Emīla tirdziņš ar vēžiem Ēdolē, peoniju dārzi un Dzirnavu ezera taka Ivandē!

Emīla tirdziņš ar vēžiem Ēdolē, peoniju dārzi un Dzirnavu ezera taka Ivandē!

Ceļojums autobusā pa Latviju (Kurzemi), izbraukšana no Rīgas

  

7:20 - pulcēšanās pieturvietā.
7:30 - izbraukšana.

   Ierašanās vasaras sezonas galvenajā notikumā Ēdoles pilī - Emīla gadatirgus 2023! Ap pili izvietojies parks, kurš vairo šīs viduslaiku būves daiļumu, un tieši šajā parkā, kā arī pils iekšpagalmā norisināsies gadatirgus. Kā jau ierasts, būs visdažādākie lauku labumi - gan žāvējumi, gan sieri, gan citi gardumi, bet saskaņā ar organizatoru ieceri rozīnīte būs vēži - tieši tādēļ mēs ieradīsimies pasākuma sākumā, lai uzreis tiem ķertos klāt =) Protams, jums būs iespēja apmeklēt arī pašu pili, lai aplūkotu vēsturiskos interjerus un ekspozīciju, lai apskatītos, kā dzīvoja Baltijas baroni laikā līdz Pirmajam pasaules karam, jo pils ir gandrīz 800 gadus vecaInterjeru bagātība pārsteigs pat pieredzējušu ceļotāju - daudzus interjera priekšmetus pilij dažādos Eiropas anikvariātos iegādājies tās īpašnieks personīgi. Pirms sešiem gadiem pilī tika veikti vērienīgi restaurācijas darbi. Jums būs iespēja ne tikai apmeklēt pili, bet arī ieturēt pusdienas pils restorānā un / vai uzrīkot pikniku ar tirdziņā iegādātajiem gardumiem. Brīvais laiks Emīla gadatirgū - gardēžiem vēži! 

   
   Izstaigājušies un izgaršojušies gadatirgū, turpināsim pavadīt laiku svaigā gaisā, bet nu jau citā formātā - dosimies pie dabas klēpja, lai, pastaigājoties pa Īvandes dzirnavezera taku, baudītu meža stihiju. Šī salīdzinoši jaunā dabas taka Kuldīgas novadā tika izveidota 2021. gada rudens vidū.  Taka ved gar Ivandas dzirnavezeru līdz nelielai pussalai, ļaujot iepazīt Kurzemes ezera ainavu. Īvandes dzirnavezers - ainavisks, daļēji mežu ieskauts ezeriņš, kurš tika uzpludināts uz Vankas upītes, kad 1845. gadā uz upes uzbūvēja ūdensdzirnavas. Šī ir gleznaina klusa vieta, kur mēs, elpojot svaigu, tīru gaisu, baudīsim vietējās ainavas skaistumu un tādejādi sagatavosim sevi vēl izsmalcinātākiem objektiem - puķu dārziem un peonijām... 

   
Bet nu mums pienācis dārzu laiks, jo sākot no pirmā vasaras mēneša otrās dekādes iestājas skaisto peoniju ziedēšanas laiks! 

Un tā, mūsu pirmā ziedošā pietura būs daiļdārzs un puķu audzētava "Lazdkalni". Ap vairāk nekā gadsimtu senu ēku, kuru īpašniece iegādājusies pirms 20 gadiem, ar viņas pūlēm un darbu izveidota ziedu sala - skaistuma un harmonijas oāze. Stādījumi tiek atjaunoti un papildināti katru gadu. Dārzs veido tā, lai tas būtu interesants un pievilcīgs visos gadalaikos. Dārzā apskatāmas graudzāles, ziemcietes, dekoratīvie košumkrūmi, skujeņi. Viens no spilgtākajiem ziedēšanas laikiem šeit ir peoniju ziedēšanas laiks jūnijāŠī ir mūsu pirmā iegremdēšanās ziedu paradīzē šīsdienas ceļojuma laikā. Ekskursija pa dārzu saimnieces vadībā - izbaudām peonijas un atmosfēru, kuru tās mums sniedz.  

Mūsu nākamais puķu dārzs būs viens no lielākajiem peoniju dārziem Latvijā "Ziedoņi". Šī ir vēl viena ziedu paradīzes oāze Kurzemē, jo šeit iespējams skatīt vairāk nekā 400 peoniju šķirnes, iegādāties to stādus vai vienkārši izbaudīt to skaistumu un aromātu. Dārzs pamatoti var lepoties ar vienu no bagātākajām peoniju kolekcijām Latvijā. Peoniju stādi te ieradušies no tuvām un tālām zemēm – Amerikas, Francijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes, kā arī no citu Latvijas kolekcionāru dārziem. Saimniecība nodarbojas arī ar peoniju šķirņu krustošanu un jaunu šķirņu veidošanu. Piemēram, tādas burvīgas peoniju šķirnes kā "Festiva Pixie", "Danse Du Feu", "Daisy Coronet", "Singing In The Rain" un "Aphrodite's Kiss". Baudām... Ekskursija dārzā saimnieces vadībā.

    

    

Turpinām mūsu ceļojumu un šīsdienas programmas noslēgumā vizīte trešajā peoniju dārzā - "Romju pojenes". Tas ir salīdzinoši jauns pats par sevi, jo dibināts tikai 2020. gadā. Un kopš tā laika, nepilnu 2 gadu laikā, šeit jau ir vairāk nekā 500 peoniju šķirņu! Ir šķirnes, kuru vērtība sasniedz pat 500 eiro. Vai varat stādīties priekšā, cik varētu maksāt viens skaists ziediņš? ;) Saimniece savu dārzu veidojusi par piemiņu savai vecmāmiņai, kurai ļoti patikušas peonijas. Paaudžu paaudzēs pārmantojusies mīlestība pret skaistajiem ziediem un nu esam aicināti ciemos pie ziedošajām peonijām! Ekskursija dārzā saimnieces vadībā.

   

Vakarā atgriežamies Rīgā. 

Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar vēlmēm):
Peoniju dārzs "Romju pojenes" (apmeklējums + ekskurija saimnieces vadībā): ziedojums 3.00 €;
Peoniju dārzs "Ziedoņi" (apmeklējums + ekskurija saimnieces vadībā): pieaugušajiem - 5.00 €; / pensionāriem, invalīdiem - 4.00 €; / bērniem līdz 18 gadu vecumam - bez maksas; 

Daiļdārzs un stādaudzētava "Lazdkalni" (apmeklējums + ekskurija saimnieces vadībā): 3.00 €. 

Papildinformācija par ceļojumu:

Vietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Gids - Aleksandrs.


Lūgums rūpīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

 

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-06-2023 7:30
Ceļojuma beigu datums 18-06-2023 21:00
Cancel Before Date 21-11-2020 8:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.