Fridrihštate – lauva Daugavas krastā un kuģītī uz Staburagu

Uzmanību! Cienījamās dāmas un godātie kungi! Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, katram līdzi ir nepieciešama muti un degunu aizsedzoša sejas maska! Roku dezinfekcijas līdzeklis ceļotāju vajadzībām būs pieejams autobusā.

7:50 - pulcēšanās pieturā.
8:00 – izbraukšana no Rīgas.

Ierašanās Vīgantes dabas parkā. Šeit uzsāksim mūsu šīsdienas ekskursijas – mūs gaidīs ceļojums kuģītī pa Daugavas ūdeņiem (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā). Mēs dosimies uz vietu, kur savulaik slējās leģendām apvītā klints Staburags, esot šajā apburošajā vietā baudīsim Daugavas krastu gleznaino ainavu. Protams, šeit ir skaisti! Slavenā klints, netālu Sēlburgas viduslaiku cietokšņa drupas – viss šeit apvīts ar senatnes noslēpumainības elpu. Izbaudījuši Daugavas skatus no ūdens virsmas skatu punkta, dosimies izzināt tās kreiso krastu uz sauszemes – ekskursija Vīgantes dabas parkā vietējā gida pavadībā. Daļa šī parka aizņem reiz šeit bijušās muižas parka teritoriju. No tālajiem baronu laikiem vēl jo projām saglabājušies gan mākslīgi veidotie dīķi, gan arī mūsu zemei neraksturīgu, reti sastopamu tā paša barona mērķtiecīgi stādītu koku un krūmu šķirnes. Neapšaubāmi, parks ir skaists, kā arī skaista gar tā nogāzēm plūstošā upe!
Pēc pastaigas gan uz ūdens, gan uz zemes, kā arī ekskursijas, būs īstais laiks iestiprināties ar sātīgām pusdienām (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā). Un tieši tagad mēs to izdarīsim, lai turpinājumā dotos tālāk pa mūsu maršrutu iepazīt šīs apkaimes skaistākās vietas.

Un to šeit netrūkst! Te nu tā ir – hercogu Fridrihštate, jeb latviski – Jaunjelgava. Jā, neliela, klusa, mājīga pilsētiņa – labu atrašanās vietu sev izvēlējusies. Šeit Daugavas krastā savulaik slējies viduslaiku cietoksnis. Bet mūsdienās gar krastu aizvijas labiekārtota pastaigu promenāde. Ceļotājiem pilsēta ir interesanta arī savas vēsturiskās apbūves dēl. Pat jūgendstilu šeit atradīsiet! Ne jau velti pilsētas 17. – 18. gadsimta apbūves ansamblim piešķirts valsts mēroga statuss. Ekskursija pilsētā vietējā gida pavadībā.
 
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Kompleksās pusdienas: 7.50 EUR (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
Vizināšanās ar kuģīti «Vīgante»: 5.00 EUR (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
Vīgantes dabas parks (ekskursija vietējā gida pavadībā) : 2,00 EUR;
Ekskursija kājām Fridrihštatē – Jaunjelgavā (ekskursija vietējā gida pavadībā): 2,00 EUR.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-10-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 09-10-2021 21:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.