Izsmalcinātais kamambērs un dzīvais alus uz Līgo svētkiem!

 

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju (Vidzeme), izbraukšana no Rīgas  

  7:50 – grupas tikšanās pieturā.
  8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 
 
  Mēs ar jums dodamies uz Vidzemes vidieni, kur mūs gaidīs gastronomiskās delikateses un gardumi.

  Vispirms apmeklēsim siera darītavu saimniecībā „Līvi”, kura šobrīd ir viena no lielākajām kazu fermām Latvijā. Saimniecības ganāmpulkā var saskaitīt ap 300 galvas. Šeit tiek darināti 6 veidu mīkstie sieri, bet vispopulārākais ir „Labrīt” – siera bumbiņas ar ķiploku. Saimnieks Raimonds – fantastisks stāstnieks, izklaidēs mūs ar jautriem stāstiņiem par fermas dzīvi, kā arī, protams, uzcienās ar gardajiem sieriem. Savukārt saimniece, speciāli viesiem, būs pagatavojusi īpašu cienastu – auksto tomātu zupu ar siera bumbiņām (jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Šī sātīgā un gardā zupa pavisam oficiāli tautas balsojumā ieguvusi „Madonas novada garšas” titulu. Labu apetīti! Būs iespēja arī iegādāties saimniecības produkciju.

 
 
 
 
 Biksēres muiža, kura agrāk tika dēvēta par Libes muižu, atrodas uz Precību kalna pie gleznainās upītes Libes gravas. Muižu ieskauj plašs, apmēram 13 ha, parks ar simtgadīgiem ozoliem un liepām. Muižas ēkas saglabājušās kopš muižkunga Magnusa laikiem. Pašreiz muižas ēkā iekārtojusies Sarkaņu pagastā pārvalde, bet klētī iekārtojies privāts senlietu muzejs. Ainavisko parku rotā zem klajas debess izvietotās koktēlnieku simpoziju dalībnieku darinātās lielizmēra skulptūras. Ekskursija Biksēres muižas parka iepazīšanai.

 
 
 
 
 
 
 
 Bet tagad mūs gaida pirmā alus pietura! Tā būs alus darītavā "Madonas alus", kuras jaunais saimnieks, atjaunojot vietējās alus darīšanas tradīcijas, gatavo ļoti garšīgu alu. Jums tiks piedāvāta ekskursija brūzī, kurš iekārtojies senā, 1906. gadā celtā, ēkā un gaišā un tumšā alus degustācija, protams, būs arī uzkodas. Pēdējā gada laikā Madonas aldariem ir jauninājumi – iegādātas jaunas iekārtas brūzī, kā arī uzbūvēta vasaras terase viesiem. Ekskursija alus darītavā un alus degustācija ar uzkodām (jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Iespēja iegādāties brūža produkciju.

 
 
 
 
 
 
 Ceļojuma turpinājumā ieplānota vēl viena gastronomiskā pietura – Ļaudonas pagasta siera darītavā un kazu fermā „Burkānciems” (ganāmpulkā ap 150 galvu). Saimniecība specializējas mīksto sieru – fetas, mocarellas un kamambera, kā arī puscieto sieru ražošanā. Saimniece izrādīs mums savu saimniecību un piedāvās sieru degustāciju, kur mums būs iespēja nogaršot arī kamambēru – sieru, kurš „Burkānciemu” padarījis slavenu, kļūstot par tā galveno „rozīnīti” (ekskursija ar degustāciju jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Būs iespēja arī iegādāties saimniecības produkciju.

 
 
 
 
 
 
 Mūsu Vidzemes loku šajā ceļojumā noslēgsim ar vēl vienas alus darītavas - „Bursh” apmeklējumu. Tā ir viena no mazākajām alus darītavām Latvijā. Taču tā iekārtojusies ļoti gleznainā vietā. Alus tiek darīts tikai no dabīgām izejvielām pēc īpašām receptēm, kuras izstrādātas šajā brūzī, ņemot vērā klasiskās alus darīšanas tradīcijas. Ekskursija brūzī, pēc kuras jums tiks piedāvāta tumšo un gaišo alu degustācija, pie kuras būs sagatavotas uzkodas (jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Būs iespēja iegādāties brūža produkciju.

   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Cenā iekļauts:
 transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
 ceļu nodokļi;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

   Iespējamās papildizmaksas:

 Kazu ferma un siera darītava "Līvi" (ekskursija + degustācija + tomātu zupa): 3.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Biksēres muižas apmeklējums (ekskursija): par ziedojumiem;
 Alus darītava "Madonas alus" (ekskursija + degustācija + uzkodas): 5.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Kazu ferma un siera darītava "Burkānciems" (Burkanciems= Burkānciems) (ekskursija + degustācija): 5.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Alus darītava "Bursh" (ekskursija + degustācija + uzkodas): 5.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 22-06-2019 8:00
Ceļojuma beigu datums 22-06-2019 22:00
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.