Kolkasrags - divu jūru tikšanās vieta un mājās gatavots zefīrs (09.08.))

 

 Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

 7:50 - tikšanās izbraukšanas vietā.

 8:00 - izbraukšana no Rīgas.

 Vispirms mēs dosimies ciemos pie saimniecības "Rudas Vētras". Varēsiet iepazīties ar galveno bulli, viņa Šarolē govju harēmu. Saimniecība specializējusies uz bullīšu un telīšu audzēšanu, tā ka šeit vienmēr ir daudz jauniņo, no kuriem daži ir pavisam nesen dzimuši. Varēsiet uzzināt ar ko šīs govis ir tik īpašas, kādi ir to paradumi un ko nozīmē „rodeo” dienas. Drosmīgākie varēs pabarot govis ar to kārumiem.

 Pēc tam ceļš mūs aizvedīs uz Slīteres Nacionālo parku, kas ir slavens ar savu gleznaino ainavu, lībiešu zvejnieku ciematiem un burvīgo dabu. Bet pirms došanās uz Kolku mēs dosimies pa Ēvažu dabas taku - šī taka mūs aizvedīs uz skatu laukumu, kurā mēs varēsim vērot vienu no retajiem Rīgas līča krastiem - Ēvažu stāvo krastu, kura augstums ir 8 -15 metri.

 Ierašanās Kolkā. Šeit mūs gaida ne tikai dabas objektu apmeklējums! Vispirms mēs dosimies uz Kolkas luterāņu baznīcu, kas uzcelta 19. gadsimta beigās. Tas ir zvejnieku ciemata galvenais templis. Jūs noteikti pārsteigs baznīcas altāra glezna. Dievnamu grezno Helēnas Heinrihsones altārglezna-ļoti rets un netipisks gadījums mūsu valsts dievnamos. Jūs to visu redzēsiet.

 Un tagad - Kolkasrags! Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, un tajā vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča – viļņu saduršanās. Mūžam mainīgais Kolkasrags ir vieta, kur satiekas saullēkts ar saulrietu, jo no viena un tā paša punkta pārskatāms bezgalīgais horizonts gan austrumu, gan rietumu virzienā. Kolkasrags pavasarī ir ideāla vieta putnu migrācijas vērošanai, vasarā tā ir paradīze atpūtai jūras krastā, bet rudeņos un ziemā tā ir dabas varenības vērošanas vieta. Pastaiga un brīvais laiks Kolkasragā. Izbaudiet skaisto gaisu un jūras ainavu, kā arī fotogrāfējiet neaizmirstamas fotogrāfijas!

 Mūsu pastaiga pa apbrīnojamām dabas vietām turpinās!

 Mēs dosimies pa priežu taku, tā mūs vedīs no Kolkasraga gar krasta rietumu daļu. Ejot pa to uz jūru, vispirms šķērsojam meža kāpas, tad pelēkas un beidzot baltas kāpas. Zemās priedes dziļi ieskautas smiltīs. Taka ir aprīkota ar trim skatu laukumiem un skatu torni ar 20 metru augstumu, no kuras varēsiet vērot skatu uz apkārtni un izgatavot lieliskas fotogrāfijas.

 Bet tagad mūsu ceļš vedīs uz Pitragas zvejnieku ciematu, kurā mūs sagaidīs viesmīlīgs saimnieks Andris. Viņš veltīs mums ekskursiju - parādīs savu seno lībiešu žogu kolekciju, kas raksturīgs tieši šim reģionam, pastāstīs par zivju kūpināšanu, mēs apskatīsim krāsni kūpināšanai un degustēsim kūpinātas zivis (tiek pasūtīts iepriekš birojā).

 Tālāk mēs dosimies uz Slīteres nacionālo parku un apmeklēsim vienu no tā vizuālajiem simboliem - Slīteres bāku. Tam ir garš stāsts. 1849.gadā no laukakmeņiem būvētais Slīteres tornis, kurš par diennakts bāku kļuvis tikai 1961.gadā, šodien uzskatāms par otru vecāko saglabājušos navigācijas būvi Latvijā (aiz Ovīšu bākas). 1999.gadā Šlīteres bākā tika izdzēstas ugunis un nomontētas gaismas iekārtas. Bākas izdzēšana neapdraud kuģošanas drošību Ziemeļkurzemes piekrastē, jo kuģi tagad ir aprīkoti ar mūsdienīgām navigācijas iekārtām, tāpēc gaismas orientieru skaitu var samazināt. Agrākās bākas joprojām paliek kā labi dienas orientieri zvejniekiem. Kopš 2002.gada bākas komplekss ir Slīteres nacionālā parka tūrisma objekts, kas kalpo kā skatu tornis apmeklētājiem. Tajā izvietota ekspozīcija par jūras bākām Latvijā, Baltijā un pasaulē.

 Mūsu brauciena noslēgumā dosimies uz Amales dārzkopību. Arī pēdējais mūsu galamērķis būs skaists! Saimniece vedīs jūs ekskursijā pa savu dekoratīvo dārzu, ieskatīsimies siltumnīcās, kā arī mūs gaidīs degustācija - saimniece mūs cienās ar sava dārza dāvanām un gardu tēju (tiek pasūtīta iepriekš birojā).

 Vakarā atgriešanās Rīgā

 Brauciena cenā ietilpst:
brauciens ar tūrisma klases autobusu;
grupas vadītāja pakalpojumi.

 Papildu izdevumi:
Saimniecība "Rudas Vētras" (ieejas bīletes + ekskursija) 2.00 €;

- īpašs piedāvājums no "Rudas Vētras" - degustācija (briežu gaļa, mājās gatavots zefīrs, pikantas bumbiņas ar kremsieru): 2.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);
Luterāņu baznīca Kolkā - par ziedojumiem;
"Pie Andra Pitragā" (ekskursija + kūpināto zivju degustācija) - 5.50 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);
Slīteres bāka: 2.00 €- pieaugušie; / 1.00 €- skolēni; / pirmsskolas vecuma bērni, invalīdi - bez maksas;
Dārzkopība "Amales" (ekskursija + degustācija) - 3.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā).

 

   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-08-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 09-08-2020 21:00
Reģistrēts 57
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.