Pussalas pils dārgumi un jubileja - 25. viduslaiku svētki Traķos!

Pussalas pils dārgumi un jubileja - 25. viduslaiku svētki Traķos!

Brīvdienu ceļojums uz Lietuvu, uz festivālu, izbraukšana no Rīgas

  
 
6:50 - pulcēšanās pieturā.
7:00 - izbraukšana no Rīgas. 
 
    Ierašānās Traķos un mūsu ekskursijas programmas sākums vēl pirms Viduslaiku festivāla atklāšanas. Šoreiz mums ir ievērības cienīgs jaunums, kuram nevar paiet garām ne satura, ne mūsu šīsdienas ceļojuma viduslaiku tematikas dēļ - pirmo reizi paviesosimies visduslaiku cietoksnī uz Pussalas
 
     Par Traķu pussalas cietoksni vēsta tikai daži zināmie rakstiskie avoti. Zināms, ka cietoksnis šeit atradies jau 14. gadsimta nogalē. Kā arī, ar nosaukumu Lielais cietoksnis tas bijis daļa no Traķu un Viļņas fortifikācijas kompleksa. Galves un Luka (Bernardīnu) ezeru ieskautais, ar masīvām ķieģeļu mūra aizsargkonstrukcijām nocietinātais cietoksnis savulaik bijis pat lielāks un nozīmīgāks par mūsdienās slaveno un populāro ezerpili uz salas. 
 
 
  
 
     Cietoksnis uz pussalas - viens no lielākajiem cietokšņiem Lietuvā. Šāda veida cietokšņu pagalmus parasti ieskauj aizsargmūri ar šaujamlūkām, torņiem un vārtiem. Kā arī, šāda veida cietokšņus parasti būvēja ūdenstilpēs vai grūti sasniedzamās vietās. Ūdenstilpnes, stāvas nogāzes, dziļi aizsarggrāvji vai arī augsti vaļņi visapkārt uzbrūkošā ienaidnieka armijai radīja nopietnus šķēršļus uzbrūkot cietoksnim. 
 
    Mūsdienās Pussalas cietoksnis atrodas Traķu vēstures muzeja īpašumā, tas ir restaurēts un pielāgots apmeklētāju vajadzībām. 2005. gadā atklātā Sakrālās mākslas izstāde aicina apskatīt varāk nekā 200 unikālu eksponātu, kuri sniedz ieskatu garīgo ordeņbrāļu mūku dzīvē un Romas katolisma mistiskajās mācībās. Šeit skatāmi gan 16. gadsimta Viļņas juvelieru darbi, gan 18. gadsimta tēlotājmākslas priekšmeti - visu šo skaistumu uzreiz pat nav iespējams uzskaitīt. Ikviens, kurš paviesosies izstādē, uzzinās, kas ir briesmonis, arno, albarels un vēl daudz ko citu. Ekskursija vietējā gida vadībā krievu valodā. 
 
   
 
   Bet turpinājumā, saskaņā ar programmu, apmeklējam, atpūšamies un izklaidējamies Traķu Viduslaiku festivālā 2023! Tas norisināsies Traķu ezerpilī.  Traķu ezerpils, kas izvietojusies uz vienas no daudzajām Galves ezera salām, ir Lietuvas viduslaiku fortifikācijas arhitektūras šedevrs, vienīgā pils uz ūdens Austrumeiropā. 
 
   Ezerpils stratēģiski atrodas ļoti ērtā vitā, kurt no visām pusēm to aizsargā ūdens. Interesanti, ka Traķu ezerpils būvniecības laikā ūdens līmenis ezerā bijis gandrīz par 2 metriem augstāks par patreizējo! Un tagadējā Pils sala tolaik bijusi trīs atsevišķu, nelielu saliņu grupa.
 
      
    Un tā, dodamies uz Traķu ezerpili - šeit nosrisinās starptautiskais dzīvās vēstures festivāls "Viduslaiku festivāls"! 2020. un 2021. gadā festivāls nenotika, taču pagājušajā gadā šī jaukā tradīcija tika atjaunota. Šogad Festivāls notiks jau 25. reizi!!! 
 
    Šeit būs pulcējušies profesionāli meistari, rekonstruētāji, senie kara klubi, tautas mākslinieki, apgaismotāji un citi mantojuma glabātāji nodažādiem Lietuvas viesu valstu reģioniem. Festivālā skanēs senā mūzika, kuras skaņu pavadīti virpuļos dejotāji, cīnīsies bruņinieki, uzstāsies muižniecība un norisināsies dzīres. Būs Jāņunakts zāles, amatnieki darbosies un izrādīs savu seno arodu tradīcijas. Traķu ezerpilī liels daudzums izklaižu gaida gan lielos, gan mazos apmeklētājus!
 
    Brīvais laiks aptūtai un Festivāla izklaidēm!
 
    
 
Vakarā atgriežamies Rīgā.
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
  • - transfers ar tūristu klases autobusu;
  • - grupas vadūtāja pakalpojumi.
 
Papildizdevumi:
- Traķu pussalas cietoksnis (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 9.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (1. un 2. grupa) (atlaides tikai uzrādot attiecīgo dokumentu) - 5.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 25 personas);
- Traķu Viduslaiku festivāls 2023 ezerpils teritorijā (ieejas biļete festivālā): pieaugušajiem - 12.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (1. un 2. grupa) (atlaides tikai uzrādot attiecīgo dokumentu) - 6.00 €.
 
 
Vietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 
Gids - Aleksandrs.
 
Lūgums rūpīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem
 
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 24-06-2023 7:00
Ceļojuma beigu datums 24-06-2023 21:30
Cancel Before Date 24-06-2023 7:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.