Kazjukasa gadatirgus, Lietuva (04.03.)

Brīvdienu ceļojumus ar autobusu no Rīgas uz Lietuvu

6:50 – pulcēšanās pieturā.

7:00 - izbraukšana no Rīgas.

 Kazjukasa gadatirgū vienuviet pulcējas labākie pinēji, kalēji, podnieki, audēji, griezēji un citu amatu pratēji no visas Lietuvas. Jautru noskaņojumu uztur gan muzikanti, gan tirgotāji, kas piedāvā ēdienus un dzērienus. Lietuvas pilsētu tirgus laukumos, ielās un centrālajos laukumos tirgo daudz dažādu rokdarbu. Vispopulārākie ir – dažādi mājas piederumi no koka, mrtāla, māla, kā arī dzintara un ādas izstrādājumi.

 Gadatirgus norises vieta galvaspilsētā: Viļņas Vecpilsēta, Rātslaukums, K.Sirvidasa un Rudniku skvēri, Piles, Didžei, Vokeču un Rudniku ielas.
Dažādi pasākumi tāpat tiek rīkoti arī citās Lietuvas pilsētās.

 Agrā rītā, pa Bauskas šoseju, mēs dodamies ciemos pie mūsu dienvidu kaimiņa. Lūk, jau pabraucam garām Bauskas pils augstajiem torņiem – tuvojoties Zemgales dienvidu robežai. Tālāk atvērta robeža un mēs jau esam Lietuvā. Mūs sagaida Rietumaugštaitija. Un, runājot ar rakstnieka Konstantīna Paustovska vārdiem par Lietuvu, „mūsu priekšā paveras tāda svētku brīnumzeme, kas aizrauj sirdis...“.

 Gadatirgus notiek Viļņas centrā. Tradicionālie suvenīri – skaistie lietuviešu pūpoli – “kazimirki“.
Jautru noskaņu palīdz uzturēt muzikanti un tirgotāji, kas piedāvā ēdienus un dzērienus. Pilsētu tirgos, ielās un laukumos tirgo daudz dažādus rokdarbus. Vispopulārākie ir – dažādi mājas piederumi no koka, metāla, māla, kā arī dzintara un ādas izstrādājumi.
Tāpat Viļņā mūs gaida aizraujoša ekskursija - pastaiga.
Suvenīru iegāde, piparkūku cienasti, karstvīns, karsta tēja – visu Jūs varēsiet aplūkot un iegādāties Vecpilsētas ieliņās.

Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās vēlu vakarā.

Cenā iekļauts:

transporta pakalpojumi brauciena laikā; 
ceļu nodokļi;
grupas vadītāja pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts:

apskates ekskursija – 3 €;
ceļojuma apdrošināšana - no 1.3 €.

Gids - Aleksandrs

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 04-03-2023 7:00
Ceļojuma beigu datums 04-03-2023 21:30
Reģistrēts 53
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.