Kauņa - 2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas

 
 
 
 
 
 
 
 

6:20 – pulcējamies pieturā.

6:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Ierodoties Kauņā mums ir sarunāta tikšānās ar pilsētas gidu, kopā ar kuru dosimies ekskursijā pilsētas vēsturiskajā centrā, lai izzinātu Kauņas pilsētas vēstures nianses, apskatītu nozīmīgākās vietas un uzzinātu pilsētas leģendas un nostāstus. Ekskursijas laikā redzēsim Vienības laukumu, Brīvības aleju (Laisvės alėja), starp divām upēm Neri un Nemunu izvietoto Vecpilsētu (Senamiestis), kurā skatāms liels daudzums vēstures un arhitektūras pieminekļu – Kauņas pils, Rātslaukums ar Rātsnamu un senajiem tirgoņu namiem, Sv. Apustuļu Pētera un pāvila arhikatedrālā bazilika, Vitauta Dižā un Jaunavas Marijas baznīca, Pērkona nams un citas interesantas lietas. Ekskursija Kauņā ar krieviski runājošu gidu.

Pēc ekskursijas būs jau pienācis pusdienlaiks, tādēļ dosimies uz restorānu “Bernelių SmuklėKauņas centrā, kurš iekārtots etnogrāfiskā stilā, lai baudītu kādu no lietuviešu nacionālajiem ēdieniem – (jāpasūta mūsu birojā pirms ceļojuma). Jūsu izvēlei pedāvājam divus variantus - cepelīnus ar krējumu un saceptu bekonu ar sīpoliem un dzērienu, vai arī kāpostu tīteņus pasniegtus ar vārītiem kartupeļiem un mērci un dzērienu.

   Turpat netālu no restorāna, Zaļā kalna galā atrodas piemineklis Lietuvas valstiskumam – par visas Lietuvas tautas ziedojumiem būvētā Kauņas Jēzus Kristus Augšāmcelšanās bazilika. Tās stūrakmens atvests no Jeruzalemes Olīvu kalna un iesvētīts 1934. gadā, savukārt līdz baznīcas konsekrācijai bija jāpaiet vēl 70 gadiem. Dievnama, kurš iekļauts Lietuvas arhitektūras kanonā, būvprojektu realizējis latviešu izcelsmes arhitekts Kārlis Reinsons. Pateicoties jumta terasei, šī ir kļuvusi par vienu no visapmeklētākajām Kauņas baznīcām. Tādēļ arī mēs dosimies izbaudīt Kauņas pilsētas panorāmas skatu no dievnama augstumiem.

Kauņa pamatoti var lepoties arī ar savu dadzveidīgo muzeju un mākslas galeriju piedāvājumu. Šodien būsim atvēlējuši laiku arī mākslas baudīšanai, tādēļ jūsu izvēlei piedāvāsim divus muzejus. Vai nu pasaulē vienīgo Velnu muzeju, kura kolekcijā skatāms vairāk nekā 3000 eksponātu- velnu – tēlotājas un lietišķās mākslas darbi, suvenīri un maskas, kas tapuši Lietuvā un 70 citās valstīs.

Vai nu slavenā lietuviešu mākslinieka Mikolaja Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju, kura kolekcijā skatāmi un klausāmi M. Čurļoņa darbi, kā arī Lietuvas tautas un lietišķās mākslas priekšmeti un gleznu kolekcija no 15. līdz 20. gadsimtam.

    Bet, ja esat ieinteresēti performanču mākslas baudīšanā, šobrīd Kauņā ir unikāla iespēja iepazīt leģendārās mākslinieces pacifistes Joko Ono daiļradi tuvplānā visās tās izpausmēs. Kauņas Glezniecības galerijā skatāma Joko Ono retrospekcija Brīvības mācību dārzs / The Learning Garden of Freedom. Retrospekcijas pamatā Joko Ono ekspozīcija, kas 2020. gadā bija aplūkojama Portu. Tā aptver nozīmīgākos posmus viņas daiļradē – konceptuālo mākslu, eksperimentālās filmas, instalācijas, objektus, performances un darbus ar vārdiem. Nākamā gada 18. februārī Joko Ono svinēs 90 gadu jubileju, publiskos pasākumos viņa vairs nepiedalās un Kauņu neapmeklēs, taču māksliniece ir laimīga, ka daudzi viņas darbi izstādīti šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētā.

Un tad jau vakarpusē būs laiks sēsties mūsu autobusā. lai dotos atceļā uz Rīgu.

Ap pl. 22:00 – ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

- transfērs ar tūristu klases autobusu;

- ceļu nodokļi un autostāvvietu maksas;

- grupas vadītāja pakalpijumi.

Papildizdevumi:

- Kristus augšāmcelšanās baznīcas skatu platforma – 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – 1,50 EUR.

- Velnu muzejs – 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 EUR.

- M. Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs – 11,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 6,00 EUR.

- Kauņas Glezniecības galerija, Joko Ono retrospekcija – 11,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 6,00 EUR.

- ekskursija Kauņā vietējā krieviski runājošā gida vadībā — 5,00 EUR

- pusdienu piedāvājums: 1. variants cepelīni pasniegti ar krējumu un saceptiem sīpoliem ar bekona gabaliņiem un citronūdens8,20 EUR; 2. variantskāpostu tīteņi pasniegti ar vārītiem kartupeļiem un mērci, un citronūdens7,20 EUR.

Ekskursija latviešu valodā + ekskursija Kauņā ar krieviski runājošu gidu.

Grupas vadītāja - Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-09-2022 6:30
Ceļojuma beigu datums 25-09-2022 22:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 37.00 €

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.