Februāris. Kraži. Jezuītu kolēģija, lietuviešu cepelīni un drāmas teātris!

Brīvdienu, autobusu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 

  7:50 – pulcēšanās pieturā.

  8:00 - izbraukšana no Rīgas.

  Ierašanās Kražos.

   Kā savā slavenajā darbā "Kabatas orākuls" rakstīja filozofs - jezuīts Baltazārs Grasiāns: "Izmantot visus cilvēciskos līdzekļus, it kā nebūtu dievišķo, un visus dievišķos, it kā neeksistētu cilvēcisko. Lielā skolotāja noteikums, komentāri te lieki".
   
  "Lielais skolotājs" – jezuītu ordeņa dibinātājs Ignācijs no Lojolas. Iepazīsim viņa mācību tuvāk. Tieši tādēļ dosimies uz Kražiem, kur 1616. gadā tika dibināta kolēģija. Šeit mums ieplānota ekskursija vietējā gida vadībā, kuras laikā apmeklēsim ne tikai bijušo kolēģiju, kura mūsdienās pārtapusi par muzeju, bet arī senu baznīcu, apskatīsim pilsētiņu un uzzināsim, ar ko šeit savulaik nodarbojušies ordeņa brāļi.
   
   Pilsētas senākā daļa, kura izvietojusies abos Kražantes upes krastos, tiek saglabāta kā urbāniskās kultūras vērtība. Viens no vēsturiskajiem pieminekļiem – bijušās jezuītu kolēģijas ēka (17. gadsimta sākums), kas saglabājusies līdz mūsu dienām. Tā ir daļa no savulaik pilsētā bijušā milzīgā jezuītu saimniecības kompleksa. Jezuītu mūki šeit ieradās 1608. gadā. Kolēģija savulaik bijusi nozīmīgs visas Žemaitijas izglītības un reliģiozās dzīves centrs. 
 
   Turpinājumā, draugi, lai atjaunotu mūsu spēkus pēc ekskursijas, pievērsīsimies sātīgajai lietuviešu tradicionālajai virtuvei – un tie, protams, būs cepelīni! Jā, mums tie garšo, mēs zinām cik garšīgus tos gatavo Lietuvā, atceramies, kā tie piepilda punci un atjauno spēkus. Tādēļ pusdienās mums piedāvās tieši tos – divu cepelīnu porciju (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) un jums būs iespēja izvēlēties pildījumu – vai nu tradicionālo cūkgaļu, vai nu biezpienu. Kā jūs domājat, ar kuru pildījumu cepelīni būtu garšīgāki? Bet tiem, kuri grib pieēsties “pa pilnam”, būs iespēja pasūtīt īpašu ēdienu – grilētu vistu ar piedevām (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Tā būs liela porcija! Vai esat gatavi? Tad ko pasūtam?
 
   Pēc maltītes, cienījamās dāmas un kungi, mums ieplānota tikšanās ar mākslu! Jā, tieši tā, jo dosimies vizītē uz Šauļu valsts drāmas teātri! Ekskursijas laikā iepazīsim lietuviešu teātra vēsturi, uzzināsim par Šauļu drāmas teātra rašanās apstākļiem un darbību, kā arī izpētīsim teātra ēkas arhitektūru. Ekskursantiem tiek piedāvāta iespēja izstaigāt teātra ēku, iepazīties ar darbu ražošanas cehos un teātra mēģinājumu stūrīšos, ieskatīties teātra aizkulisēs un ielūkoties radošā procesa “virtuvē”. Izglītojošajai ekskursijai ir improvizācijas raksturs. Atkarībā no apstākļiem un grupas vecuma prioritātēm, grupas dalībnieki var piedalīties kādā no izvēlētajām meistarklasēm (numuru muzikālais noformējums, mākslinieciskā apgaismošana, grima radīšana, dekorāciju un rekvizītu izgatavošana u.t.t.). Ekskursiju krievu valodā vadīs teātrī kalpojošie aktieri!
 
  Un dienas izskaņā mūs gaidīs vēl viena Šauļu pilsētas arhitektūras pērle – nesen atvērtais muzejs, pilnībā restaurētais “Venclausku nams”! 
  Venclausku nams – daudzfunkcionālais centrs vēstures un kultūras apguvei, netradicionāla vieta atpūtai un kontaktiem Šauļos. Pati ēka (arhitekts Kārlis Reisons) ir spilgts starpkaru perioda modernisma paraugs, unikāla, bet arī ļoti raksturīga 20. gadsimta Lietuvai. 1991. gadā ēkas toreizējie īpašnieki ziedoja namu Šauļu Aušras muzejam ar nosacījumu, ka ēka mūžīgi paliks atvērta sabiedrībai un muzejs tajā darbosies. Ekskursija vietējā gida vadībā.
 
   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transfērs tūristu klases autobusā;
grupas vadītāja pakalpojumi.
 
   Papild izdevumi:
Muzejs Vencelausku nams (ieejas biļete + ekskursija muzeja gida vadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / skolēniem (uzrādot apliecību), studentiem (uzrādot apliecību), pensionāriem (uzrādot apliecību) - 2.00 €;
Ekskursija Kražos (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 3.00 €;
Šauļu valsts drāmas teātris (ieejas biļete + ekskursija teātra gida vadībā): 2.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 20 cilvēki);
Pusdienas - pēc izvēles:
- 1. variants: tradicionālie lietuviešu cepelīni (2 cepelīni vai nu ar biezpienu / vai nu ar cūkgaļu): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
- 2. variants: grilēta vista ar piedevām (liela porcija!): 8.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 
    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 05-02-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 05-02-2022 21:00
Reģistrēts 21
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 19.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.