Ceriņi - Jūgendstila Romance... Papiles pilskalni, Ceriņu dārzs Dobelē un pusdienas pie Rēkīvas ezera - Sviesta zivs Salsas Marakujas mērce

Ceriņi - Jūgendstila Romance... Papiles pilskalni, Ceriņu dārzs Dobelē un pusdienas pie Rēkīvas ezera - Sviesta zivs Salsas Marakujas mērce

Brīvdienu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas

  
 
  7:50 - pulcēšanās pieturvietā.
  8:00 - izbraukšana no Rīgas. 
 
  Braucam uz Lietuvu! Un mūsu ekskursijas maršruta pirmais punkts ir Ventas upe un tās krastos esošais lielais Papiles ciems, kas lieliski iekļaujas skaistajā upes loku ainavā. Šeit ir viss lauku dzīves atribūts - divi pilskalni, sena baznīca, iekarināmais gājēju tilts, stāvie upes krasti. To visu redzēsim mūsu ekskursijas maršrutā - vajadzēs uztaisīt apetīti pirms otrā mūsu programmas punkta šodien =) Īpaši mūs interesēs piekārtais gājēju Koka tilts, kas ļauj sajust adrenalīna pieplūdumu. Tilts šķērso Ventas upi un, lai nokļūtu upes otrā krastā, būs jāpārbauda sava izturība =) Ceļotāju uzmanību piesaista arī vietējā Romas katoļu baznīca no sarkaniem ķieģeļiem - izturīga un eleganta. Baznīcas iekšpuse ir plaša, pa augstajiem logiem ieplūst daudz gaismas, kas atklāj visu tās skaistumu. Altāri izceļas ar to, ka tie ir izgatavoti no koka, bet to krāsu gamma imitē akmens marmoru. Šī ir diezgan oriģināla ideja: izveidot bagātīgi dekorētus un unikālus greznus altārus. Pilskalni atrodas dažādos Ventas upes krastos. Labajā krastā atrodas smagi bojātais Papiles II pilskalns, ko sauc par Pašalpas kalnu. Viņi saka, ka cilvēki to izraka, meklējot dārgumus. Ekskursija vietējā gida pavadībā.
 
   
                                                           
 
   Mūsu otrā pietura dabā – Rēkīvas ezers. Rēkīvas ezers pēc platības ir desmitais lielākais Lietuvas ezers. Un vienlaicīgi tas ir vislielākais purva un ūdensšķirtnes ezers Lietuvā. Ezeram nav ieteku, bet tam ir divas mākslīgi regulējamas notekas. Tā vēsture aizsākusies visticamāk pirms 12 – 14 tūkstošiem gadu! Ezers ir daļa no Rēkīvas purva, ap kuru izveidota būtiskā Dzīvotņu aizsardzības teritorija. Galvenās ekoloģiskās vērtības, kuru dēļ šī vieta ieguvusi šo īpašo statusu – purva meži un tauriņu skabiozu pļavas raibeņa un lielā skābeņu zeltainīša, kā arī dīķu naktssikspārņa atradnes.
 
     Bet tas ir tikai ievads :) Jo šeit, pašā ezera krastā, ir izcils zivju restorāns, kurā plānojam pusdienot =^_^= Tieši pa restorāna logiem var redzēt ezeru, zvejnieku laivas. .. Un tomēr galvenais ir ēdienkarte! Tātad, jums ir izvēle, un gardēži var pasūtīt visu kopā, no tā kas tiek piedāvāts (lūdzu, rakstiet uz mūsu e-pasta adresi - visas iespējas jāpasūta iepriekš):
 
1. variants: Skandināvijas zivju zupa ar lasi / burkāni / sīpoli / kartupeļi / krējums /
2. variants: spageti ar melnajiem kalmāriem un jūras veltēm;
3. variants: sviestzivs Salsas de Marakujas mērce / kvinoja / tempuras dārzeņi /
4. variants: laša fileja ar ceptiem sparģeļiem / rīsi / ķiršu tomāti / citrona krēma pesto / grilēts citrons /
5. variants: zandarts ar brokoļiem un kartupeļu biezeni / sviestā ceptiem burkāniem /
6. variants: cūkgaļas vaigi vīna mērcē / kartupeļu biezeni / kornišoni / vīna mērce / burkāni / ķiršu tomāti /
7. variants: mango-pasifloru kūka un baltās šokolādes uzpūtenis
  
                                                            
                                                             

  Un mūsu ekskursiju dienas noslēgumā apmeklēsim, iespējams, skaistāko vietu Dobeles pilsētā - slaveno Ceriņu dārzu! Ierašanās P. Upīša dārzā.
 
  Pētera Upīša ceriņu dārzā atrodas viena no bagātākajām ceriņu kolekcijām Eiropā. Tas ir izplatīts aptuveni 4 hektāru platībā un šeit var aplūkot vairāk nekā 240 dažādas ceriņu šķirnes un hibrīdus. Šī ir īsta Ceriņu paradīze! Ziedošie ceriņi un to ziedu aromāts rada neaprakstāmu sajūtu. Ir šķirne “Krasavica Moskvi”, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām ceriņu šķirnēm pasaulē, un Latvijā ļoti populārā šķirne “Andenken an Ludwig Spath” un, protams, Pētera Upīta selekcionētās ceriņu šķirnes. - piemēram, “Dobeles Sapņotājs” un daudzi citi! Muzeja darbinieks jūs aizvedīs ekskursijā pa dārzu, pēc kuras varēsiet izbaudīt tā skaistumu un šarmu. Brīvais laiks Ceriņu dārzā.
 
    Skaistuma cienītājiem un jāsāk, ka tādi mēs esam, īpaši gribu atzīmēt, ka savu nosaukumu atradusi vēl viena ceriņu šķirne, kuru radījis P. Upits - dāmas un kungi, iepazīstieties ar ceriņu šķirni "Jūgendstila Romance" / Romance of Art Nouveau /. Šī šķirne radusies, sadarbojoties Dārzkopības institūtam un Jūgendstila centra muzejam, un ekskursijas laikā mūsu tūristi to noteikti redzēs =)))
 
      
    

Vakarā atgriežamies Rīgā.

   Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

    Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

     Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma ne mazāk kā 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

     Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas maksas, suvenīru iegāde un citi personīgie izdevumi.

     Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • P. Upīša muzejs un ceriņu dārzs:
  • Ekskursija dārzā (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā)  — pieaugušajiem 10.00 €/pers, skolēniem, pensionāriem (uzrādot attiecīgo apliecību) 7.00 €/pers, 1. un 2. grupas invalīdiem (uzrādot attiecīgo apliecību) - bezmaksas.
 • Ekskursija Papilē vietējā gida vadībā  — 3.00 €/pers (ja grupa 35 personas); ja grupa zem 35 personas - ;4. 00 €/pers;
 • Pusdienas mūsu grupai (lūdzu rakstiet uz mūsu e-pasta adresi - jebkuru variantu jāpasūta iepriekš):
 • 1. variants: Skandināvijas zivju zupa ar lasi / burkāni / sīpoli / kartupeļi / krējums / - 7.00 €;
 • 2. variants: spageti ar melnajiem kalmāriem un jūras veltēm; - 13.00 €;
 • 3. variants: sviestzivs Salsas de Marakujas mērce / kvinoja / tempuras dārzeņi / - 22.00 €;
 • 4. variants: laša fileja ar ceptiem sparģeļiem / rīsi / ķiršu tomāti / citrona krēma pesto / grilēts citrons / - 22.00 €;
 • 5. variants: zandarts ar brokoļiem un kartupeļu biezeni / sviestā ceptiem burkāniem / - 22.00 €;
 • 6. variants: cūkgaļas vaigi vīna mērcē / kartupeļu biezeni / kornišoni / vīna mērce / burkāni / ķiršu tomāti / - 14.00 €;
 • 7. variants: mango-pasifloru kūka un baltās šokolādes uzpūtenis - 5.80 €.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs – Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-05-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 25-05-2024 21:00
Cancel Before Date 22-05-2021 8:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.