Kur rozes tiekas ar jūru... Kolka, apkārt Engurei un zivju zveja šalcot piekrastes viļņiem

Kur rozes tiekas ar jūru... Kolka, apkārt Engurei un zivju zveja šalcot piekrastes viļņiem

Vienas brīvdienas ceļojums ar autobusu pa Latviju (Kurzemi), izbraukšana no Rīgas

    

  7:50 - pulcēšanās pieturvietā.
  8:00 - izbraukšaqna no Rīgas.
 
  Kopš 2020. gada turpinām detalizēti un netradicionālā veidā iepazīties ar Kurzemes piekrasti, ar lībiešu un zvejnieku ciemiem un pilsētām. Un arī šajā gadā turpināsim šo tradīciju, piedāvājot ko jaunu :) Būs jauna iepazīšanās ar novadu - gan dabas un kultūras, gan gastronomiskā.
 
   Vispirms izstaigāsim Kurzemes Tūrisma asociācijas izstrādāto pastaigu maršrutu “Apkārt Engurei”, bet pēc tam pie jūras būs Le déjeuner - vienlaikus gan netradicionāli, gan vietējās tradīcijās =)
 
   Vēstures dokumentos Engure pirmo reizi tiek minēta 1567. gadā kā liels ciems. Kurzemes hercogistes laikos Engure bija pazīstama kā manufaktūru centrs, bet 19. gadsimtā – ar savu jūrskolu. Engure ir īpaši rosīga kļūst vasaras mēnešos, kad ierodas  atpūtnieki, lai baudītu jūru un sauļotos, tepat nozvejotās un nokūpinātās zivis, kā arī, lai nodarboties ar aktīvajiem ūdens sporta veidiem. Maršruts ietver visas galvenās pilsētas apskates vietas – sākot ar pludmali, molu, parku un bāku, līdz dīķiem, ieliņām un piekrastes jūrakmeņiem.
   
 
   Pienācis laiks iestiprināties – mūsu pusdienas pie jūras, kura būs tepat, pavisam blakus! un mēs to darīsim senatnīgā piekrastes brīvdienu mājā "Joki"Šajā lībiešu ciema vēsturiskajā muižiņā viesmīlīga saimniece mīļi sagaida katru ciemiņu, un pacienā ar gardiem piekrastes ēdieniem. Šo ēdienu receptes saglabājušās gadsimtiem ilgi, un vietējie iedzīvotāji pēc tām gatavotos ēdienus ceļ galdā vēl jo projām! Saimnieces dzimtas mājas vēsture ir cieši saistīta ar Dundagas baronu Osten-Zakenu. Kopš mājas uzbūvēšanas šeit dzīvojuši vietējie iedzīvotāji, kuri nodarbojušies gan ar zvejniecību, gan lauksaimniecību. Šeit mūs cienās ar tradicionālajiem vietējiem ēdieniem – kuri tiek gatavots tikai un vienīgi tradicionālā veidā, cepti un vārīti tikai uz dzīvas uguns. Mums ir divi varianti - vienkāršais un bagātīgākais, piesātinātākais (visu var pasūtīt tikai iepriekš rakstot @-pastā!):
 
 • 1. variants: siļķe (vesela siļķe), vietējās tradīcijās cepta avīzē, ar sīpoliem, krējumu, biezpienu un kefīru - 11.00 €;
 • 2. variants: siļķe (vesela siļķe), vietējās tradīcijās cepta avīzē, ar sīpoliem, krējumu, biezpienu un kefīru + mājās karsti kūpināta cūkgaļa ar sīpoliem un maizi + krāsnī uz uguns cepts lībiešu ēdiens ledas - 14.00 €.
 
 
   Bet turpinājumā mūsu plānos - Kolka.
   Un šoreiz Kolkas ciemu atklāsim no neparastas – pareizticīgo puses. Jā, pārsteidzoši, bet senos laikos starp lībiešu zvejniekiem bija arī pareizticīgie, par kuriem mums vēstīs šīm vietām neticami iespaidīgā pareizticīgo Kristus Piedzimšanas baznīca.  ir vienīgā 19. gadsimtā uzbūvētā pareizticīgo baznīca Lībiešu krastā un Ziemeļkurzemē! Tā pieskaitāma Baltijā ļoti izplatītam baznīcu veidam – būvēta no šķeltiem vietējiem laukakmeņiem un sarkaniem ķieģeļiem. Baznīcas piebūvēts augsts akmens zvanu tornis ar teltsveida kupols, bet baznīcas krustveidīgo pamatapjomu vainago viens neliels sīpolveida kupols. Baznīcas interjeru rotā vienrindas ikonostass.
   
   Bet turpinājumā - uz Kolkas ragu!
   Kolka ir attālākais Kurzemes pussalas ziemeļu punkts, un Kolkas rags ir visizteiktākais zemes rags Latvijas piekrastē. Šeit var vērot divu jūru viļņus – gan atklātās Baltijas jūras, gan Rīgas līča. Zemesrags zem ūdens sēkļa formā iestiepjas jūrā vēl 6 km garumā, tā smailē uz mākslīgas salas uzbūvēta Kolkas bāka. Brīvais laiks Kolkas ragā jūras krastā. Izbaudiet brīnišķīgo gaisu un jūras ainavu, kā arī nofotografējieties par piemiņu!
  Šeit mēs dosimies arī pastaigā pa Priežu taku - tā mūs vedīs no Kolku raga gar raga piekrastes rietumiem. Ejot pa to līdz jūrai, vispirms šķērsosim jūrmalas mežiem noaugušās kāpas, tad pelēkās un visbeidzot baltās kāpas. Sazarotās, ne pārāk slaidās priedes dziļi ieputinātas smiltīs. Taka aprīkota ar trim skatu laukumiņiem un 20 metrus augstu skatu torni, no kura iespējams vērot apkārtnes ainavu, kā arī uzņemt lieliskas fotogrāfijas.
   Mūsu šīsdienas ceļojuma noslēdzošais apskates objekts ir viens no skaistākajiem rožu dārziem Latvijā - Rožaudzētava un kolekcijas dārzs "Rozītes". Jau trešā paaudze te nodarbojas ar rožu audzēšanu. Visa iniciators bija pašreizējās saimnieces vectēvs, kurš Struteles muižā strādāja par dārznieku. Latvijas pirmās neatkarības laikā viņš apmācīja lielu skaitu dārznieku, kā arī izveidoja arī savu stādaudzētavu. Pašreizējā rožu dārza platība ir 3 hektāri. Dārzā izveidota tiešām plaša rožu kolekcija, tostarp vairāk nekā 3000 rožu stādu no 300 šķirnēmŠeit audzē, testē un kolekcijai atlasa tikai skaistākās un izturīgākās rožu šķirnes, iegādājoties jaunākos stādus gan no lielākajām Eiropas rožu audzētavām, gan no Latvijas labākajiem rožu audzētājiem. Bez rožu kolekcijas ir ierīkoti arī ziemciešu un retu kokaugu kolekcijas stādījumi. Apmeklētājus  priecē trīs dīķi, katrs ar savu pievilcību un zivīm, vairāk gan kā skaistumam un relaksācijai. Interesanti ir vērot zivis no dīķa terases, izstaigāt ziedu salu un amfiteātrī paklausīties relaksējošu mūziku. Karstā vasaras dienā var atpūsties pie ”ūdens akmens”, klausoties burbuļojošās ūdens skaņās.Tiem, kas vēlēsies, būs iespēja iegādāties rožu stādus. Ekskursija dārzu saimnieces vadībā.
 
 
 
 

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi. 

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Kolkas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo baznīca - ziedojums 1.00 €;
 • Rožu kolekciju dārzs "Rozītes" (ieejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā) - 5,00 €/pers.;
 • Pusdienas mūsu grupai (lugums rakstīt uz mūsu e-pastu - viss pasūtāms tikai pirms ceļojuma):
  • 1. variants: siļķe (vesela siļķe), vietējās tradīcijās cepta avīzē, ar sīpoliem, krējumu, biezpienu un kefīru - 11.00 €;
  • 2. variants: siļķe (vesela siļķe), vietējās tradīcijās cepta avīzē, ar sīpoliem, krējumu, biezpienu un kefīru + mājās karsti kūpināta cūkgaļa ar sīpoliem un maizi krāsnī uz uguns cepts lībiešu ēdiens -  pļedas - 14.00 €.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs –Aleksandrs

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 13-07-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 13-07-2024 21:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.