Krītošo lapu ainavas - Ķemeri, Ālavas muiža un Viesatas upes ieleja

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju (Kurzeme un Zemgale), izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
 
  8:20 – grupas tikšanās autobusa attiešanas vietā.
  8:30 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Ķemeri... tieši no šejienes gandrīz pirms 200 gadiem aizsācies Jūrmalas kūrorts. Toreiz tas bija saistīts ar jūra un sanatoriju, bet 20. gadsimta nogalē tika atvērts vēl viens šīs vietas dārgums – purvi. Bieži mēs neaizdomājamies, ka purvi ir mūsu valsts dārgumi. Ķemeru purvi ir unikāli arī Eiropas mērogā. Viena no šī purva skaistākajām vietām ir Lielais Ķemeru tīrelis, kurā izveidota un labiekārtota dabas taka, kura novērtēta kā viena no labākajām un dabas baudīšanai skaistākajām dabas takām Latvijā. Šeit jums būs iespēja sajust šīs īpašās vietas pievilcību. Lielais Ķemeru tīrelis 2008. gadā tūristu apmeklējumiem tika slēgts, un no jauna atvērts tikai 2013. gadā. Esam saņēmuši daudz pieprasījumu par šo objektu no mūsu cienījamajiem tūristiem, un nu mēs aicinām jūs apmeklēt Šo taku kopā ar mums, lai jūs paši redzētu un izbaudītu skaistākās Ķemeru nacionāla parka takas burvību.  
 
   Ceļojums pa skaistākajām mūsu valsts vietām turpinās un ciemos aicina “Kurzemes skaistule” – Viesatas upe. Gar tās krastu, sekojot upes lokiem, izveidota un labiekārtota dabas taka “ Viesatas upesloki”.  Pastaigājoties pa taku un baudot atpūtu dabā, būs iespēja vērot Viesatas stāvkrastus un dažādus dabas apskates objektus – kopā saaugušas, īpatnējas priedes, brūno avotiņu, melnalkšņu audzi, lielo Spuņņakmeni un vēl daudz citu objektu. Taka izvietojusies tālāk no lielajiem ceļiem – stresam te nav vietas, tas palicis kaut kur tālu, pilsētas auto rūkoņā un lielpilsētas steigā. Viesatas upe tek gar Kurzemes austrumu maliņu, praktiski pa robežu ar Zemgali – reģionu, uz kuru mēs dosimies ceļojuma turpinājumā. 
 
    Esam Zemgalē. Un šeit mūs gaida maz zināms un nekomerciāls objekts Ālavē, starp mežiem, aizaugušā vecajā muižas parkā, kuru šobrīd entuziasti cenšas sakārtot, noslēpusies Ālavas muižas koka ēka. Tas ir pavisam jauns tūrisma objekts, kurš uzsācis savu atdzimšanu pateicoties nevienaldzīgu cilvēku spēkam un enerģijai – tādu cilvēku, kā mūsu vietējā gide Aija, kura par visu šeit mums pastāstīs ekskursijas laikā, jo par šo vietu plašākai publikai pagaidām praktiski nekas nav zināms.  Domājot par šo vietu, atmiņā ataust rakstnieka K.Paustovska pazīstamais stāsts “Grozs ar egles čiekuriem”, un prieks redzēt, kā vietējie altruisti soli pa solītim sakopj muižu. Šeit mums ar jums ieplānotas arī pusdienas – no turpat netālu audzētajiem ķirbjiem mums pagatavos biezzupu, kā arī uzcienās ar svaigiem vietējiem āboliem (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). 
 
   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojum;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
   Iespējamās papildizmaksas (saskaņā ar jūsu izvēli):
Ālavas muiža (apmeklējums + ekskursija): ziedojums 2.50 €;
Pusdienas Ālavas muižā (ķirbja biezzupa + svaigi āboli): 2.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). 
 
 
 
    Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 26-09-2021 8:30
Ceļojuma beigu datums 26-09-2021 20:30
Reģistrēts 13
Pieejamās vietas 35
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.