Tallina, Helsinki un viduslaiku Porvo (21.07)

Autobusu ekskursijas ceļojums no Rīgas pa Eiropu (Igaunija, Somija)

1. diena
Mūsu ceļojums, ka visas autobusu tūres, sākas ar izbraukšanu no Rīgas. Aptuveni pēc  2 stundām mēs iebraucam Igaunijā. Apmeklējam Keila ūdenskritumu pie Keila upes, kur būs iespēja izstaigāties pa Benkendorfu dzimtas (18. gs.) parku un aplūkot Turisalu stāvkrastu. Pēc pusdienlaika ierodamies Tallinā.
Iekārtošanās viesnīcā.
Apskates ekskursija -pastaiga pa Tallinas vecpilsētu – Aizsargsienas un torņi: Resnā Margarita un Garais Hermanis. Rātslaukums, Olevistes baznīca, Doms un pareizticīgo baznīca.
 
2. diena
6:30 – brokastis.
Izbraukšana no viesnīcas.
Ierašanās ostas terminālī, uzkāpšana uz prāmja.
Ierašanās Helsinkos.
Ekskursija pa Helsinkiem – ar autobusu un kājām.
Helsinki – Somijas galvaspilsēta, salīdzinoši jauna, taču ļoti skaista jūras pilsēta, izvietojusies uz vairākām pussalām un salām Baltijas jūras krastā. Tās daļas savienotas ar vairākiem tiltiem, bet uz attālākajām salām kursē prāmji. Visur pilsētā ir jūtama tuvējās jūras smarža, bet ostās neapstāj atnākošo uz aizejošo kuģu dunoņa.
Somijas galvaspilsētas galvenais laukums ir Senāta laukums. Tas ir vislabāk saglabājies neoklasicisma ansamblis visā Eiropā. Pirmo reizi ierodoties Helsinkos, jūs noteikti nonāksiet līdz šim laukumam. Tā centrā piemineklis Krievijas caram Aleksandram II. Nebrīnaties! Aleksandru II Somijā uzskatīja par „labo” caru. Viņš piešķīra Somijas kņazistei autonomiju Krievijas sastāvā, ieviesa vietējo valūtu – marku, tās teritorijā, kā arī piešķīra somu valodai oficiālās valodas statusu blakus jau esošajai oficiālajai zviedru valodai.
Ļoti interesanti ir apmeklēt Klintsbaznīcu. Šo luterāņu baznīcu Teele (Töölö) rajonā uzbūvēja pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pēc brāļu Timo un Tuomo Somalainenu projekta. Faktiski baznīcas sienas ir izcirstas klintī un pārklātas ar stikla kupolu, caur kuru baznīcas zālē ieplūst saules gaisma. Pateicoties brīnišķīgajai akustikai, baznīcā bieži notiek gan garīgās, gan laicīgās mūzikas koncerti.

Jūsu uzmanību noteikti piesaistīs piemineklis Sibēliusam: Jans Sibēliuss – viens no viszināmākajiem somu komponistiem. Viņš guva atzinību jau savas dzīves laikā, īpaši Vācijā, Anglijā un Savienotajās Valstīs. Viens no Sibēliusa skaņdarbiem tika atzīts par neoficiālo Somijas himnu un bija aizliegts Nikolaja II valdīšanas laikā. Vairāku simtu nerūsējošā tērauda cauruļu instalācija izraisa dažādas asociācijas, taču, neapšaubāmi, šis ir viens no visvairāk apmeklētajiem objektiem Helsinkos.
Mūsu ceļojums turpinās.

Mūs gaida brīnumainā Porvo – otra senākā Somijas pilsēta. Tūristi no visas pasaules dodas uz šo pilsētu, lai apbrīnotu tās unikālo vēsturisko daļu - Vecpilsētu. Porvo ir viena no sešām Somijas viduslaiku pilsētām. Un senajā Porvo vēl joprojām ir jūtama tālo gadsimtu elpa. Ekskursijas laikā jūs redzēsiet Rātsnamu, uzkāpsiet vispopulārākajā pilsētas skatu laukumā - lielas klints šķembas Nēsin akmens virsotnē, apmeklēsiet seno dzelzceļa staciju, kurā pašreiz darbojas unikālais «Skārda kiosks», uzzināsiet Porvo Mērkrūzes – pārpilnības simbola, noslēpumu!

Pēc ekskursijas brīvajā laikā iespējams pastaigāties pa pilsētu, apmeklēt kādu no mājīgajām kafejnīcām. Piemēram, nelielo tējnīcu «Helmi», kur, kā runā, reiz iegriezies pats Aleksandrs I, lai iedzertu tēju ar slaveno Runeberga kūciņu. Vai izbaudīt aromātisko kafiju «Porvoon Paahtimo» kafejnīcā, iegādāties saldās dāvanas radiem un draugiem «Brunberg» konditorejā – gardas trifeles un slaveno zefīru šokolādē «Šokolādes skūpsts».
 
Atgriešanās Helsinkos
Prāmis no Helsinkiem.
Ierašanās Tallinā, sēžamies autobusā un izbraucam uz Rīgu.

3. diena
Ap pl. 5:00 ierašanās Rīgā.

Cenā ietilpst:
brauciens tūristu klases autobusā;
prāmja biļete Tallina – Helsinki - Tallina (2,5 stundas);
nakšņošana + brokastis (zviedru galds) viesnīcā Tallinā;
grupas vadītāja pakalpojumi;
 
Iespējamās papildizmaksas:
ekskursiju pakete (apskates ekskursija Tallinā(5€),Helsinkos un Porvo(15€)) - 20 EUR;
ieejas maksas muzejos u. c. apskates objektos;
personīgie izdevumi;
apdrošināšana;
 
Svarīga informācija
-Neskatoties uz to, ka Latvija ir Šengena zonā, katram ceļotājam, neatkarīgi no vecuma, ceļojuma laikā ir jābūt līdzi derīgam ceļošanas dokumentam - pasei vai ID kartei, kas atbilst LR un to valstu, uz kurām ceļo, likumiem! Derīgs ceļošanas dokuments nepieciešams arī jebkura vecuma bērnam, bērnam līdz 16 gadu vecumam, jābūt pavadošajai personai. Par ceļošanas dokumenta derīgumu atbild tā īpašnieks.
-Programmā norādītie laiki un cenas var mainīties atkarībā no pakalpojumu cenām ārpus Latvijas un Latvijā, ieejas biļešu un papildus izmaksu cenu maiņu, kā arī valūtas kursa izmaiņām.
-Lai tūristiem nodrošinātu kvalitatīvu atpūtu, tūrisma uzņēmums ir tiesīgs mainīt apskates objektu apmeklējumu kārtību!
-Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi, kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
-Uzņēmums nav atbildīgs par apskates objektu darba laika izmaiņām, par kļūdainu informāciju un dažādu pasākumu atcelšanu bez iepriekšēja brīdinājuma.
-Atgriešanās laiks no ceļojuma var mainīties sakarā ar neparedzētām situācijām ceļā. Uzņēmums nav atbildīgs par šāda veida izmaiņām un negarantē konkrētu atgriešanās laiku.
-Ja klients iepriekš neapmaksā papildus izmaksu pakalpojumus (piem., restorānu, kuģīti), uzņēmums negarantē to nodrošināšanu ceļojuma laikā.
-Sakarā ar svētku dienām uzņēmums ir tiesīgs aizvietot programmā minētās ekskursijas uz līdzīgām, un veikt korekcijas brauciena programmā, ja programmu skar izmaiņas svētku norise pilsētā vai izmaiņas objektu darba laikos. -Ja apdrošināšana nav iekļauta ceļojuma cenā, tā jāiegādājas atsevišķi.
-Plānotās viesnīcas un autobusi var mainīties, līdz ar to iespējamas izmaiņas arī autobusa sēdvietās. Ja cilvēku skaits ir mazāks par 30, autobuss tiek mainīts uz autobusu ar mazāku vietu skaitu
-Vienu dienu pirms brauciena, lūdzam, precizēt izbraukšanas laiku, vietu, autobusa numuru un grupas vadītāja telefona numuru!!!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 21-07-2017 8:30
Ceļojuma beigu datums 23-07-2017 5:00
Reģistrēts 10
Pieejamās vietas 36
Individuālā cena 136.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.