Debeszilā Usmas ezera virsma un ogu veltes no laukiem

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

   8:20 - pulcēšanās pieturā.

   8:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Un tā, mēs jau esam ceļā!  Lūk jau Usmas rajons – sāksim iepazīt šīs īpašās vietas. Un sāksim ar mini lauku zoodārzu, kurš iekārtots pie zemnieku saimniecības "Lejnieki". Pirms 15 gadiem tās saimnieki nolēma pilnībā pievērsties lauku dzīvei un saprata, ka kaut kā pietrūkst. Tā radās mini zoodārzs, kurā var satikt daudz Latvijas laukiem raksturīgo iemītnieku. Saimnieki nav dzinušies pēc eksotikas, kaut gan, saimniecībā satiksiet arī pāvu. Jums tiks piedāvāta nesteidzīga atpūta lauku stilā ar mūsu astainajiem, ragainajiem, pūkainajiem draugiem. Kā arī, gardēžiem būs īpašs piedāvājums – uzkodu galds lauku stilā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) jūsu atpūtai un noskaņojumam: viss, kas tiek gan izaudzēts, gan kūpināts, gan atrodas saimniecībā – nonāks uz šī galda, bet saimnieki parūpēsies, lai viss kopā izskatītos skaisti un kā padzērienu pievienos sarkano jāņogu sulu

  Bet nu “uz Usmas pusi”! Tā pārfrāzējot slavenā franču romāna nosaukumu, mēs dosimies uz rezervātiem, viesu namiem un kempingiem apjozto Usmas ezeru. Vispirms sajutīsim, ko īsti nozīmē atrasties tādā dabas vietā. Ezerā atrodas septiņas salas, viena no tām nosaukta Morica (Saksijas Morica) vārdā un ir Eiropā vecākais dabas rezervāts. Lai iepazītos ar augstākminēto, pirms kādiem trim gadiem tika izveidota jauna dabas taka – Usmas Elkraga taka. Izstaigāsim šo dabas taku, uzņemsim skaistas fotogrāfijas, iepazīsim ezera krasta dabas ainavu. Pilnīgāk novērtēt Usmas skaistumu mums palīdzēs skatu tornis, kurš izvietojies 58 metrus virs jūras līmeņa augstajā Ūdrukalnā, ezera ziemeļaustrumu malā. Kalna galā uzbūvēts 26 metrus augsts tornis. No torņa skatu laukumiņa paveras brīnišķīgs skats uz ezeru, tā salām, kā arī ģeoloģiskās ieplakas plašajiem meža masīviem. Tādejādi, mūsu ceļojuma laikā būsim apskatījuši ezeru gan no austrumiem, gan no rietumiem. 

   Ezera spogulis apbur un nomierina. Bet mums pienācis laiks iepazīt arī Kurzemes zemes veltes! Tādēļ dosimies apciemot zemniekus, un ne vienkārši saimniecības, bet bioloģiskās saimniecības! Vispirms savas dabas veltes mums izrādīs, kā arī piedāvās nodegustēt, bioloģiskā zemnieku saimniecība "Ošenieki". Tā specializējas zemeņu, vasaras un rudens aveņu, tomātu (to te ap simts dažādu šķirņu!), gurķu un zirņu audzēšanā. Saimnieks noteikti būs sagatavojis jums degustācijai garšīgos zirnīšus! “Lauku Arkādijas” klusumu un mieru ļoti labi papildinās saimnieka piedāvātā dabīgo bioloģisko produktu degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Noteikti  jāpatur prātā, ka augļu un dārzeņu audzēšana nav mehānisks process kā rūpnīcā. Raža ir atkarīga no ļoti daudz dažādu faktoru iedarbības! Un, ja visi apstākļi sakritīs labvēlīgi, tad mums tiks gan zemenes, gan avenes, gan arī citi gardumi! Starp citu, aveņu krūmos ogas jau piebriedušas diezgan lielas, jūs taču saprotat, ko tas nozīmē?  Būs iespēja produkciju iegādāties.

  Nākamā pietura mūsu ceļojumā būs privātais dekoratīvais dārzs "Hederas". Tā saimnieks jau 15 gadus nodarbojas ar dekoratīvo augu stādu audzēšanu, un izgrezno ar tiem arī savu dārzu. Šeit tūjas mijas ar kadiķiem, dekoratīvās egles ar krūmiem un ziemciešiem, un tas viss noteikti iepriecinās un apburs jūs. Šajā dārzā mīt kaut kas no Japāņu dārza, jo blakus augiem  un kokiem to rotā dīķīši, tiltiņi un citi ainavu arhitektūras elementi. 

  Un šīsdienas ceļojuma noslēgumā – bioloģiskā saimniecība "Gaiķi", kuras galvenā nodarbošanās ir zemeņu un aveņu audzēšana. Bet saimniece kultivē arī piparus, čilī, ķirbjus, gurķus, vāra dabīgus ievārījumus un lepojas ar 159 dažādiem ārstniecības augiem savās dobēs. Bez ķimikālijām! Jā, šodien apmeklējam bioloģiskās saimniecības! Te mūs sagaidīs viesmīlīgā saimniece, izrādīs savu saimniecību, pastāstīs, ar ko nodarbojas, ko audzē, bet mēs produkciju degustēsim. Jā, degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) ietvers zāļu tēju, dabīgo medu un produkciju, kura izaugusi saimniecības laukos. To visu mēs pagaršosim un būs iespēja produkciju arī iegādāties. 

   Vakarā atgriešanās Rīgā. 

   Ceļojuma cenā iekļauts:

Transporta pakalpojumi;

 Grupu pavadošā gida pakalpojumi.

Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):

 Lauku zoodārzs "Lejnieki" - pēc izvēles:

 - 1. variants: tikai apmeklējums:  2.00 €;

 - 2. varianta: apmeklējums + uzkodu galds (svaigas lauku veltes - dārzeņi + mājas kūpinājumi): 8.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

Bioloģiskā saimniecība "Ošenieki" (ieeja + ekskursija + degustācija): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

Bioloģiskā saimniecība "Gaiķi" (ieeja + ekskursija + degustācija): 2.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

Jāņa Auziņa dekoratīvais dārzs "Hederas": 2.00 €.

 

      Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-07-2021 8:30
Ceļojuma beigu datums 18-07-2021 21:30
Reģistrēts 52
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.