Dienvidu Igaunijas pilis – greznā Sillapae un svētā Vastseliina

7:00 – izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Rjapinā. Rjapina vēsturiskais centrs ietilpst Dienvidu Igaunijas 21 unikālo objektu sarakstā, kur katrs apzīmēts ar National Geographic dzelteno lodziņu un rekomendēts apmeklēt projekta «Dzīve, kas robežojas ar divām pasaulēm» ietvaros.

Rjapinas papīrfabrikas apmeklējums un ekskursija vietējā gida pavadībā. Sākotnēji tās bija papīra dzirnavas, kas uzbūvētas 1734.gadā – vecākais rūpnieciskais uzņēmums Igaunijā, kas darbojas vēl šobrīd, kā arī ietilpst unikālas rūpnieciskās arhitektūras Eiropā paraugu sarakstā.
Sillapae pils – Rjapinas apgabala sirds, šī lieliskā pils tika uzbūvēta 19.gadsimta pirmajā pusē. Pili iekļauj skaists, sakopts pils parks, tajā aug vairāk, kā 600 koku un krūmu veidi, bet, tā kā tas atrodas pie upes, tad viss īpašuma ansamblis atrodas patiesi romantiskā vietā. To apstiprina arī Skūpstu Paviljons, par ko klīst leģendas. Ekskursija pa kompleksu un muzeju vietējā gida pavadībā.

Brīvais laiks

Izbraukums uz Vastseliinu un ekskursija pa episkās pilsētas kompleksu. Vastseliina slavena no 14.gadsimta, kad šeit notika Brīnums – parādījās balts Krusts. Pēc Romas pāvesta rīkojuma Vastseliina tika paziņota par Svētvietu – svētceļnieki, kas apmeklēja pilsētiņas kapelu, izsūdzēja grēkus uz 1 gadu un 40 dienām. Vastseliina kapela kļuva par vienu no populārākajām svētceļnieku vietām Ziemeļeiropā. Ar relikvijas palīdzību neredzīgie kļuva redzīgi, nedzirdīgie atkal atguva dzirdi.
Jūs apmeklēsiet Svētvietu, apskatīsiet visu viduslaiku kompleksu, kapelu, amatnieka bodi, bet galvenajā būvē – Neigauzena ēkā – Jūs gaida (pēc vēlēšanās) siera degustācija (divas šķirnes) un vīna (divu veidu) degustācija. Pikantos sierus, ko gatavojis pils meistars, Jūs izbaudīsiet tā, kā to darīja viduslaikos, tāpat vīns ir īpašs – tas ir ingvera vīns, ko Vastseliinā gatavo pēc senām receptēm, un, kam piemīt ārstnieciskas īpašības: Jūs izbaudīsiet Klaretu – pilsētas saimnieka pikanto/sīvo baltvīnu un Gipokrasu – pilsētas saimnieces pikanto/sīvo sarkanvīnu.


Vakarā atgriešanās Rīgā

Rjapinas papīrfabrika - ekskursija - 2.00 EUR, bērniem - 1.50 EUR.
Sillapae pils - ekskursija - 3.00 EUR (ekskursija + ieejas biļete).
Vastseliina - ekskursija un ieejas biļete - 7.00 EUR - pieaugušie, 5.00 EUR – skolēni un pensionāri.
Siera un vīna degustācija Vastseliinā - 10.00 EUR.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 26-08-2017 7:00
Ceļojuma beigu datums 26-08-2017 23:00
Reģistrēts 26
Pieejamās vietas 20
Individuālā cena 33.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.