Kristian Dior muižā Fall, vēsture Kumnas muižā, ieroči no visas pasaules Paldiskos

Kristian Dior muižā Fall, vēsture Kumnas muižā, ieroči no visas pasaules Paldiskos

Brīvdienu ceļojums uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

6:50 - pulcēšanās pieturvietā.

7:00 - izbraukšana no Rīgas.

Iespējams, ka ne viens vien ceļotājs apmeklējot Igauniju, virzienā uz Tallinu, pirms lielpilsētas ir nogriezies jūras virzienā, lai apmeklētu vienu no mūsu ziemeļu kaimiņu krāšņajiem ūdenskritumiem - Keilu. Arī mēs darīsim tāpat – papriecāsimies par šo unikālo dabas veidojumu!

Bet ir vēl kāds labs iemesls paviesoties šajā vietā! Ūdenskrituma augstajā krastā 1831. gadā tika uzbūvēta pils, slependienesta priekšnieka un Nikolaja I labākā drauga grāfa A. H. Benkendorfa “ģimenes ligzda”. Pils celtniecība bija pirmais nozīmīgais izcilā arhitekta A. I. Stakenšneiderā darbs, un tā bija viena no pirmajām neogotikas stila ēkām Igaunijas teritorijā. Schloss Fall, kuru ieskāva viens no tā laika skaistākajiem parkiem Eiropā, 19. gadsimtā kļuva par īstu “Meku”Maskavas un Sanktpēterburgas aristokrātijai.

Muižas ēkas tika smagi bojātas Otrā pasaules kara laikā. Pēc padomju armijas aiziešanas, no 1991. gada pils stāvēja tukša un uz 2005. gadu bija gandrīz pilnībā sabrukusi.

Taču pēc 2010. gada, kopš tā kļuvusi par privātīpašumu, ir veikts milzīgs darbs muižas kompleksa atjaunošanai.

Mūsdienās pilī pieejami 5 luksusa numuriņi, restorāns ar franču stila virtuvi, un pils vēsturei veltīts muzejs un izstāžu zāle dažādām sezonālām izstādēm. Un šobrīd šajā zālē izvietojusies leģendārā modes dizainera Aleksandra Vasiļjeva veidotā Christian Dior modes nama modeļu izstāde "Dior sievietes elegance". Vietējā krieviski runājošā gida vadībā iepazīsimies gan ar muzeja ekspozīciju, gan ar Dior izstādi (lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā).

 dior-veeb.jpg

Pienācis laiks iestiprināties, tādēļ dosimies uz kādu īpašu vietu, uz Paldiskiem, uz krodziņu «Peetri Toll» (Pētera Muita). Šeit pusdienām mums tiek piedāvāti divi komplektu varianti (ja gribēsiet izmantot šo piedāvājumu, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties):

1. variants - Sautēta cūkgaļa ar apceptiem kartupeļiem, salātiem, mērci + Sierakūka ar rīvētām zemenēm + Ūdens, tēja / kafija;
2. variants — Borščs + Plānās pankūkas ar ievārījumu + Ūdens, tēja / kafija.

Krodziņa īpašnieki ir aktīvi vietējās kopienas locekļi. Aicinām Jūs baudīt vēsturisko gaisotni un tepat krodziņā apmeklēt izstādi “Aukstie ieroči no visas pasaules”, kuras ekspozīcijā izvietoti ar Paldisku vēsturi saistīti izdevumi, grāmatas, fotogrāfijas un kartes, kā arī vairāk nekā 150 eksemplāru tuvcīņas ieroču. Iepazīšanās ar izstādi vietējā krieviski runājošā gida vadībā (lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā).

Turpinot šīsdienas ceļojumu, dosimies uz Kumna bruņinieku muižu, kuras robežas kartē tika atzīmētas 17. gadsimtā. 1740. gadā tika uzcelta liela, reprezentatīva koka savrupmāja, kura saglabājusies līdz mūsdienām. 19. gadsimtā ēkai tika piešķirts vēsturisks dekors, kā arī tā tika paplašināta. Bet ap 1913. gadu tika uzbūvēta jauna muižas ēka, jeb tā sauktā “vasaras muiža”.

Savas gadsimtiem garās vēstures laikā muiža mainījusi savus īpašniekus ne reizi vien. 19. gadsimtā par Kumna īpašniekiem kļuva dižciltīgā Mejendorfu dzimta, turīgi aristokrāti, kuri ieņēma augstus amatus Krievijas galmā, un kuriem bija liels skaits nozīmīgu sakaru no Sanktpēterburgas līdz Londonai. Kumna muiža spēlējusi nozīmīgu lomu arī Igaunijas tenisa vēsturē. Proti, 1911. gadā šeit tika nodibināts “Kumna sporta pulciņš”, kurš tajā pat gadā tika iekļauts Viskrievijas tenisa klubu savienībā. Un viens no Mejendorfiem - Viljams fon Mejendorfs 1920. gadā kļuva par pirmo Igaunijas čempionu tenisā pāru spēlēs vīriešiem.

Mejendorfi 1941. gadā emigrējauz Vāciju, un vēlāk muižas ēka tika izmantota dažādos nolūkos - šeit atradusies Abvēra izlūkošanas skola, bet līdz 1960. gadam ēku savām vajadzībām izmantojusi padomju armija, vēlāk tā tika pamesta, jo ēkas stāvoklis bija kļuvis ļoti bēdīgs. 1999. gadā muižas drupas iegādājās pašreizējie īpašnieki Loodustood OÜ un nu jau vairāk nekā 20 gadus strādā pie tās atjaunošanas. Jau 2017. gada vasarā programmas "Aizmirstās muižas" ietvaros Kumna muiža vēra savas durvis apmeklētājiem. Pili var pieskaitīt svētku ampīra stilam, bet interjeri pārsteidz ar greznu apdari un mēbelēm rokoko stilā.

Ekskursija Kumna muižas pilī vietējā krieviski runājošā gida vadībā (lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā).

Vakarā, ap pl. 22:00, atgriežamies Rīgā.

 

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Muzejs un izstāde Fall pilī (ieeja + vietējā gida pakalpojumi; lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā):
  • pieaugušajiem 17,00 €/pers.;
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem 14,00 €/pers.;
 • Izstāde "Aukstie ieroči no visas pasaules" (ieeja + vietējā gida pakalpojumi; lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā):
  • 2,00 €/pers.;
 • Kumna muiža (ieeja + vietējā gida pakalpojumi; lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā):
  • 3,00 €/pers.;
 • Pusdienu piedāvājums krodziņā «Peetri Toll» (ja gribēsiet izmantot šo piedāvājumu, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties):
  • 1. variants - Sautēta cūkgaļa ar apceptiem kartupeļiem, salātiem, mērci + Čīzkeik ar rīvētām zemenēm + Ūdens, tēja / kafija = 16,00 €/pers.;
  • 2. variants — Borščs + Plānās pankūkas ar ievārījumu + Ūdens, tēja / kafija. = 10,50 €/pers.

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 22-06-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 22-06-2024 22:00
Cancel Before Date 22-06-2024 7:00
Reģistrēts 19
Pieejamās vietas 25
Sākotnējā cena 40.00 €
Agrās rezervēšanas cena 32.00 € (Līdz datumam 31-05-2024 23:58)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.