Alīta - Lietuvas šampanieša galvaspilsēta

  

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  6:50 – tikšanās pieturā.
  7:00 – izbraukšana no Rīgas.

   Ierašanās Alītā. Mūsdienās Alīta Lietuvā pazīstama kā valsts dienvidos esošā vēsturiskā novada Dzūkijas kultūras, administratīvais un ekonomiskais centrs. Pilsēta izvietojusies gleznainā paugurainā apvidū līkumotās Nemūnas upes krastos. No visām debess pusēm to ieskauj mežu masīvi un plašas ganības. Arhitektūrā harmoniski sadzīvo senie kvartāli ar zemo apbūvi, modernie mikrorajoni un privātmāju apbūve. 
 
 
 
 
 
 
 Vispirms dosimies uz Baltās Rozes kājāmgājēju tiltu pāri Nemūnas upei. Tas ir visaugstāko kājāmgājēju un velosipēdistu tilts Lietuvā. 2013. – 1015. gadā tas tika uzbūvēts uz iepriekš, 1899. gadā, būvētā dzelzceļa tilta vēl esošajiem balstiem un ir ierakstīts Lietuvas Rekordu grāmatā. Tilta augstums - 38,1 m, garums – 260 m.
 
 Pēc pastaigas un fotosesijas uz tilta, mēs dosimies uz pilsētas vēsturisko centru. Tur mēs apmeklēsim Svēto Sargeņģeļu baznīcu, kura būvēta 1830. gadā. Baznīcas neobarokālais interjers ir neparasts un izceļas ar krāsām barokālo svinīgumu. Baznīcā glabājas sakrāli priekšmeti ar māksliniecisko vērtību. 
 
Brīvais laiks Alītas centrā.
 
 
 
Nemūnas upe Alītu sadala divās nevienlīdzīgās daļās. Turpinājumā šķērsosim upi, lai apmeklētu dzirkstošo vīnu ražotni „Alita”, kur rūpnīcas iepazīšanai mums paredzēta ekskursija (jāpasūta iepriekš mūsu birojā), bet produkcijas iepazīšanai – degustācija. Pateicoties šai rūpnīcai, Alīta pilntiesīgi var saukties par Lietuvas „šampanieša galvaspilsētu”. Ekskursijas laikā vietējā gida pavadībā apmeklēsim ražošanas cehu, kur iepazīsimies ar ražošanas niansēm. Kā arī nodegustēsim tradicionālo lietuviešu dzērienu „Samane”. Samane – tas ir uz graudu bāzes ražots stiprais dzēriens, bet tā nosaukums saistīts ar Dzūkijas reģiona priežu mežiem. Samane tiek ražots no Dzūkijā audzētiem rudiem. Fermentētā masa tiek izturēta nerūsējošā tērauda rezervuāros un destilēta dubultīgi. Pēc ekskursijas jums būs iespēja degustēt 4 rūpnīcā ražotos dzērienus – divas dzirkstošā vīna šķirnes un divas brendija šķirnes. Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja iegādāties rūpnīcā ražoto produkciju. 
 
 
  Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
  Iespējamās papildus izmaksas:
 
Svēto Sargeņģeļu baznīcas apmeklējums – par ziedojumiem;
Dzirkstošo vīnu rūpnīcas „Alita” ekskursijas piedāvājums – jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā:
 
- 1. variants: ekskursija rūpnīcā + tradicionālā stiprā dzēriena Samane degustācija cehā - 12.00 EUR;
- 2. variants: ekskursija rūpnīcā + tradicionālā stiprā dzēriena Samane degustācija + papildus četru dzērienu degustācija (divas dzirkstošā vīna šķirnes + divas brendija šķirnes). 
 
  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-11-2019 7:00
Ceļojuma beigu datums 18-11-2019 21:30
Reģistrēts 4
Pieejamās vietas 42
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.