras šodien mums servēs kafejnīca «Čilli». Jūsu izvēlei tiek piedāvāti divi komplektu varianti:

1. variants: frikadeļu zupa + cūkgaļas kotlete ar kartupeļu biezeni, mērci un svaigu dārzeņu salātiem + kompots;

2. variants: dārzeņu zupa + heka fileja ar kartupeļu biezeni, mērci un svaigu dārzeņu salātiem + kompots.

Pusdienas jāpasūta pirms ceļojuma, ja piedalāties tajās, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādīt, kuru pusdienu variantu izvēlaties!

Savukārt pēc deserta dosimies uz Skrīveriem, kur mūs sagaidīs ģimenes uzņēmums «Skrīveru saldējums». Šeit kopjot veselīgas ēšanas tradīcijas un aizraujoties ar gardēdību, gatavo dabīgu saldējumu. Meklējot un radot savas receptes, ģimene izveidojusi oriģinālu garšu un smaržu harmoniju. Vietējie dārgumi no samtainajiem mežiem, pašu ģimenes augļu dārza, svaiga piena no lauku fermas, pievienojot īstas, reibinoši smaržīgas vaniļas pupiņas – izvēloties svaigākos un augstākās kvalitātes produktus, saimnieki radījuši patīkamu un atmiņā paliekošu garšu piedzīvojumu. Un vissvarīgākais – brīvu no ķīmiskām piedevām un viltotām garšām.

Šeit Jums būs iespēja uzzināt šī unikālā garduma vēsturi, un tieši mūsu acu priekšā tiks demonstrēts saldējuma tapšanas process. Vai domājat, ka tas ir sarežģīti? Šodien Jums tiks atklāts noslēpumu, kā šo gardumu pagatavot savām rokām arī mājās! Un, iespējams, jau pavisam drīz, sagaidot Jauno Pūķa gadu, Jūsu mājās svētku galdu rotās Jūsu pašu rokām radītas dadzkrāsainas saldējuma lodītes! Bet šodien ne tikai skatīsimies, bet arī garšosim un baudīsim visus 20!!  ražotnē «Skrīveru saldējums» ražotos saldējuma veidus, kā arī baudīsim vissvaigāko, mūsu acu priekšā gatavoto saldējumu. “Skrīveru saldējums” gatavo klasiskos saldējuma veidus, izmantojot svaigus piena produktus, sorbetus, izmantojot dažādas augļu un ogu sulas, kā arī modīgos saldējuma veidus, izmantojot produktus, kuri parasti mums nesaistās ar kārumiem, piemēram - mārrutkus, kartupeļus, tomātus, šampanieti un vēl tamlīdzīgus produktus.

       

Kā arī būs iespēja iegādāties gardus vietējā ražojuma suvenīrus — sulas, sīrupus, mīklas, vaniļas pākstis un pat saldējumu termo iepakojumā!

Atgriežamies rīgā ap 20:30.

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:
- transfers ar tūristu klases autobusu;
- grupas vadītāja pakalpojumi;

 

PAPILDIZDEVUMI:

  • Krustpils pils (ieeja + ekskursija krieviski runājoša gida vadībā + sveces izgatavošana) - pieaugušajiem - 9,00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 7,00 €, invalīdiem - 3,00 €;
  • Līvānu stikla muzejs + stikla pūtēju darbnīcas apmeklējums - pieaugušajiem - 8,00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 6,00 €;
  • «Skrīveru saldējums» (apmeklējums un stāsts latviešu valodā + "20 + 2" šeit gatavoto saldējuma veidu degustācija): 12,00 €;
  • pusdienas kafejnīcā «Čilli» – 5,00 € (jāpasūta iepriekš, ja Jūs piedalāties, tad lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē «Кomentāri» norādīt, kuru no piedāvātajiem pusdienu variantiem izvēlaties).

 

Papildinformācija par ceļojumu:

Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un atgriešanās laikam, un pirms reģistrēšanās pārdomāt, kā un ar kādu transportu nokļūsi vajadzīgajā vietā, lai būtu laikā!

Vietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Ekskursija krievu valodā.

Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 16-12-2023 7:30
Ceļojuma beigu datums 16-12-2023 20:30
Reģistrēts 43
Pieejamās vietas 5
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.