Baudot Noi–Švanenburgas gotisko romantiku un ugunspuķu tēju

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

    Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
  8:20 – pulcēšanās pieturā.
  8:30 – izbraukšana no Rīgas.
 
  Pirmā viesošanās šīsdienas ceļojumā būs salda, jo pieturēsim pie konditorejas ”Kūku Feja” Madonā – kafejnīca darbojas tikai kopš pagājušā gada, bet jau ir slavena ar savu produkciju. Saimniece par savu meistarstiķi dēvē slavenās “Annas Pavlovas” savu versiju. Un šajā rīta pieturā ceļojuma dienu mēs sāksim tieši ar šīs kūkas baudīšanu (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 Turpinājumā mūs gaida šīsdienas ceļojuma galvenais mērķis – Noi-Švanenburgas muižas parka apmeklējums. Parks atrodas privātīpašumā, tādēļ to apmeklēt iespējams tikai pēc iepriekšējas norunas un tikai vietējā gida pavadībā – tikai šādu formātu akceptē muižas patreizējie īpašnieki. Tāda limitēta parka pieejamība tam piešķir vēl papildus noslēpumainību. Pēc stila tas ir romantisma ainavu parks, kurā visi elementi pakļaujas vienīgajam kompozīcijas centram – pelēkajā granītā veidotajai muižas pils ēkai. Parka teritorija aizņem 25,2 h (tai skaitā arī dīķi), kuru mums būs iespēja apskatīt un izpētīt. Muižas komplekss tika būvēts saskaņā ar zemes īpašnieka fon Tranzē-Rozenbeka pasūtījumu, un kopš tā laika saglabājies vairāk kā 20 dažādu objektu. Šeit mēs arī apmeklēsim nelielu privāto muzeju, kuru parka popularizācijas nolūkos ar mērķi radīt priekšstatu par to, kā muiža izskatījusies sendienās, atvērusi vietējā gide. Laika gaitā muižas pils savu izskatu mainījusi sākot no neogotiskā stila līdz neorenesanses formām. Nemainīgs palicis tikai parks un visus tā noslēpumus mēs ar jums šajā dienā arī uzzināsim! Piemēram, par Velna vārtiem, vai nelielo luterāņu baznīciņu, kā arī citiem objektiem. Ekskursija vietējā gida pavadībā.
 
 Pēc tam, kad būsim iepazinuši muižu, esam ieplānojuši mājas ražotnes “Meistars Sarkaņos” apmeklējumu ar viņu ražotās produkcijas degustāciju. Šī ražotne ir viens no jaunajiem novada tūrisma objektiem – tas tika atvērts apmeklētājiem pavisam nesen. Šī ražotne specializējas produktos, kas ražoti no pļavu augiem. Degustācijā jums tiks piedāvāti 8 veidu sīrupi, tasīte ozolzīļu kafijas, tasīte fermentētas ugunspuķu tējas, hidrolāti un bezalkoholiskais vīns! (degustāciju jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Par ugunspuķes dziednieciskajām īpašībām zināms jau ļoti sen, auga lapas ārstniecībā izmantoja jau tajos laikos, kad mūsdienu zāļu preparāti vēl nebija izgudroti. Lai dzēriens no šī auga iegūtu visas labākās īpašības, tējas pagatavošanā izmanto īpašu tehnoloģiju. Un mums būs iespēja šo tēju baudīt. Kā arī, būs iespēja ražotnes produkciju iegādāties.
 
  Bet turpinājumā piedāvājam baudīt mākslas pasauli – Aronas pagastā, lauku ainavā izvietotā senā mājā iekārtota mākslinieku Maijas Jakovičas un Valērija Baidas darbnīca un gleznu galerija. Apskatīsim gan galeriju, gan arī apkārtnes ainavu ar Vālēnu ozoliem, no kuriem vienam apkārtmērs pat pārsniedzot 7 metrus! Šeit tapuši vairāki simti mākslinieku darbu, galerijā skatāmi apmēram 300 grafiskie darbi un gleznas. Mākslas darbus iespējams arī iegadāties! 
   
 
 
 
   Šīsdienas ceļojuma apskates noslēgsim arī laukos, Pļaviņu novadā - ar viesošanos mini zoo “Karlīnas”, kur skatāms liels daudzums četrkājaino iemītnieku, kas mīl un gaida viesus. Redzēsim gan nūtrijas, alpakas un lamas, gan ķengurus un skunksus, gan pāvus un fazānus. Ar katru gadu saimniecības iemītnieku skaits palielinās, un ar saimnieku gādību zoodārza iemitinās arvien jaunu sugu dzīvnieki. Apmeklējums un  ekskursija mini zoo. Šeit, ja ir vēlme, iespējams iegādāties trušu kažokādas izstrādājumus.

  Vakarā atgriešanās Rīgā. 

  Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
   Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Lauku zooloģiskais dārzs "Karlīnas" (apmeklējums + ekskursija): pieaugušajiem - 3.00 € / skolēniem - 2.00 € / seniorem - 1.50 €;
Neu – Švanenburgas muižas park (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā + privātā muzeja apmeklējums): pieaugušajiem - 6.00 € / skolēniem, seniorem - 5.00 €;
Mākslas galerija "Akmens Mājas Galerija" (apmeklējums + ekskursija): pieaugušajiem - 1.50 € / skolēniem, bērniem - 1.00 €;
Konditorejas "Kūku Feja" salda pauze (“Anna Pavlova” kūkas madoniešu versija + glāze kafijas): 4.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Mājas ražotne "Meistars Sarkaņos" (ieejas biļete + saimnieka stāstījums + degustācija): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
    Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 03-07-2021 8:30
Ceļojuma beigu datums 03-07-2021 20:30
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.