Sklandraušu festivāls Dundagas novada svētkos

 
 

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas 

 
 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 

 
 Ceļš mūs vedīs uz Kurzemes ziemeļiem! Pirmā pietura pa ceļam – vējdzirnavas Valdgalē. Senās dzirnavas būvētas 19. gadsimtā un savulaik bijušas daļa no baronu fon Firksu lielā muižas kompleksa. Bet 21. gadsimtā tās atjaunojis jauns īpašnieks – itālis Džuzepe Rikardi. Dzirnavu apmeklējuma laikā ir iespējams izstaigāt arī ēkas jumta balkonu, no kura paveras plaša panorāma uz gleznaino apkārtni.

 
 
 
 
 
 Tālāk dodamies uz Iģenes baznīcu, kur skatīsim unikālus 18. gadsimta vietējo meistaru – kokgriezēju darinājumus. Neskatoties uz to, ka no ārpuses baznīca ir pavisam vienkārša, interjeru skaistums apbur visus – altāris un kancele saglabājuši gleznojumus, kas stilistiski raksturīgi vissenākajiem latviešu tautas ornamentiem. Šīs nelielās baznīcas lepnums ir arī Mārtiņa Krēsliņa darbnīcā būvētās ērģeles. Ekskursija vietējā gida pavadībā.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Turpinot ceļu ziemeļu virzienā, apmeklēsim Kubalu skolu – muzeju, kurš atrodas īpašā 19. gadsimta ēkā, kura šobrīd ir senākais līdz mūsdienām saglabājies guļbūves konstrukcijā veidotais skolas nams Latvijā. Klases iekārtojums, skursteņnams, atjaunotais pagalms un pastaigu takas. Kopš skolas dibināšanas tajā dzīvojis un strādājis viens no pirmajiem latviešu kultūras darbiniekiem Ernests Dinsbergs (1816-1902). Skolā viņš nostrādājis četrdesmit gadus, latviešu literatūrā septiņdesmit. Dinsberga dzīvoklis, kurš būvēts 1878. gadā pēc viņa paša projekta, arī ir muzeja ekspozīcijas daļa. Saglabājušās ar Dinsberga paša darinātās mēbeles. Ekskursija muzejā ar vietējo gidu.

 
 
 
 
 
 Kā nākamā pieturvieta ceļojumā būs eksotisko dzīvnieku parks, kur būs iespēja iepazīties ar tādiem mūsu platuma grādiem neraksturīgiem dzīvniekiem kā alpakām, lamām, strausiem, šinšillām, pundurtrušiem, mini pig cūciņām, sprogainajām mangalicām, kamieļiem, mandarīnpīlēm, pāviem, un vēl daudziem citiem putniem un zvēriņiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 Un tā, esam Dundagā! Pati svarīgākā šeit ir leģendām apvītā viduslaiku pils. Tā ir vislielākā un vislabāk saglabājusies pils Ziemeļkurzemē. Rīgas Doma kapituls to sāka būvēt 13. gadsimta vidū. 1434. gadā pili pārpirka Kurzemes bīskaps, bet no 16. līdz 20. gadsimtam pili pārvaldīja muižnieki Maideli un Osten-Zakeni. Ar Dundagas pili saistīts ļoti daudz leģendu, bet slavenākā no tām – leģenda par Zaļo jumpravu.
Dundagas pils velvju zālēs skatāma arī 2008. gadā izveidotā Latvijā vienīgā pastāvīgā medaļu ekspozīciju. Tajā skatāmi Jāņa Strupuļa, Jāņa Mikāna, Vijas Mikānes (1937-2004), Antras Urtānes, Ineses Nātriņas un citu mākslinieku autordarbi, kā arī ārzemju meistaru dāvinājumi.
Ekskursija pilī vietējā gida pavadībā.

 Bet tagad – brīvais laiks sklandraušu festivāla apmeklējumam: svētku baudīšana, pastaigas, atpūta, piedalīšanās atrakcijās, vietējo gardumu un suvenīru iegāde!

Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
 Cenā iekļauts:

 transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
 ceļu nodokļi;
 grupas vadītāja pakalpojumi;

 Cenā nav iekļauts:
 Iģenes evaņģēliski luteriskā baznīca; par ziedojumiem;
 Eksotisko dzīvnieku parks (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem – 3,00 EUR; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – 2,00 EUR;
 Dundagas pils (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem – 3,00 EUR; / skolēniem, invalīdiem – 0,85 EUR;
 Medicīniska apdrošināšana - 1.30 EUR;
 Valdgales dzirnavas: 4.00 EUR (ja grupa ir vismaz 15 cilvēki);
 Kubalu skola — muzejs (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem - 1.90 EUR; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 0.90 EUR.

 Papildus informacija:

 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 21-07-2018 8:00
Ceļojuma beigu datums 21-07-2018 22:00
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.