Igaunijas provinces šarms

07:00 izbraukšana no Rīgas

Pa ceļam uz Igauniju, netālu no robežas, piestāsim uz nelielu foto pauzi pie skatu torņa Kornetu-Peļļu dabas liegumā. No torņa skatu platformas paveras brīnišķīgi skati uz Alūksnes augstieni Latvijas pusē un Hānjas augstieni Igaunijas pusē.
Ierodamies Rūsmē ciematā.

Neliela pastaiga Rogozi muižas kompleksā. Rogozi muiža – vienīgā saglabājusies muiža ar slēgtu iekšpagalmu Igaunijas teritorijā. Pirmās rakstiskās ziņas par muižu saglabājušās no 1603. gada.
Pēc Livonijas kara, kad visa mūsdienu Dienvidigaunija palika Reč Pospoļitas pakļautībā, par šīs vietas īpašnieku kļuva poļu muižnieks leitnants Staņislavs Rogozinskis, par godu kuram, muiža arī ieguvusi savu nosaukumu. Muižas ēkas viņš būvējis laika periodā no 1603. līdz 1625. gadam, domājams, uz agrākā viduslaiku cietokšņa pamatiem.
Mūsdienās Rogozi muižas kompleksā izvietojusies vietējā skola, novadpētniecības muzejs, viesnīca un kafejnīca.
Tā kā muiža izvietojusies neliela ezera krastā, tad apkārtnē iekārtots parks. Liels skaits igauņu mīl apmeklēt šo visai kluso vietu ar skaisto dabu, lai rastu mieru un atpūstos no pilsētas burzmas.

Turpinājumā ceļš mūs vedīs uz Lielo Munameģi.
Uzkāpsim Lielajā Munameģī, lai apmeklētu skatu torni. Lielais Munameģis (Lielais Olas kalns) – viens no svarīgākajiem Igaunijas nacionālajiem simboliem. Tas ir arī augstākā virsotne visā Baltijā, kas sasniedz 317,6 metrus virs jūras līmeņa.
Pirmais skatu tornis Lielajā Munameģī tika uzbūvēts 1812. gadā. Patreizējais tornis, jau sestais pēc kārtas, tika uzbūvēts 1939. gadā un tā augstums sasniedz 29,1 metru. 2005. gadā tornis tika renovēts un aprīkots arī ar liftu.
Uzkāpuši Lielā Munameģa torņa skatu laukumiņā virs koku galotnēm, jūs būsiet 346,7 metrus virs jūras līmeņa. No šī laukumiņa paveras brīnišķīgs skats uz Igaunijas dabu apmēram 50 km rādiusā. Skaidrā laikā iespējams saskatīt pat Pskovas-Pečoras klostera (Krievijā) zeltīto kupolu spīdumu.

Mūsu ceļojums turpināsies Losikūlas ciematā.
Vispirms savas durvis jums vērs Sangastes pils restorāns, kur mums būs iespēja ieturēt pusdienas, jau laicīgi, pirms ceļojuma, tās rezervējot mūsu birojā.
Bet pēc sātīgajām pusdienām, dosimies iepazīt Sangastes pili – baltvāciešu Bergu dzimtas 19. gadsimta muižu, vietējā gida vadībā. Kad īpašumu mantoja vecākais no brāļadēliem grāfs Fridrihs Georgs Magnuss fon Bergs, laika periodā no 1879. līdz 1883. gadam, pēc slavenās Vindzoras pils Anglijā parauga, viņš uzbūvēja savu pili neogotiskajā stilā un izveidoja parku-dendrāriju. Sarkano ķieģeļu pils, kas būvēta uz granīta cokola, pamatā ir divstāvīga, bet vietām tā sasniedz arī trīs un četrus stāvus. Tās fasādē ir daudz izliekumu, dažādu formu un augstumu stūra tornīši, rizalīti ar pakāpjveida dzegām, dažādu formu logailes, karnīzes ar mašikulām un daudzpakāpju piloni. Virs galvenās ieejas slejas augsts četrstūrains tornis ar atvērtām arkām pamatstāvā un zobotu balustrādi kronī.
Ap pili-savrupmāju izveidots parks ar alejām, terasēm un piecu dīķu sistēmu, kas savā starpā savienota ar mazām upītēm. Parka teritorijā atrodams arī 28 metrus augstais “Pētera ozols”, tā apkārtmērs 540 cm, un saskaņā ar leģendu, to stādījis pats Pēteris I.
Pa ceļam uz mājām pieturēsim Igaunijas Valgā, kur jums būs brīvais laiks nelielam šopingam.
 
Atgriešanās Rīgā līdz pl. 21.

Ceļojuma cenā iekļauts:
transfērs ar tūristu klases autobusu;
grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Papildizdevumi:
Skatu tornis Lielajā Munameģī - pieaugušajiem 8€, pensionāriem, bērniem 5€
Sangastes pils: pils apmeklējums vietējā gida vadībā - pieaugušajiem 9€, pensionāriem, bērniem 7€
Pusdienas:
- Variants 1 – Pasta ar vistas fileju un krējuma mērci siera glazūrā; putots biezpiens ar ābolu mērci; kafija vai tēja – 10€
- Variants 2 – Cūkgaļas un dārzeņu ragū; pīrāgs ar avenēm; kafija vai tēja -11€
- Variants 3 – Veģetārais piedāvājums: citronu-sēņu pasta ar krējumu; smiltsērkšķu želeja ar meža ogām; kafija vai tēja - 14€

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 21-05-2022 7:00
Ceļojuma beigu datums 21-05-2022 22:00
Reģistrēts 44
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 25.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.