Dikļu muiža un Valmiera ērģeļu skaņās

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
 7:50 - pulcēšanās pieturā.
 8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Ierašanās Dikļos. Šeit, tālumā no ikdienas burzmas, iekārtota viena no Latvijas greznākajām muižām. To ieskauj plašs dabas parks. Dikļu muižas ēka ir izteiksmīga neobarokāla celtne, kuru rotā mansarda jumts un senās detaļas fasādē. Muižas telpas priecē ar smalkiem ornamentiem un interjera detaļām – kolekcijā 19. gadsimta pirmās puses mēbeles! Īpaši izceļas senie kamīni – šeit skatāmi 7! – kā arī krāsnis, kuras rūpīgi atjaunotas, saglabājot to autentisko tēlu. Savu mūsdienu izskatu un eleganci muižas ēka ieguvusi 2003. gadā pēc visaptverošas restaurācijas – sākot no pagrabiem, līdz pat bēniņiem. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Kā arī jums būs laiks pastaigai sakoptajā muižas parkā.


   Turpinājumā dosimies uz Zilokalnu. Šo kalnu uzskata par ”spēka vietu” un tas atrodas 127 metrus virs jūras līmeņa. Kalna pakājē atrodams Zilākalna vēstures un kultūras centrs, kurš iekārtojies senā ūdenstornī un tā jaunlaiku piebūvē. Centrā iespējams iepazīties gan ar dabas objekta, gan ar svētvietas – Zilaiskalns, vēsturisko ekspozīciju, ar Zilākalna ciematu, ar industriālā mantojuma objektu – ūdenstorni, no kura virsotnes mēs ar jums kalna panorāmu arī baudīsim!


   Bet tagad virziens uz Valmieru! Pilsētas vizīti sāksim ar Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcas apmeklējumu. Ēka būvēta 13. gadsimta nogalē un savu viduslaiku veidolu baznīca gandrīz pilnībā saglabājusi līdz pat mūsu dienām. Baznīcā skatāmi vērtīgi mākslas darbi – ievērojamu 15.-16. gadsimta pilsētnieku kapu plāksnes, Ladegasta ērģeles (1886), kanceles un ērģeļu luktu gleznojumi (1730). No baznīcas torņa skatu laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Valmieras panorāmu. Slavenā 19. gadsimta vācu meistara darinātās ērģeles šoreiz mūs interesēs īpaši – mēs klausīsimies to skanējumu, izbaudīsim kā skan “Instrumentu karalis” – jo tieši tā tiek dēvētas ērģeles!

  Brīvais laiks Valmierā, jums būs iespēj ieturēt maltīti kādā no pilsētas kafejnīcām, apmeklēt muzeju, iegādāties suvenīrus, vai arī doties pastaigā pa pilsētas parku, vai arī pa iekārtoto taku gar Gaujas krastu.
 
   Un ceļojuma noslēgumā apciemosim ģimenes uzņēmumu "R Chocolate", kurš atrodas Trikātā. Šokolādes un trifeļu radīšana līdzinās nelielu skulptūru veidošanai – lai iegūtu labu rezultātu, ir jājūt kompozīcija un materiāls, jābūt radošam un tai pat laikā arī precīzam. Šokolādes masu uzņēmums iepērk Spānijā un, gatavojot dabīgo kārumu – trifeles un šokolādes tāfelītes, papildina masu ar riekstiem, karameli, ogu gabaliņiem, ingveru, rozīnēm un citiem gardumiem. Saimniece iepazīstinās mūs ar savu gardo darbu, padalīsies ar kvalitatīvu kārumu izgatavošanas noslēpumiem – mūs gaida degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) -mēs nogaršosim vairāku veidu trifeles un, protams, arī šokolādi! Veikaliņa iespēja iegādāties dažādu veidu šokolādes produkciju.

  Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
  Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

  Papildizdevumi (pēc vēlmēm):
Šokolādes ražotne "R Chocolate" (ekskursija + degustācija): 4.00 € (grupā jābūt kā minimums 15 dalībniekiem) (jāpasūta pirms ceļojuma mūzu birojā);
Valmieras luterāņu Sv. Simona baznīca (apmeklējums + ērģeļu demonstrējums): ziedojumi;
Zilākalna vēstures un kultūras centrs: pieaugušajiem - 3.00 €;  / skolēniem, pensionāriem, 1. un 2. grupas invalīdiem: 2.00 €;
Dikļu muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 6.00 €.

 
    Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 17-10-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 17-10-2020 21:00
Cancel Before Date 17-10-2020 8:00
Reģistrēts 30
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.