Biržu skaistums un garša

8:20 – pulcēšanās sākumpunktā.
8:30 – izbraukšana no Rīgas.
 
Ierašanās Biržos. Programma ar ekskursiju un gastronomisko baudījumu. Dosimies apmeklēt Biržu galveno tūrisma atrakciju – seno pili, kura savulaik piederējusi vienai no slavenākajām dzimtām Lietuvā – Radziviliem. Mūsdienās pilī izvietojies novadpētniecības muzejs. 17. gadsimtā būvētās pils 25 zālēs izvietojušās vairākas ekspozīcijas, kuras mums laipni izrādīs muzeja darbinieks – vietējais gids.
 
Programmas gastronomiskajā daļā iepazīsimies ar „Žaldoko Alus“ – tas ir īpašs novadpētniecības muzeja piedāvājums pilsētas viesiem, lai iepazīstinātu viņus ar reģiona senajām alus darīšanas tradīcijām. Šīs daļas laikā jums būs iespēja noklausīties stāstu par alus tapšanas procesu, nodegustēt vietējo tradicionālo alu no pilsētas senākās alusdarītavas, kas tiks pasniegts kopā ar uzkodām, Lietuvas Aukštaitijas reģiona folkloras ansambļa priekšnesumu pavadībā.
 
Brīvais laiks Biržos, lai izbaudītu pusdienas kādā no pilsētas kafejnīcām vai restorānā, vai nesteidzīgai pastaigai pa pilsētas ielām.
 
Turpinājumā dosimies uz vienu no senākajām Lietuvas ūdenskrātuvēm - Širvenos ezeru, kurš tika izveidots 16. gadsimtā, lai nostiprinātu cietokšņa un pilsētas aizsargspējas. Ezera pretējā krastā 19. gadsimtā uzbūvēts Astravo muižas komplekss, kurā mūsdienās iekārtojusies linu fabrika. Lai savienotu Biržus un Astravo muižu, pāri ezeram tika uzbūvēts kājāmgājēju tilts 525 m garumā – pašreiz tas ir visgarākais kājāmgājēju tilts uz ezera Lietuvas teritorijā.
 
 Tagad dosimies uz Biržu reģionālā parka vienu no gleznainākajām vietām – Kirkilu ezera krastu, kur kanoe laivas silueta formā uzbūvēts 32 m augsts skatu tornis. Tur ir iespējams uzkāpt uz 30 m augstumā esošo skatu platformu, lai baudītu vienu no šī Lietuvas reģiona dabas gleznainākajām ainavām – Kirkilu ezera ainavu.
 
 Un noslēgumā mēs apmeklēsim Mazmežotnes muižu.Mazmežotne - Lielupes senlejas krastu pakalnā dabas ieskauta vieta viesu atpūtai. Senākā pieejamā informācija par Mazmežotni datējama ar 18.gadsimta 3.ceturksni. Ekskursija ar vietējo gidu.
 
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Cenā iekļauts:
transporta pakalpojumi brauciena laikā;
ceļu nodokļi;
grupas vadītāja pakalpojumi;
 
Cenā nav iekļauts:
medicīnska apdrošināšana -1.30 €;
Biržu pils (ieejas maksa + ekskursija): pieaugušajiem - 5.00 € / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 4.00 €;
Programma "Degustācija «Žaldoko Alus»" (alus vai kvass + uzkodas + Aukštaitijas folkloras ansambļa priekšnesums) - 8.00 €;
Mazmežotnes muiža (iejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem - 5.00 € / skolēniem, pensionāriem - 3.00 €.
 
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
 
Lūdzam, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-03-2019 8:30
Ceļojuma beigu datums 23-03-2019 22:00
Reģistrēts 0
Pieejamās vietas 46
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.