Blankenfelde – Francijas karaļa rezidence

Ekskursijas, brīvdienu autobusu tūre pa Latviju. Izbraukšana no Rīgas.

8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
Mini zooparka un saimniecības "Pie Tēvoča Garika" apmeklējums. Ekskursijas laikā saimniece Jūs iepazīstinās ar zooparka iemītniekiem – trušiem, kazām, jenotiem, vāverēm un ķenguriem! Ar visiem dzīvniekiem būs iespēja „pakontaktēties”, kā arī pacienāt tos ar kārumiem.
 
Programmas turpinājumā – Elejas muižas parks ar Tējas namiņu. Savulaik 19. gadsimta sākumā būvētais Elejas muižas komplekss savulaik bijis izcils būvniecības paraugs Eiropas mērogā. Muižas ēka gājusi bojā Pirmā pasaules kara laikā. Parks un atlikušās kompleksa ēkas ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi. Ekskursijas laikā kopā ar vietējo gidu apmeklēsiet pilnībā atjaunoto Tējas namiņu, apskatīsiet muižas pārvaldnieka māju un teātra māju jeb klēti, kā arī skaisto muižas parku, un uzzināsiet leģendu par Elejas dobumakmeni.
Elejas muižas parks uzskatāms par Latvijas un Eiropas botānikas pērli. Ar Eiropas fondu atbalstu pēdējos gados parks atdzimst – restaurēts Tējas namiņš un parka arkāžu žogs. Pastaigājoties pa romantisko ainavu parku uzzināsiet interesantus faktus par Mēdemu dzimtu, leģendu par grāfieni Dagmāru un vēl daudz ko citu!
 
Turpinājumā siera saimniecības „Blūdži” apmeklējums ar ekskursiju un degustāciju. Šeit tīrā vidē, izmantojot tikai dabīgās izejvielas, tiek darināti sieri un audzēti dārzeņi. Pēc ekskursijas saimniecībā Jums tiks piedāvāta garšīga degustācija – būtībā pilnvērtīgas pusdienas! – kuras laikā Jums piedāvās tēju/kafiju, 10 veidu sierus un mājās ceptas maizītes.
Īpašais saimniecības "Blūdži" marinētais siers lielākajā Baltijas pārtikas izstādē "Riga Food 2014" guva atzinību un ieņēma pirmo vietu nominācijā "Tautas garša".
 
Nākamā pietura – Vilces dabas parks. Tā teritorijā atrodas agrāk grāfiem Mēdemiem piederējusī Vilces muiža. Šī muižas lepojas ar unikālu, līdz pat šodienai Vilces muižas ieejas portālu rotājošu Mēdemu - Keizerlingu alianses ģerboni, kurš ir viens no vērtīgākajiem šāda tipa 18. gadsimta mākslas pieminekļiem Latvijā. Ekskursija pa parku vietējā gida pavadībā. Parks iekļauts NATURA 2000 ES aizsargājamajās teritorijās. Ekskursijas laikā apmeklēsiet bijušo muižas ēku, kurā izvietojies muzejs, nokāpsiet lielajā senatnīgajā muižas pagrabā, kā arī mazajā verandas pagrabā, pastaigāsieties pa Barona taku, uzzināsiet leģendu par Velna tiltiņu, pastaigāsieties pa Zaķu pļaviņu, uzkāpsiet Vilces kalnā.
 
Un galvenais ekskursijas objekts – Blankenfeldes muiža. Tā ir skaista 18. gadsimta nogalē, 19. gadsimta sākumā būvēta muiža, kura šobrīd atrodas privātīpašumā. Arī šī muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Muižas saimnieks izrādīs Jums 19. gadsimta angļu stila ainavu parku un muižas telpas, Jūs apmeklēsiet unikālo, vienīgo Baltijā, privāto Zvanu muzeju, kura kolekcijā atrodas vairāk nekā 1000 dažādu zvanu un zvaniņu no dažādām pasaules malām. Un, protams, būs iespēja apskatīt vietu, kur uzturējies Francijas karalis Luijs XVIII, uzzināsiet arī par muižas spoku, par inženieri Bīnemani, kuš veica eksperimentus ar elektrību, un citām personībām, kas savulaik dzīvojušas muižā.
Vienā daļā muižas kompleksa īpašnieks izveidojis vīna darītavu – viņš no jauna izveidojis muižas augļudārzu, kura raža tiek izmantota arī vīna darināšanai. Piedāvājam iespēju iepazīties arī ar vīna darītavu un nodegustēt 4 veidu vīnus!
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
Tūristu klases autobuss;
Transporta un ceļa izdevumi;
Gida - grupas vadītāja pakalpojumi brauciena laikā;
 
Papildus izmaksas:
Mini zooparks "Pie Tēvoča Garika" - ekskursija: pieaugušajiem - 3€, pensionāriem - 2€, bērniem (no 5 līdz 18 gadu vecumam) - 1€, bērniem līdz 5 gadu vecumam – bez maksas.
Elejas muižas parks un Tējas namiņš - ekskursija: pieaugušajiem - 1.5€, bērniem - 1€.
Saimniecība "Blūdži" – ekskursija un degustācija - pusdienas: 5.5€.
Vilces muiža un Vilces dabas parks - ekskursija + muzejs: 2.5€, skolēniem/studentiem/pensionāriem - 2€.
Blankenfeldes muiža - ekskursija + Zvanu muzejs: pieaugušajiem - 5€, skolēniem/studentiem/pensionāriem - 3€.
Blankenfeldes muiža – ekskursija vīna darītavā + vīna degustācija: 5€.
Blankenfelde – Francijas karaļa rezidence.
 
Svarīga informācija:
Vienu dienu pirms brauciena, lūdzam, precizēt izbraukšanas laiku, vietu, autobusa numuru un grupas vadītāja telefona numuru!
Bērniem līdz 18 gadiem, dodoties ceļojumā bez vecākiem, nepieciešama pase, notariāli apstiprināta vecāku atļauja un dzimšanas apliecība.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 08-07-2017 8:00
Ceļojuma beigu datums 08-07-2017 22:00
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.