Romantika un SPA atpūta Hāpsalu

Romantika un SPA atpūta Hāpsalu

Brīvdienu ceļojums ar autobusu no Rīgas uz Igauniju, SPA atpūta

 

 

 

 

1. diena.

 

7:50 - pulcēšanās pieturā.

8:00 – izbraukšana no Rīgas.

Igaunijas rietumu piekrastē izvietojusies gleznainā Hāpsalu pilsēta, kuru no trim pusēm ieskauj jūra, un kura vēstures avotos minēta kopš 1279. gada. Tā tika dibināta kā Ēseles - Vīkas bīskapijas centrs, kura vajadzībām tā kalpoja 300 gadus, un savulaik to dēvēja par Gapsālu, šis vārds cēlies no senajiem igauņu vārdiem haab “apse” un salu “sala”, tātad “apšu sala”. Pilsētā valdījuši gan dāņi, gan zviedri, viesojies Pēteris I, bet pēc tam, kad dakteris Kārlis Hunniuss 1820. gadā atklāja vietējo jūras dūņu ārstnieciskās īpašības, Hāpsalu kļuva par ļoti populāru kūrortu Baltijas piekrastē. Šeit atpūtušās tādas slavenas personības kā P.I.Čaikovskis, ģeogrāfs Vasilijs Dokučajevs, valstsvīrs A.Gorčakovs, kā arī gandrīz visi tā laika Krievijas imperatori un Eiropas augstmaņi. Tieši šeit, uzturoties Hāpsalu, Nikolajs Rērihs radīja divas savas gleznas, un Čaikovskis sarakstīja vienu no operas “Voevoda” daļām un ciklu “Atmiņas par Hāpsalu”. Šodien lielākā Igaunijas Lēnemā apriņķa pilsēta ir saglabājusi savas tradīcijas un vēsturisko mantojumu, vienlaikus piedāvājot mūsdienīgus pakalpojumus un lielisku infrastruktūru atpūtai. Šauras ieliņas, miniatūrs Rātsnams, romantiski koka nami. Ar tiem saistītas dažādas leģendas un nostāsti. Jūras krastā atrodas Kūrzāle, viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā. Bīskapa pils Sargtornis paceļas virs pilsētas, tāpat kā senajos laikos. Par kūrorta ziedu laikiem atgādina Āfrikas pludmale, Šokolādes promenāde, Čaikovska soliņš un daudz kas cits.

Hāpsalu vēsture aizsākās ar Bīskapa pili, kura līdz 17. gadsimta beigām kalpoja kā vietējo valdnieku rezidence, un tiek uzskatīta par 13. gadsimta arhitektūras pērli. Šī ir viena no vislabāk saglabātajām pilīm Igaunijā, kurā, kā jau pienākas, mīt zināms spoks – Baltā dāma, leģendu par kuru mēs noteikti dzirdēsim! Pils galvenajā daļā atrodas Viduslaiku muzejs, caur kura telpām var nokļūt dienvidu spārnā izvietotajā baznīcā, kura pirmo reizi rakstītos avotos pieminēta 1279. gadā. Arī mēs iepazīšanos ar Hāpsalu sāksim ar pils apmeklējumu. Ekskursija pilī vietējā krieviski runājošā gida vadībā.

 

Apskates ekskursija - pastaiga pa pilsētas vēsturiskajā centrā. Tās laikā izstaigāsim senās vecpilsētas ieliņas, iepazīsimies ar galvenajiem vēsturiskajiem apskates objektiem un uzzināsim slavenu personību vārdus, kuri saistīti ar šo pilsētu. Dosimies pastaigā pa Hāpsalu promenādi gar jūras krastu, kur apskatīsim kokgriezumiem greznoto Kūrzāli, saules pulksteni, slavenā komponista Čaikovska soliņu un daudz ko citu.

Dienas turpinājumā iekārtojamies viesnīcā Fra Mare Thalasso SPA. Tā izvietojusies pašā jūras krastā, klusajā un mierīgajā Paralepas pludmalē, kuru ieskauj priežu mežs un maigas vēja dvesmas, tikai dažu minūšu gājiena attālumā no klusā, romantiskā un mājīgā pilsētas centra. Viesnīca ir būvēta mūsdienīgā stilā, taču viesi šeit jūtās kā mājās jau no pirmās minūtes.

Un sākam atpūsties un baudīt ūdens procedūras.

 

Peldbaseinu un saunu kompleksa Thalasso Day Spa apmeklējums (3 stundu apmeklējums iekļauts brauciena cenā), atvērts sestdienās līdz pl. 22:00. Thalasso Day SPA ir moderns un pievilcīgs komplekss ar pirtīm un peldbaseiniem, kur iespējams fiziski un garīgi uzlādēties, aizmirstot par ikdienas problēmām.

Komplekss Thalasso Day Spa ietver:

 • baseinu ar jūras ūdeni,
 • džakuzī,
 • helioterapiju,
 • Kneipa terapiju - pastaigu celiņš ar siltu un aukstu ūdeni,
 • apsildāmu āra baseinu,
 • Somu pirtis (70º C un 110º C),
 • tvaika pirti,
 • sāls pirti,
 • sanāriju,
 • infrasarkano pirti,
 • atpūtas telpu ar stikla sienām.

17:00 – 20:00 vakariņas viesnīcā (bufete ar pašapkalpošanos).

Nakts viesnīcā.

 

2. diena.

8:00 – 11:00 brokastis viesnīcā (bufete ar pašapkalpošanos).

Atpūtieties un Thalasso Day Spa peldbaseinu un saunu kompleksa apmeklējums, svētdienās no pl. 8:00.

12:00 – izbraucam no viesnīcas.

Šodien dosimies ciemos pie kādas ģimenes Pērnavas apriņķa lauku teritorijā, lai apmeklētu viņu izveidoto Tauriņu un tropisko augu māju (https://liblikamaja.ee/ru/). Šeit vienā nelielā ziemas dārzā dzīvo krāsaini eksotiski desmit sugu tauriņi no mūsu planētas tropiskajiem reģioniem, kur tos, tāpat kā šeit mītošos papagaiļus un zivis (baseinā), var redzēt lidojam, barojoties un vienkārši atpūšamies starp šeit augošajiem eksotiskajiem augiem, kuri ir īpaši atlasīti lai izveidotu vidi, kas maksimāli līdzinās tauriņu dzīves apstākļiem to dzimtenē.

Tauriņus iespējams apskatīt pavisam tuvu – var gadīties, ka viņi nosēžas tieši uz Jūsu rokas, pleca vai galvas.

 

Pēc tam dodamies uz Pērnavu, kur piestāsim pie tirdzniecības centra, lai iegādātos igauņu ciemakukuļus.

Vakarā, ap pl. 19:30, atgriežamies Rīgā.

 

Кatrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • nakšņošana viesnīcā Fra Mare Thalasso SPA 1 nakts 1 personai divvietīgā numuriņā ar vakariņām un brokastīm (bufete ar pašapkalpošanos), peldmēteļa lietošana;
 • 3 stundas baseinu un saunu kompleksa Thalasso Day Spa apmeklējumam tā darba laikā.
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • piemaksa par 1-vietīgu izvietošanu viesnīcā: 39.00 € pie ceļojuma cenas vienai personai (šī piemaksa ir obligāta, ja šajā grupas ceļojumā dodaties viens, un grupā, ar kuru apmetīsities viesnīcā, neatrodas neviena cita tāda paša dzimuma personas, kas ceļo vienatnē, lai jūs izmitinātu kopā);
 • izdevumi ēdināšanai (izņemot vakariņas un brokastis viesnīcā), SPA procedūras, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildizdevumi saskaņā:

 • Hāpsalu bīskapa pils (ieejas biļete + pils gida pakalpojumi, minimālais dalībnieku skaits šajā ekskursijā 20 personas, gadījumā, ja dalībnieku skaits būs mazāks, ekskursijas cena tiks pārrēķināta, jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā!:
  • pieaugušajiem 14,00 €;
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem 9,00 € (uzrādot attiecīgo apliecību);
 • Apskates ekskursija - pastaiga pilsētas vēsturiskajā centrā vietējā krieviski runājošā gida vadībā 4,00 €/pers., minimālais dalībnieku skaits šajā ekskursijā 20 personas, gadījumā, ja dalībnieku skaits būs mazāks, ekskursijas cena tiks pārrēķināta, jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā!
 • Tauriņu un tropisko augu māja - ieejas biļete:
  • pieaugušajiem 8,00 €;
  • skolēniem, studentiem 6,40 € (uzrādot attiecīgo apliecību);
  • pensionāriem 5,60 € (uzrādot attiecīgo apliecību).

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Rezervēt SPA procedūras Thalasso day SPA (https://www.framare.ee/процедуры/преискурант-процедур/?lang=ru) Jūs varat patstāvīgi ne agrāk kā pl. 15:00 sestdienai un ne vēlāk kā pl. 11:00 svētdienai.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 2.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk.
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

 

©Edem-Tour. Izmantojot šīs vietnes informāciju atsauce uz pirmavotu obligāta.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 24-02-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 25-02-2024 19:30
Reģistrēts 50
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 130.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.