Tulpju okeāns... Pirmo reizi Pakrojas muižā un Talkša ezers un Rēkīvas ezers

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojums uz Lietuvu no Rīgas

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
   7:50 – pulcēšanās pieturā.

   8:00 – izbraukšana no Rīgas.

    Aprīļa - mēneša, kurā pavasaris šķērsojis savu ekvatoru, noslēdzošajā dienā mēs dodamies baudīt gleznaino dabu, kuras bagātības atrodamas Lietuvas reģionā - Žemaitija.

   Un kā pirmā mūsu pietura pie dabas būs Talkša ezers. Šeit ir sākums Talkša ekoloģiskajai takai, kura mūs aizvedīs uz Salduves pilskalnu, no kura virsotnes paveras panorāmas skats uz visu Šauļu pilsētu. Talkša ekoloģiskās takas maršrutā izvietotas 19 pieturas, kurās uzstādīti stendi ar informāciju par vietējiem augiem un dzīvniekiem. Taka jūs iepazīstinās ar Talkša ezera austrumu krasta neskarto dabu, kas saglabājusies nepārveidota: jums būs iespēja izbaudīt gleznainās palieņu ainavas, kas paveras no pakalniem uz ezeru un tā apkārtni. Takas garumā iespējams apskatīt visai Eiropai būtisku dabas objektu detaļas: dabīgo eitrofo ezeru, dažādu sugu vilkakūlas audzes, eitrofiskās augstās zāles, pļaujamās mezofītiskās pļavas, pārejas purvus un mitrājus, jauktos un platlapju mežus. Dosimies pastaigā pa dabas taku, lai izbaudītu tās augu daudzveidību.

   Mūsu otrā pietura dabā – Rēkīvas ezers. Rēkīvas ezers pēc platības ir desmitais lielākais Lietuvas ezers. Un vienlaicīgi tas ir vislielākais purva un ūdensšķirtnes ezers Lietuvā. Ezeram nav ieteku, bet tam ir divas mākslīgi regulējamas notekas. Tā vēsture aizsākusies visticamāk pirms 12 – 14 tūkstošiem gadu! Ezers ir daļa no Rēkīvas purva, ap kuru izveidota būtiskā Dzīvotņu aizsardzības teritorija. Galvenās ekoloģiskās vērtības, kuru dēļ šī vieta ieguvusi šo īpašo statusu – purva meži un tauriņu skabiozu pļavas raibeņa un lielā skābeņu zeltainīša, kā arī dīķu naktssikspārņa atradnes.

   Esam paviesojušies pie diviem ezeriem, bet tagad dosimies pie “ziedu okeāna”! Jo Pakrojas muižā pirmo reizi – iespaidīgais Pavasara ziedu festivāls!

   Muižas floristi šo projektu lolojuši jau vairākus gadus, un sadarbībā ar Holandes dārzkopjiem atlasījuši apmēram 150 visizsmalcinātāko pavasara ziedu šķirnes: tulpes, narcises, hiacintes. Muižas teritorijā 10 ha platībā iestādīti 5 miljoni ziedu sīpolu! Šajā projektā īpaša uzmanība pievērsta ne tikai krāsu gammai, sarežģītiem ainavas ornamentiem, bet arī ziedkātu augstumam un katra ziediņa ziedēšanas periodam.

   Lietuvas lielākās muižas dārzā, kā jau ierasts, būs iespēja gremdēties aizgājušajos laikos un izbaudīt īstenu dabas atdzimšanu: būs iespēja redzēt, kā senatnē tika veikti pavasara lauku darbi, apmeklēt muižas stalli, apskatīt, kā zemi apstrādāja uzsākot sējas darbus gan ar zirgu, gan izmantojot seno tehniku.

   Festivāla laikā darbosies  «Pavasara ziedu galerija», kur jums būs iespēja ieklausīties profesionālu floristu un botāniķu padomos, saņemt konsultācijas, iegādāties augu vai ziedu kompozīcijas, kuras jūs savaldzinājušas, izbaudīt gardo jaunības eliksīru un vienkārši sasniegt katram savas dvēseles mieru.

   Šajā festivālā durvis vērs arī dažādas ražotnes, alus darītavā vārīsies alus, bet spirta brūzī būs iespēja nogaršot labākos dzērienus no muižas Barona kolekcijas. Parfimērs no pirmajām pavasara ziedlapiņām radīs aromātiskās eļļas, bet muižas mehāniķi ar lepnumu demonstrēs seno automašīnu kolekciju.

    Pakrojas muiža ir ne tikai lielākais Lietuvā saglabājies muižas komplekss, bet arī viens no 18 Eiropas vispievilcīgākajiem kultūras tūrisma objektiem, kurš ieguvis nominācijas «2019. gada Tūrisma objekts» un «2021. gada Tūrisma objekts». Šeit apmeklētājiem ir iespēja pašiem kļūt par daļu no atjaunotās 19. gadsimta nogales, 20. gadsimta sākuma perioda muižas ikdienas dzīves daļu, kā arī tiek organizēti dažādi izglītojošie pasākumi.

     Īpašs ieteikums gardēžiem – nogaršot sevišķo dzērienu, kuru darina tikai šeit un nekur citur: īpašais muižas šņabis ar speķa garšu. Dzēriena unikālo recepti radījuši muižas speciālisti. Galvenā iecere bija tāda, lai nebūtu vajadzība pēc atsevišķas uzkodas.

      Brīvais laiks muižā Pavasara ziedu festivāla apmeklējumam. Pastaigājamies, fotografējam, izmēģinām, izzinām, izbaudām ziedu skaistumu!

      Pēc festivāla ieplānota pietura pie tirdzniecības centra jūsu iepirkumiem.

      Vakarā atgriešanās Rīgā.

       Ceļojuma cenā iekļauts:

   Transfērs ar tūristu klases autobusu;
   grupas vadītāja pakalpojumi.

       Papildizdevumi:
   Pakrojas muižas komplekss un puķu dārzi: pieaugušajiem - 16.00 €; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem - 12.00 €.

 

    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 30-04-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 30-04-2022 21:00
Reģistrēts 39
Pieejamās vietas 9
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.