Gārsene – pasakainā muiža, parki, alas un takas

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju (Sēlija), izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
 
  7:50 – grupas tikšanās autobusa attiešanas vietā.
  8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
   Un tā, esam Sēlijā! Šis vēsturiskais reģions ir gan nozudis, gan atkal uzradies uz mūsu valsts kartes, tādēļ būs vēl interesantāk ar to iepazīties daudzpusīgi, un sāksim mēs šo iepazīšanos ar dabas objektiem. Pirmā būs Radžupes ala, kura atrodama tāda paša nosaukuma upes krastā. Šī ala tiek uzskatīta par garāko alu Sēlijā un Zemgalē: garums 5 m, bet maksimālais augstums – 1 m, kopējā pazemes platība – 13 m². Ala veidojusies dabīgu procesu rezultātā, taču vēlāk mākslīgi paplašināta. Nākamais dabas objekts būs Saltupju svētavots, vietējās nozīmes aizsargājamais objekts. Avots ir tik ūdeņiem  bagāts, ka veido nelielu upīti – Saltupi, un uzskatāms par vienu no garākajiem pazemes avotiem Latvijā. Avota ūdens sastāvā atrodama dzelzs un sēra savienojumi, kas avota gultni iekrāso spilgti oranžā krāsā. 
 
 
   Turpinājumā ceļš mūs vedīs uz Asari, Kur mums ieplānota apskates ekskursija – vietējā gida vadībā iepazīsim visu bijušās muižas kompleksu. Un kompleksa objektu, kas saglabājušies no sendienām, te ir pār pārēm! Romantiskās kungu nama drupas ar pazemes ejām, luterāņu baznīca, pārvaldnieka nams un dārznieka nams. Šeit tiešām jūtama senatnes elpa, Asares muiža tika uzcelta tālajā 1749. gadā! Arī romantiskā stilā veidotais muižas parks iekopts tajā pašā 18. gadsimtā, bet papildināts 19. gadsimtā. Dendroloģisko ainavu parku bagātina Sibīrijas egle, duglāzijas, Švedlera kļavas, kā arī citi Latvijas dabai neraksturīgi koki un krūmi. Pastaigām te izveidota īpaša Veselības taka, pa kuru arī mēs noteikti dosimies pastaigā. Noteikti jāizceļ arī skaistā baznīca kurai nu jau gandrīz 200 gadu un kuras interjerus rotā vairāki valsts nozīmes mākslas darbi: barokālā kokgriezumiem rotātā konsole, apzeltītais altāris, ērģeles, un protams, slavenā meistara Ernesta Todes veidotās vitrāžas!
 
   Pienācis laiks pusdienām (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) - mums vajadzēs iestiprināties, lai pietiktu spēka turpmākajām pastaigām, emocijām un iespaidiem!
 
   Un nu, Gārsene! Monumentāla neogotiska būve, kuru 1856. – 1860. gados būvējis arhitekts, kura vārds līdz mūsu dienām nav saglabājies. Gārsenes muižas komplekss veidots vadoties pēc kādas Vācijā noskatītas villas, kura piederējusi Budbergu – Belinghauzenu dzimtai, parauga. Vēlāk kungu māja paplašināta, tai piebūvējot vēl vienu spārnu. Kā viens no galvenajiem apskates objektiem šeit tiek eksponēta restaurētā Holandes tipa krāsns! Pie kungu nama atradīsiet sākumu vairākām Gārsenes dabas takām – “Kultūrvēsturiskā taka”, “Barona pastaigu taka u.c. Un, kā jūs saprotat, mēs dosimies pastaigā pa dabas takām, kā arī pastaigāsimies pa pašu parku.
 
   Mūsu ceļojuma dienas noslēgumā baudīsim zemnieku saimniecības "Kalna Rūdupes" mājas ogu vīnu degustāciju (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Saimniecība dibināta 1998. gadā un audzē ogas un augļus, no kuriem pēc tam gatavo vīnus. Un tos mēs ar jums arī degustēsim! Kopumā jūsu vērtējumam tiks nodoti 5 šķirņu vīni. Kādi? Saimnieks lūdza pagaidām jums neatklāt šo noslēpumu – viņam patīk, ka tūristi garšojot atpazīst ogas, no kurām gatavots viens vai otrs vīns. Taču vienu noslēpumu mēs varam atklāt jau tagad – kā bonusu, jums būs iespēja nogaršot pilnīgu retumu – tomātu vīnu! Tas ir dabīgs un tiek gatavots tikai te. Būs iespēja produkciju arī iegādāties. 
 
        Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
        Ceļojuma cenā iekļauts:
   Transporta pakalpojumi;
   Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
       Papildizmaksas (saskaņā ar jūsu izvēli):
   Kompleksās pusdienas Gārsenes muižā (soļanka + cukgaļas karbonāde + kotlete + kartupeļi + kompots): 7.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
   Asares luterāņu baznīca: ziedojums 1.00 €;
   Asares muižas komplekss un dabas takas (ekskursija vietējā gida vadībā): 2.00 €;
   Zemnieku saimniecība "Kalna Rūdupes" (6 šķirņu vīnu degustācija): 3.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
   Gārsenes dabas taka (ieejas biļete): pieaugušajiem - 1.40 €; / pensionāriem (uzrādot apliecību), invalīdiem (uzrādot apliecību) - 1.00 €; / skolēniem (uzrādot apliecību) - 0.70 €;
   Gārsenes muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): ziedojums 1.00 €.
 
 
 
   Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-09-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 25-09-2021 21:00
Cancel Before Date 25-09-2021 8:00
Reģistrēts 47
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 35.00 €

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.