Ar sudrabu un ķiplokiem! Antivampīru tūre


 Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 

 7:50 - pulcēšanās pieturā.

 8:00 - izbraukšana no Rīgas.

 

 

  Bet sāksim mēs ar ķiploku. Ķiploks – daudzgadīgs sīpolu ģints augs no amariļļu dzimtas no Vidusāzijas, ar asu garšu un spēcīgu, specifisku smaržu. Šī smaka šodien mums arī vajadzīga – tā atbaida un neitralizē vampīrus. Ķiploks ir viena no senākajām dārza kultūrām. Šumēru rakstos uz māla plāksnītēm tas minēts jau 2600. gadā p.m.ē. Ķiploks tika uzskatīts par maģisku augu un to izmantoja sējumu aizsardzībai pret kaitēkļiem. Un mēs ar jums apmeklēsim zemnieku saimniecību “Larsi” – ģimenes uzņēmumu, kurš specializējies ķiploku audzēšanā un pārstrādē. Un šo procesu mēs apskatīsim, un izjutīsim visu šī auga ārstniecisko un veselīgo spēku ķiploku pesto mērces, kuru gatavo šajā saimniecībā, degustācijas laikā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Tāpat arī iepazīsim podnieka krāsni – to gan, taisnību sakot, izmanto nevis pret vampīriem, bet gan māla trauku gatavošanai saskaņā ar senajām tehnoloģijām.

  Turpinājumā mūsu sākotnējos panākumus nostiprināsim iepazīstoties ar cēlo metālu – sudrabu. Tīrs balts sudrabs – mēness spīdumu izstarojošais dārgmetāls. Saprotoši izmantots, tas nes lielu labumu cilvēka veselībai. Sudraba pārsteidzošās īpašības zināmas cilvēcei jau kopš seniem laikiem. Ne velti maziem bērniem kristībās uz kakla liek sudraba krustiņu, bet uz gada dzimšanas dienu dāvina šī cēlā metāla karoti. Eiropā kopš seniem laikiem sudrabs tika uzskatīts par “pretindi” dažāda veida nelaimēm: noburšanu, ļaunu aci, mīlestības pieburšanu un… vampīriem. Kā zināms, Siguldā izvietojusies Latvijas Sudraba muzeja galvenā filiāle. Uz turieni mēs arī dosimies ekskursijā vietējā gida pavadībā. Brīnumainas sudraba skulptūras, no kurām katra -vienīgajā eksemplārā, smalks roku darbs. Oļega Auzera darbi pazīstami tālu aiz mūsu valsts robežām – viņš realizējis pat arābu šeihu pasūtījumus!

  Siguldā mēs vēl uzkavēsimies, jo mums nepieciešams trešais antivampīru “komponents” – zvans un ērģeļmūzika. Tos mēs atradīsim Siguldas Romas katoļu baznīcā. Šeit regulāri notiek dievkalpojumi, tādēļ vampīri tādām vietām met līkumu – baidās. Baznīcā ir brīnišķīga akustika, tādēļ bieži notiek koncerti un muzikālie priekšnesumi. Muzikālais pavadījums arī mums nepieciešams. Kaut ko no Johana Sebastjana Baha? Vienu no viņa kompozīcijām pēc ekskursijas baznīcā mēs ar jums arī noklausīsimies.
 
   Brīvais laiks Siguldā skaistai pastaigai, zelta rudens fotogrāfijām, tasītei kafijas mājīgā kafejnīcā, suvenīru iegādei. 

   Pa ceļam uz Ungurmuižu, piestāsim fotopauzītei pie Gūtmaņalas – vienas no slavenākajām un visapmeklētākajām vietām Latvijā. Šī ir vislielākā grota Baltijas valstīs. Tā atrodas Siguldā, Gaujas ielejas labajā krastā, netālu no Turaidas. Ala sākusi veidoties pirms vairāk nekā 10 tūkstošiem gadu, pēc leduslaikmeta periodā, pateicoties avotiņam, kura ūdeņi izgrauzuši smilšakmens klinti.  Apciemojot šo vietu vēlreiz un izjūtot tās auru, sakoncentrēsim spēkus pirms pārbaudījuma, kurš gaida mūs priekšā!

   Tātad, Ungurmuiža! Pēdējā pietura mūsu šīsdienas ceļojumā. 18. gadsimta īpašums – harmonisks koka ēku ansamblis, kuru ieskauj milzīgu ozolu un liepu parks. Muiža ir svarīgs Latvijas 18. gadsimta kultūras piemineklis, jo Ungurmuiža ir Latvijā vienīgā baroka laika koka muižiņa ar unikāliem sienu gleznojumiem. Ungurmuižas īpašo atmosfēru sajutīs katrs – mākslas cienītājs, ceļotājs un dabas baudītājs. Muiža slavena arī ar saviem sienas gleznojumiem, kur attēloti divi grenadieri, no kuriem viens, saskaņā ar leģendu, attēlo caru Pēteri Pirmo. Ekskursija muižā vietējā gida pavadībā. Taču, cienījamās dāmas un godātie kungi, muižas apmeklējums mums ir ieplānots uz pl. 16:00, bet oktobra vidū šajā laikā jau krēslo. Un, pēc saulrieta, vakara tumsas aizsegā, mūsu pasaulē iespraucas vampīri… Lūgums sagatavot sudrabu un ķiplokus…

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

   Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu vēlmēm):
Zemnieku saimniecība "Larsi" (ekskursija + degustācija): 4.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Siguldas Romas katoļu baznīca (apmeklējums + ērģeļmūzika): par ziedojumiem;
Sudraba muzejs Siguldā (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 5.00 €;  / pensionāriem: 4.00 €; / skolēniem, studentiem - 2.50 €;
Ungurmuiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 5.00 €;  / studentiem, pensionāriem, invalīdiem: 3.00 €; / skolēniem – bez maksas.
 
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-10-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 10-10-2020 21:00
Cancel Before Date 10-10-2020 8:00
Reģistrēts 44
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.