Suure - Jaani - dienas SPA, komponistu dinastija un ūdensdzirnavas!

Vienas dienas ceļojums nedēļas nogalē uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

7:20 – pulcēšanās pieturā.

7:30 – izbraukšana no Rīgas.

Dodamies uz Igauniju! UN pirmais mūsu šodienas ceļojuma elements – lauku šarms. Mūsu ziemeļu kaimiņu tradīcijas, tāpat kā pie mums, lielā mērā, protams, ir saistītas ar saimniekošanu laukos, tādēļ dosimies vietējā gida vadītā ekskursijā, lai iepazītos ar ūdens dzirnavām Lahmuse vesiveski, kuras izvietojušās ainaviska nosprostota ezera krastā. Šajā industriālajā objektā apskatei ir daudz interesantu lietu – saglabājušās dzirnavu iekārtas un žāvētava ar ieapaļām velvēm. Ir arī tematiskā izstāde, kurā skatāma turbīna, vārpstas transmisijas un vēsturiskais virzuļdzinējs Deutz. Tātad viss, kas nepieciešams, laimēs iepazītos ar dzirnavu darbības vēsturi, malšanas darbiem un miltu iegūšanu. Dzirnavas atvērtas apmeklētājiem pēc ilgstošiem restaurācijas darbiem.

Pēc viesošanās dzirnavās mums ieplānotas, par kurām informācija tiks precizēta. Sekojiet programmas atjauninājumiem :)

Bet tikmēr mēs jau esam Igaunijas pilsētā Suure – Jaani. Neliela, mājīga, bet ar “rozīnīti”, jo šeit ir ko redzēt. Un tādēļ mūsu programmā nākamā apskates vieta – komponistu Artura, Hansa, Villema un Eugena Kappu dinastijas memoriālais muzejs. Arturam un Villemam Suure – Jaani ir dzimtā pilsēta. Eugenam Kappam pieder brīnišķīgā frāze : “Mūzika ļauj izteikt visu mūsu laikmeta ideālu diženumu, visu realitātes bagātību. Mūzika – brīnišķīgs cilvēku morālās izglītošanas līdzeklis.” Jā, mūzika būs pati svarīgākā – komponistu daiļradi iepazīsim vietējā gida vadītā ekskursijā un klausoties mūziku.

Un nu pienācis laiks atpūtai un relaksācijai pie ūdens! Noteikti vajag atslābināties, tādēļ dosimies uz Suure-Jaani Tervisekoda ūdens centru. Jūs varat izvēlēties – atpūsties 2 vai 3 stundas – laika mums pietiks :) Dabasskats pa ūdens centra logu, viļņveidīgie baseini un dabas krāsu risinājumi tuvina dabai un veido mājīgu atmosfēru – ar estētiku šeit viss ir labi! Tiem ceļotājiem, kuri vēlēsies kaut kā savādāk pavadīt savu laiku, būs iespēja doties uz pilsētu pastaigā, doties iepirkties, vai vienkārši baudīt Igaunijas provinciālās mazpilsētas gaisotni. Tātad, peldēties 

Sāksim ar saunām. Pirts apmeklējumam igauņu kultūrā ir noteikta īpaša goda vieta. Saunā cilvēki dzemdēja, dziedināja brūces, mira, tur skaidroja pasaulīgās lietas un domāja par dzīvi. Šī pirts joprojām ir relaksācijas un kontrastuterapijas līdzeklis, kā arī efektīvs palīgs daudzu veselības problēmu gadījumos.

SOMU SAUNA

- t⁰ 70 - 100⁰С un salīdzinoši zems gaisa mitrums - 5-15%

TVAIKA - SĀLS SAUNA

- t⁰ 43 – 46⁰С, gaisa mitrums gandrīz 100%

SANĀRIJS

- t⁰ 50 – 60⁰С, gaisa mitrums 45 - 50%

Sanārijs — tas ir maigākais un videi draudzīgākais pirts veids. Tas piemērots tiem, kuri mīl pirtis, bet kādu iemeslu dēļ nevar apmeklēt somu pirti augstās temperatūras dēļ un krievu pirti augstā mitruma dēļ.

Turpināsim ar baseiniem:

- 25 – metrīgs baseins peldēšanai ar 3 celiņiem

Dziļums dziļākajā galā 180 cm un 120 cm seklākajā galā, t⁰ 28⁰C

Šis baseins ērts peldēšanas apmācībām un ūdens aerobikas nodabībām.

- Bērnu baseins

Dziļums 70 cm, t⁰ 32⁰C — šis baseins piemērots bērnu pieradināšanai pie baseina, lai mazulis sadraudzējas ar ūdens vidi.

Kamēr vecāki vēro kā mazulis plunčājas, viņi turpat pie viļņotās sienas var izmantot dažas masāžas vietas.

- Ģimenes baseins

Relaksācijas baseins ar slidkalniņu, masāžas strūklām un Релаксационный бассейн с горкой, массажными форсунками и apļveida plūsmu.

Dziļums 95 cm seklajā galā, 120 cm baseina vidū un 140 cm apaļajā baseina relaksācijas daļā.

t⁰ 32⁰С.

- Džakūzī

Dziļums 80 cm, t⁰ 32⁰C.

Pēc saunas apmeklējuma un peldes būs patīkami atslābināties siltā putu vannā.

- Aukstā ūdens baseins

Dziļums 1,6 m, t⁰ 14⁰C.

Šis baseins izvietots zonā starp saunām, lai pēc karsēšanās saunā un siltas dušas būtu iespēja veikli atdzesēties aukstā ūdenī.

Gaisa t⁰ pie baseina 29⁰C būs komfotabla atpūtai uz guļamkrēsliem pirms saunu apmeklējuma.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Transfērs ar tūristu klases autobusu;
Grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Papildizdevumi:
Ūdens atpūtas centrs Suure - Jaani Tervisekoda (ieejas maksa):

- 2 stundu apmeklējums atpūtai: pieaugušajiem - 11.00 € ; skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (tikai ar atlaides apliecinošu dokumentu uzrādīšanu) - atlaide 20%; / bērniem līdz 3 g.v. - bez maksas;

- 3 stundu apmeklējums atpūtai: pieaugušajiem - 16.00 € ; skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (tikai ar atlaides apliecinošu dokumentu uzrādīšanu) - atlaide 20%; bērniemlīdz 3 g.v. - bez maksas;

Ūdens dzirnavu muzejs Lahmuse vesiveski (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem – 5.00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3.00 €;

Komponistu Kappu muzejs Heliloojate Kappide Majamuuseum (eejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā):pieaugušajiem 2.00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.00 €.

Ekskursija krievu valodā.

Gids - Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi izlasīt informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 20-08-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 20-08-2022 21:30
Reģistrēts 27
Pieejamās vietas 5
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.