Viļņas brīnumi un leģendas

  

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

 
 
  1. diena.
 
  6:50 – pulcēšanās pieturā.
  7:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 Ierašanās Viļņā. Ekskursija Viļņā un Viļņas apkārtnē.
 Sv. Staņislava un Vladislava katedrāle – galvenā katoļu baznīca Viļņā un visā Lietuvā.

  Katedrāles kriptai ir sena neparasta vēsture un tā izraisa lielu interesi. Kapenēs zem Sv. Staņislava un Vladislava katedrāles savulaik apglabāja izcilas personības: bīskapus, augstmaņus, kņazus. Kopumā zem katedrāles dažādos dziļumos atrodas apmēram 20 dažādu izmēru kapenes. Augstā gruntsūdeņu līmeņa dēļ kapenes regulāri applūda, šī nelaime noveda pie tā, ka grīdas tika pārliktas vairākkārtīgi.

  Piedāvājam doties ekskursijā pa unikālo Katedrāles kriptu.
Bet pēc pazemes apmeklējuma mēs atgriezīsimies virszemē un dosimies ekskursijā pa Viļņas Vecpilsētu. Senā Viļņa – šauras kājāmgājēju ieliņas, sarkanie dakstiņu jumti, barokālās baznīcas, kupoli, ziedu smarža un senatnes elpa. Skatoties kartē, Vecpilsētas siluets atgādina sirdi. Akmeņiem bruģēto šauro ieliņu tīkls ved no baznīcas uz baznīcu, no pils uz pili.

  Šajās ieliņās iemūžināta visa Lietuvas vēsture. Ekskursijas laikā redzēsim sekojošus objektus: senā cietokšņa drupas Ģedimina kalnā, Viļņas Katedrāli, Valdnieku pili, Viļņas Universitāti, Sv. Annas baznīcu, Sv. Franciska baznīcu, Ebreju kvartālu, Geto, Sv. trīsvienības dominikāņu baznīcu, Sv. Piektdienas-Paraskevas baznīcu, grāfa Hodkeviča pili, Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo baznīcu, Rātsnamu un Rātslaukumu, Sv. Kazimira baznīcu, Sv. Gara pareizticīgo baznīcu un klosteri, Sv. Terezas baznīcu, Austras vārtus ar Ostrabramas Dievmātes brīnumdarītājas svētbildi. Visi šie objekti pieejami apmeklētājiem (lielākajā daļā ieeja ir bez maksas).

 Vakaru piedāvājam pavadīt izklaides un atpūtas centrā „Belmontas”. Franču (Belmontas) dzirnavas, būvētas 1838. gadā, pārstāja darboties tikai 20. gadsimta vidū. Kopš tā laika dzirnavas stāvēja tukšas un pamazām mira... 2001. gadā sākās šī unikālā kompleksa atjaunošanas darbi, tika atjaunots 19. gadsimta interjers, un mēs tagad varam baudīt lietuviešu nacionālo virtuvi.
 
   Nakts viesnīcā.

   2. diena. Brokastis.

   Ekskursija Viļņas Universitātē. Viļņas Universitāte – viena no senākajām Austrumeiropas augstākajām mācību iestādēm.

   Universitāte ietver divpadsmit fakultātes, septiņus institūtus, četrus centrus, dārzu, muzeju, bibliotēku, eksaminācijas centru, informācijas centru, kā arī citas apakšvienības. Viļņas universitāte aizņem vairākas ēkas dažādos pilsētas rajonos. Viens no ēku kompleksiem, tā sauktais Universitātes arhitektoniskais ansamblis atrodas Vecpilsētas teritorijā un aizņem veselu kvartālu. Šeit aplūkojamās ēkas celtas dažādos laika periodos un dažādos būvniecības stilos: no gotikas līdz barokam.
Šo arhitektūras un zināšanu pieminekli iespējams izstaigāt un iepazīt tikai Universitātes gida pavadībā.

   Ilūziju muzejs.
Te ir interesanti. Visiem ir jautri. Daudz ko var ieraudzīt.
Tas arī viss, ko var teikt par šo brīnišķīgo muzeju. Jūs sapņojas vai esat nomodā, vai tā ir reālā pasaule vai kāda Aizspogulija?

   Brīvais laiks.

   Atgriešanās Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauti:
Transporta pakalpojumi Rīga – Viļņa - Rīga;
Gida - grupas vadītāja pakalpojumi;
Ceļu nodoklis;
Pastaiga Žagares muižā;

   Iespējamās papildus izmaksas:
Kājāmgājēju ekskursija Viļņā – 5.00 EUR;
Ekskursija Katedrāles kriptā – pieaugušajiem 7.00 EUR; / skolēniem, pensionāriem - 5.00 EUR (ja grupā vismaz 25 cilvēki);
Transfērs uz «Belmontas» - 3.00 EUR;
Ekskursija Viļņas Universitātē – no 8.00 EUR katram;
Ilūziju muzeja apmeklējums – no 10.00 EUR katram.
 
  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 02-11-2019 7:00
Ceļojuma beigu datums 03-11-2019 21:30
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 99.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.