Zarasu novads pavasara gaidās - lelles Antazaves muižā, Sartu reģionālais parks un cepelīni dzirnavās!

Zarasu novads pavasara gaidās - lelles Antazaves muižā, Sartu reģionālais parks un cepelīni dzirnavās!

   

Ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas

 

 
7:50 - pulcēšanās pieturvietā.

8:00 - izbraukšana no Rīgas.

Izbraukšana uz Lietuvu, ierašanās Zarasu novadā un sākam tā tūristisko izpēti!
   Mūsu pirmā pietura būs Antazaves senūnijā, kur izvietojies viens no novada skaistākajiem apskates objektiem – Antazaves muiža, būvēta 18. gadsimta nogalē neoklasicisma stilā. Šī vieta slavena ar to, ka savulaik piederējusi Plāteru – Zībergu dzimtai, kuras viena no spilgtākajām pārstāvēm tiek uzskatīta “poļu Žanna D’Ark” – Emilija. Mūsdienās muižā iekārtots Zarasu rajona tradicionālo amatu centrs, tajā pārstāvētas kokamatnieku, aušanas, keramikas darbnīcas, kā arī tiek rīkotas izstādes un amatnieku meistarklases. Jā, draugi, mūs interesē ne tikai arhitektūra un vēsture, bet arī māksla, un Jauno 2024. gadu muiža uzsākusi ar koktēlnieka Oļega Ribikauska pirmo personālizstādi – kurš muižai uzticējis savus mākslas darbus – lelles. Meistars – tēlnieks Oļegs Ribakauskas, dzīvojošais Vedariai ciemā (Zarasu rajonā), savām rokām veido no koka visdažādākās lietas – tā tapis liels skaits leļļu un skulptūru, “Esmu tautas mākslinieks, - saka Oļegs,- un te manas koka interjera lelles”. 14 viņa darbus mums būs iespēja apskatīt muižā, pa kuras telpām izstaigāsim vietējā gida vadītā ekskursijā. 

   

     Mūsu otrā pietura – Zarasu senūnija. Šeit mums ieplānots industriāligastronomisks objekts. Kas tā par apskates vietu? Viss ir ļoti vienkārši! Par industriāliem tiek dēvēti objekti, kurus apmeklējot vērojama saimnieciskā un ražojošā darbība – fabrikas, bākas, dzirnavas u.t.t. Bet gastronomisks – tādēļ, ka mums tajā būs ne tikai ekskursija vietējā gida vadībā, bet arī pusdienas (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) ar tādiem tradicionāliem lietuviešu ēdieniemzālīšu tēja un cepelīni ar cūkgaļu, bet veģetāriešiem ar biezpienu! Novada slavenās Šlininku ūdensdzirnavas ceļotāji iecienījuši garšīgo pusdienu, vietējā dzīvā alus un pēc senām tradicionālām receptēm un tehnoloģijas ražoto miltu dēļ. Cienītās dāmas un augsti godātie kungi, atcerieties, ekskursijupusdienu programmai dzirnavās jāpiesakās iepriekš, piemēram, rakstot @-pastā vai ailēKomentārireģistrējoties ceļojumam. Tik vienkārši, vai ne? ;)

    

     Šlininku ūdensdzirnavas – tā ir unikāla, pirms trim gadsimtiem būvēta, industriālā mantojuma ēka ar autentiskām iekārtām. Dzirnavās viennozīmīgi var atrast kādu nodarbi. Jūs varat vērot graudu malšanas procesu, iegādāties gan graudus, gan miltus. Tāpat arī vērts piebilst, ka izejmateriālus šeit piegādā tikai no eko saimniecībām. Dzirnavu ēkā apskatāmi visdažādākie nepieciešamie darba rīki: preses ruļļi, akmens dzirnakmeņi, senais rats maisu celšanai. Apmeklētājiem ir iespēja noklausīties dzirnavu vēsturi un mūsdienu aktualitātes, iepazīties ar graudu un tā simbolisko nozīmi. Ekskursijas laikā iepazīsim visus trīs dzirnavu stāvus. Tāpat arī ekskursantus gaida interesanta atrakcija – svēršana uz senajiem svariem, uz kuriem ikdienā tiek svērti miltu maisi. Svari, kuriem nu jau vairāki desmiti gadu, nekad nekļūdās un rāda precīzu svaru...    

     

 Zarasu novads slavens arī ar brīnišķīgiem dabas reljefiem, ezeriem un ainavām. Lai tos iepazītu tuvāk, apmeklēsim novada trešo senūniju – Dusetos. Šajā Lietuvas stūrītī izvietojies Sartu reģionālais parks ar savu Apmeklētāju centru. Vai iepazīsimies ar reģiona dabu? Tepat blakus esošajam Sartu ezeram esot viena no garākajām krasta līnijām visā Lietuvā! Apmeklētāju centra izstāžu zāle aprīkota ar kioskiem, videoprojektoriem un interaktīviem stendiem. Lai apmeklētāji tiešām sajustu dabas tuvumu, tiek atskaņotas dabas skaņas. Uz ekspozīcijas sienām izvietotajos monitoros apmeklētājiem tiek demonstrētas videofilmiņas par Sartu ezera izcelsmi, kā arī par reģionālā parka simbolu – lielo cekuldūkuri. Atsevišķs stends ar videomateriāliem veltīts zirgu skriešanās sacīkstēm – tradīcijai, kura Dusetos ir cieņā ni jau vairāk nekā 100 gadus. Parks aizsargā ezeru un pauguru ainavu, kura ietver divdesmit deviņus ezerus un paugurus, kuri gandrīz nepārtrauktā valnī ieskauj Sartu ezeru, kā arī šejienes mežus un purvus. Ekskursija Apmeklētāju centrā vietējā gida vadībā un pastaiga gar ezeru.

      

 

Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās vakarā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
- Tūristu klases autobuss - 1 sēdvieta;
- Ceļu nodokļi;
- Grupas vadītāja pakalpojumi.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Antazaves muiža (ieejas biļete + ekskursija vietejā gida vadībā): pieaugušajiem - 4.00 €; skolēniem, pensionāriem - 3.00 €; invalīdiem - 2.00 € (izņemot 1. grupas, kuriem bez maksas);
- Ekskursiju – pusdienu programma Šlininku ūdensdzirnavās (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + zālīšu tēja + cepelīni (porcijā 2 cepelīni ar cūkgaļu, veģetāriešiem – ar biezpienu) – 15.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
- Sartu reģionālā parka Apmeklētāju centrs (ieejas biļete Reģionālajā parkā + ekskursija Apmeklētāju centrā vietējā gida vadībā) 3.00 €.

Gids – Aleksandrs.

Reģistrācija:

  • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
  • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.
  • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Кatrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

Papildinformācija par ceļojumu:
• Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
• Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 4.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām noformēt un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības aprosināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!

  • Ekskursija krievu valodā.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!


©Edem-Tour. Izmantojot šīs vietnes informāciju atsauce uz pirmavotu obligāta

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 24-02-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 24-02-2024 21:00
Cancel Before Date 24-02-2024 8:00
Reģistrēts 22
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.