Ceļojums rokoko laikmetā un aitas piena saldējums!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Zemgale) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
   
   8:20 - pulcēšanās pieturā.
   8:30 - izbraukšana no Rīgas.
 
   Ceļojuma programmu sāksim ar viesošanos zemnieku saimniecībā “Krišjāņi”. Tā ir liela saimniecība, kas kopumā apstrādā 700 hektārus zemes un nodarbojas ar govs un aitas piena pārstrādi. Atšķirībā no kazas piena, aitas pienam nav nekādu piegaršu, tas arī pēc garšas vairāk atgādina saldo krējumu. Tas ir piens tiem, kuri ne pārāk mīl govs pienu. Un mūs šeit gaida patiešām kas īpašs! Viesmīlīgā saimniece ne tikai pastāstīs mums par visu, ar ko viņa šeit nodarbojas, bet arī piedāvās garšīgās produkcijas degustāciju (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kura ietvers vairāku šķirņu sierus, iepazīšanos ar aitas pienu un aitas piena saldējumu! Būs arī iespēja produkciju iegādāties.

   Maršruta turpinājumā apmeklēsim Latvijas mazāko muižiņu – Mazo muižu. Šeit saimnieko biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””, kura apvieno galantā rokoko laika un citu vēsturisko stilu izpētes entuziastus. Apģērbu modes izpēte, kostīmu, detaļu, aksesuāru darināšana un to demonstrācija “atdzimušās vēstures” izrāžu ietvaros ir biedrības pamatnodarbošanās. Rokoko – tas ir 18. gadsimts, greznības, izsmalcinātības un skaistuma laikmets. Un uz to tālo laiku mēs ar jums šeit pārcelsimies!

   Tieši tādēļ biedrība izveidojusi radošo rezidenci “Mazā muiža”. Ieguldot savus pūliņus, kā arī piesaistot Eiropas fondu finansējumu, biedrībai izdevies iedvest otro elpu senajai ēkai, kur šobrīd izstādīta pēdējo 15 gadu laikā ar vēsturisku precizitāti izveidotā izsmalcinātā rokoko laikmeta apģērbu un aksesuāru kolekcija. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

   Pēc aizraujošās ekskursijas laikā ceļš mūs vedīs uz Jumpravmuižas parku – vienu no visskaistākajiem romantiskajiem muižu parkiem Latvijā! Tas izvietojies Zemgalei netipiskā reljefā - Lielupes stāvajā krastā – ar dolomīta atsegumiem, gravām, strautiņiem un pat nelielu ūdenskritumu. Parka veidošana aizsākusies 18. gadsimtā, par pamatu ņemot tā laika romantisma estētiku. Vēl jo projām parkā saglabājušies izcili parku arhitektūras elementi. Tādi parku arhitektūras piemēri nekur citur Latvijā nav saglabājušies. Jūs gaida ne tikai ekskursija parkā vietējā gida pavadībā, bet arī tikšanās ar zirgiem, gida stāsts par šiem cēlajiem dzīvniekiem – zirgi tiešam ir estētiski skaisti!

   Un ceļojuma noslēgumā iepazīsimies ar dabas eliksīru ražotni “I'M UNITY”. Tas ir Latvijas uzņēmums, kurš izveidots ar mērķi uz Latvijā audzētu ogu un augu bāzes izstrādāt un ražot dabīgās pārtikas piedevas, kā arī realizēt tās tirgū. Dabīgo eliksīru pamatā ir ogas – mellenes, upenes, melnā plūškoka ogas, kuras daba apveltījusi ar izcilām īpašībām. Tās nodrošina antioksidējošu iedarbību un labvēlīgi iedarbojas uz mūsu ķermeņa orgāniem un sistēmām, kā arī uz visu ķermeni kopumā. Šie eliksīri tonizē, nomierina un uzlabo pašsajūtu kā visam organismam kopumā, tā arī katrā vismazākajā šūniņā.

   Mellenes, upenes un melnais plūškoks aug tepat, Latvijā, un savas labvēlīgās ietekmes dēļ uz organismu zināmi kopš senseniem laikiem. Šo ogu sastāvā atrodamas bioloģiski aktīva viela – dabīgais antioksidants – antocianīns, kuram piemīt dažādas veselību uzlabojošas īpašības un kura iedarbība tiek plaši pētīta. Šīs komponentes ir dabīgās antibiotikas.

   Saimnieka stāstījums par savu ražotni un trīs šķirņu eliksīru degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kā arī būs iespēja produkciju iegādāties.


   Vakarā atgriešanās Rīgā. 

   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
   Iespējamie papildizdevumi (saskaņā ar jūsu vēlmēm):
Zemnieku saimniecība "Krišjāņi" (stāstījums + degustācija) - 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Jumpravmuižas parks (ieejas biļete + ekskursija + tikšanās ar zirgiem un stāstījums par tiem) - 2.00 € - minimālais dalībnieku skaits grupā 15 cilvēki;
Mazā Muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 7.00 €; / pensionāriem - 6.00 €; / skolēniem - 3.00 €;
Dabas eliksīru ražotne «I'M UNITY» (stāstījums + degustācija): 2.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 
   Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 31-10-2020 8:30
Ceļojuma beigu datums 31-10-2020 20:00
Reģistrēts 26
Pieejamās vietas 4
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.