Gaismas festivāls Klaipēdā un Kretingas ziemas dārzs

   

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas

  

 

  1. diena.

  7:45pulcēšanās izbraukšanas vietā

  8:00 - izbraukšana no Rīgas.

  Ierašanās Kretingā. Pilsētas galvenais simbols ir bijusī Tiškeviču grāfu muiža ar ziemas dārzu, kurā pašlaik atrodas Novadpētniecības muzejs. Muiža ir vesels arhitektūras ansamblis,kas sastāv no vairākām ēkām ar parku un kungu māju, kurā, pēc grāfa Tiškeviča personiskās vēlēšanās, bij izveidots ziemas dārzs - eksotisks stūrītis, kurā grāfs varēja atpūsties starp retiem augiem, skaistiem kokiem un baudīt vasaras atmosfēru. Ekskursija muzejā un ziemas dārzā ar vietējo gidu.

  Dosimies uz Klaipēdas Gaismas festivālu!

  Klaipēda ir daudzveidības pilsēta, kurā ir daudz ievērojamu un skaistu vietu. Viens no tiem pilsētā ir pulksteņu muzejs.

Pulksteņu muzejs ir viens no unikālajiem muzejiem Ziemeļeiropā, kas dibināts 1984. gadā restaurētajā XIX ēkā. Šeit ir izstādīti seno kalendāru, saules, ūdens, uguns, smilšu pulksteņu, mehānisko pulksteņu oriģināli un kopijas no XVII–XX . Muzeja ekspozīcija sastāv no divām daļām. Pirmajā stāvā ir izstādīti laika mērīšanas principi un pulksteņu konstrukcijas evolūcija no senatnes līdz mūsdienām.

 Otrajā stāvā tiek demonstrētas mehānisko pulksteņu formas un dizains no Renesanses laikmeta līdz mūsdienīgiem stiliem (XVI – XX). Izstādē izstādīti pazīstami Eiropas un Lietuvas pulksteņu meistaru darbi – Teodora Tarasoviga (Theodor Tarasowig) no Viļņas, Abrahama Luī Bregas (Abraham Louis Breguet), Teodora Perre (Theodore Perret) no Šveices un citiem. Ekspozīciju veido vairāk nekā 1700 oriģinālu un retu pulksteņu rekonstrukcijas.

  Apmešanās viesnīcā - Amberton Hotel Klaipeda 4 *. Brīvs vakars svētku festivālā Klaipēdā!

  Pēc pilsētas atvadīšanās no ziemas svētkiem arēnā februāra vidū iznāk Klaipēdas “gaismas festivāls”. Projekts, kurš atzīmē tikai piekto dzimšanas dienu, un ir atzīts par populārāko ziemas sezonas notikumu. Festivāls, kas izkliedē krēslu un ziemas garlaicību ar lozungu “visspilgtākais pilsētā!”, kas no jauna sapulcē Klaipēdas pilsētas ielās tūkstošiem pilsētnieku un viesus, un pārveido vecās pilsētas krāsas un formas, izmantojot negaidītus risinājumus.

  Šogad festivāls trīs vakarus pēc kārtas aicina atklāt ap divdesmit visspilgtākos projektus, dažādu mākslinieku gaismas idejas, interaktīvas instalācijas, kas speciāli izstrādātas Klaipēdai.

2. diena. Brokastis viesnīcā. Numuru atbrīvošana. Brīvais laiks Klaipēdā. Viens no pilsētas dārgumiem ir kariljons. Tas atrodas Klaipēdas Centrālā pils tornī ar 48 zvaniem un pirmo reizi tika uzstādītsa 1987. gadā. Klaipēdas kariljona zvani ir pilsētas spēcīgā balss. Tie skan ne tikai katru sestdienu un svētdienu pusdienlaikā, bet arī svētku dienās. Katru reizi zvanu mūzika pilsētā izplata īpašu noskaņojumu. Arī mēs iesim paklausīties Klaipēdas kariljonu.

 Ierašanās Tituvēnē. Sakrālais arhitektūras ansamblis sastāv no Bernardīnu ordeņa klostera ar saimniecības ēkām. Galvenā baznīca celta 17. gadsimtā Renesanses stilā aizņemoties no Gotikas stila. Galvenā fasāde bija vēlāk pārbūvēta vēlīnā Baroka stilā. Arhitektūras formu un dekoru harmoniskums liek Tituvēnes ansambli iekļaut virknē Lietuvas arhitektūras darbu. Ekskursija ar vietējo gidu.

  Atpakaļceļā pusdienas tirdzniecības centrā "Akropolis" un pie lielveikala Lidl.

  Vakarā atpakaļceļš uz Rīgu.

         Brauciena cenā iekļauts:

  1. Brauciens komfortablā tūrisma klases autobusā;
  2. Krievvalodīgas gides- grupas vadītājas

       Papildus izdevumi:

  1. Kretingas muiža un ziemas dārzs (ieejas biļete + ekskursija ar vietējo gidu): pieaugušiem - 5.00 EUR;/skolēniem, studentiem - 2.20 EUR;/pensionāriem - 3.00 EUR;
  2. Pulksteņu muzejs: pieaugušiem - 3.00 EUR;/skolēniem, studentiem un pensionāriem - 1.50 EUR;/bērni līdz 7 gadiem, invalīdiem (uzrādot apliecību) - bez maksas;
  3. Tituvēnes klosteris (ieejas biļete + ekskursija ar vietējo gidu): 4.50 EUR;
  4. Apdrošināšana - 1.30 EUR.      Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 15-02-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 16-02-2020 22:00
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 136.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.