Magnolijas un dzintars... Kārkles jūrmala, puķu dārzi un žemaišu kastinis ar tradicionālajiem ēdieniem Rucavā!

Magnolijas un dzintars... Kārkles jūrmala, puķu dārzi un žemaišu kastinis ar tradicionālajiem ēdieniem Rucavā!

Ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

 
 
7:20 - pulcēšanās pieturvietā.
7:30 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Apmēram pirms 30 gadiem Rucavā tika izveidoti ziedu un stādu izmēģinājuma stādījumi. Kā piemērotākās stādīšanas vietas tika izvēlētas Muižas kalns un mežs pie skolas. Turpmākajos gados apstādījumi tika iekārtoti arī Rucavas centrā. Tā šeit izveidojās Arborētums. Tā mērķis ir izpētīt un novērtēt augu ekonomisko vērtību, dekoratīvo nozīmi, atbilstību vietējām prasībām un spēju aklimatizēties noteiktā reģionā. Katru gadu stādījumi tiek papildināti ar jauniem eksotiskiem augu paraugiem no visas pasaules. Šobrīd arborētuma platība ir 2,5 hektāri, un augu un koku šķirņu skaits pieaudzis līdz 800. Rucavas arborētuma kolekcijas sirds ir magnolijas.
 
   Magnolija, burvīgais zieds, kurš nevienu neatstāj vienaldzīgu. Augs atvests no Ķīnas un nosaukts franču botāniķa Pjēra Maņola vārdā, vēlāk pārtopot mums jau pazīstamā nosaukumā. Šī neparastā ziedošā koka dzimtene ir Ziemeļamerika, Japāna, Ķīna, Indonēzija. Rucavā ir gan tādas magnoliju šķirnes, kuras sāk ziedēt jau aprīlī, gan arī tādas, kuras pumpurus raisa maija beigās, gan arī tādas, kurām ziedi gaidāmi tikai pēc Jāņiem. Ekskursija arborētuma, magnoliju un puķu dārzā kopā ar tā dibinātāju un veidotāju.
 
 
 
 Rucavas tradīciju nams “Zvanītāji” iekārtots vēsturiskā ēkā, kura būvēta 19. gadsimta beigās, un joprojām saglabājusi savu sākotnējo izskatu - masīvas griestu sijas, liela ģimenes istaba ar ķieģeļu mūri un maizes krāsni un dabīga, nekrāsota koka grīda. Šeit joprojām var izbaudīt īstu Rucavas novada garu, aplūkojot autentiskus tautas tērpus, dūraiņus, zeķes un nogaršojot vietējos Rucavas ēdienus. Šeit plānojam pusdienas ar vietējiem ēdieniem tradicionālajā Rucavas gaumē :) Starp kuriem arī īpašais vietējais Rucavas baltais sviests.
 
   Žemaišu Kastinis jeb Rucavas baltais sviests ir Žemaitijas un Kurzemes lepnums, kas iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo Latvijas tradicionālo produktu sarakstā (mūsu valstī tādi ir tikai 5!).
 
   Kastinis irmaigs krēmsiers, kuru gatavo no skābā krējuma vai rūgušpiena un saldkrējuma sviesta ar garšvielām. Tiek uzskatīts, ka garšīgāko kastini var sakult ar karoti, kura gatavota no ābeles koksnes. Gatavojot kastini kā garšvielu visbiežāk pievieno ķimenes, dažreiz arī ķiplokus un citus garšaugus.
 
  Rucavas saimnieces gatavo mums gastronomisko piedāvājumu, kuru publicēsim mūsu programmā nākamnedēļ. Gaidam ;)
 
 
 
 Un tagad dodamies uz Lietuvas dzintara krastu lai piedalītos tematiskajā kskursijā "Dzintara zvejošanas noslēpumi"! Šāda ekskursija Lietuvā pieejama tikai vienā vietā - nelielā piejūras ciema - Kārkle, krastā, un to vada pats tās autors - vietējais gids, kurš pats ir arī dzintara zvejnieks :) Un tieši šo procesu viņš mums arī nodemonstrēs. Viņa piedāvātā programma sastāv no divām daļām. Savulaik Kārkle bijusi kurorts, tādēļ gida vadībā apmeklēsim kurorta Informācijas centru, kurā mums būs iespēja noskatīties filmu. Bet pēc tam, programmmas otrajā daļā, kopā ar mūsu gidu dosimies uz jūras krastu - gan sendienās, gan mūsdienās lietuvieši dzintaru zvejojuši visa gada garumā, tādēļ zvejniekiem bijis nepieciešams īpašs ekipējums, kuru mūsu gids mums nodemonstrēs. Mums būs iespēja redzēt, kā dzintaru zvejoja sendienās, un kā mūsdienās, jo mūsu gids pats to visu mums nodemonstrēs! 
 
  
 
     Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim vēl kādu atrakciju: izklaidējošai foto pieturai - Pērtiķu tiltu! Tā ir viena no apmeklētākajām vietām Sventājā :) Vietējie un arī viesi to dēvē par Pērtiķu tiltu. Šis tilts ir arī viens no Lietuvas slavenākajiem nokarenajiem, šūpojošajamies tiltiem, un tādu mūsu kaimiņvalstī ir ap 80. Staigāšana pa šādu tiltu ir interesanta - it īpaši, ja tilts vēl nedaudz šūpojas, rodas sajūta, it kā esat bezsvara stāvoklī.
 
 
    Vakarā atgriežamies Rīgā.

 

    Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

    Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

     Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma ne mazāk kā 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

     Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas maksas, suvenīru iegāde un citi personīgie izdevumi.

      Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Tematiskā ziedu ekskursija vietējā gida vadībā pa Rucavas arborētumu un puķu dārziem - 1,50 €/pers;
 • Tematiskā ekskursija "Dzintara makšķerēšanas noslēpumi" vietējā gida vadībā: 4,00 €/pers. (jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties ekskursijā!).

      Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs – Aleksandrs.

    Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 04-05-2024 7:30
Ceļojuma beigu datums 04-05-2024 21:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Sākotnējā cena 40.00 €
Agrās rezervēšanas cena 29.00 € (Līdz datumam 22-04-2024 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.