Uz Latgali pēc laimes, Bebrenes šarms un netipiskā Daugavpils!

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju (Latgale), izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
  1. diena.
 
  7:50 – grupas tikšanās autobusa attiešanas vietā.
  8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Pirmā apskates vieta mūsu programmā – Bebrene. Plāteru – Zībergu muižas teritorijā, kas apjozta ar parku, mēs ieiesim caur grezniem 19. gadsimta vārtiem. Bebrenes muižas kompleksā saglabājusies virtuves ēka, pārvaldnieka nams, mājiņa virs ledus pagraba, dārznieka māja ar augļu pagrabu, kalpu māja, stallis un  dzirnavas ar dzirnavnieka namu. Dzirnavas sākuši būvēt 1836. gadā, tās darbojušās ar tvaika dzinēja palīdzību, saglabājušās darba iekārtas - tai skaitā savulaik no kļavas koka darināts zobrats. Ekskursijas laikā, kuru mums vadīs vietējais gids, apskatīsim muižas kompleksa teritoriju. 
 
   Tāpat šeit mums ieplānotas pusdienas (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) – noteikti iestiprināsimies, jo mums būs nepieciešami spēki dienas turpinājumam Daugavpilī!
 
    Ierodoties Daugavpilī vietējā gida vadībā dosimies iepazīt Eiropas mēroga unikālo objektu – Daugavpils skrošu rūpnīcu. Šī rūpnīca ir viens no lielākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī. Katram pilsētas viesim ir vērts to apmeklēt! Kaut kā līdzīga Daugavpils skrošu rūpnīcai nav nekur ne Latvijā, ne Baltijas valstīs, ne arī visā Ziemeļeiropā. Par to liecina ne tikai Latvijas tūrisma attīstības aģentūras nominācija “Visveiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2013”, bet arī strauji augošais apmeklētāju skaits. Rūpnīca uzsākusi savu darbību tālajā 1886. gadā un no nelielas manufaktūras dažu gadu laikā izaugusi par lielu rūpnīcu, kura savu produkciju eksportēja uz tuvām un tālām valstīm. Bet svina liešanas tornis, kurš uzbūvēts visaugstākajā Daugavpils punktā, kļuvis par pilsētas industriālo simbolu. Jums būs iespēja arī uzkāpt rūpnīcas tornī!
 
   Ierašanās viesnīcā un iekārtošanās numuriņos. Brīvs vakars Daugavpilī. 
 
   2. diena.
 
   Brokastis viesnīcā. Izrakstīšanās no viesnīcas un ceļojuma programmas turpinājums – dodamies Latgales “dzīlēs”!
 
   Un atkal Daugavpils mūs pārsteigs! Nē draugi, atputas parkam “Stalkers” nav nekā kopīga ar slaveno režisora Tarkovska filmu – tas ir kas pavisam cits! Labiekārtotais atpūtas parks izvietojies gleznainā vietā Daugavas krastā, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Šeit atradīsiet bērnu spēļu laukumiņus, āra grilus, galdus, terases, soliņus un daudz ko citu. Šeit ir plašums un brīvība – neviens nevienam netraucē. Atpūtas parkā izvietojušies unikāli celtniecības objekti, kas veidoti cietokšņa formā. Apmeklētājiem ir iespēja uzzināt interesanto un mīklaino meža parka tapšanas vēsturi. Apmeklējums, apskate un brīvais laiks pastaigām atpūtas parkā. 
 
    Mazā Latgales ciematiņā  Indra mūs ciemos aicinās Laimes muzejs. Šim nestandarta muzejam (un atkal – nestandarta objekts!) ir brīnišķīga koncepcija – izraisīt cilvēkos pozitīvas emocijas, lai viņi spētu izbaudīt iespaidus, iedvesmoties un radīt. Šeit atvērta arī Amatnieku istaba – kur ir iespēja iepazīties ar vietējo meistaru darbiem un iegādāties unikālus suvenīrus. Brīnišķīgā vietējā gida vadītās ekskursijas laikā jums pašiem būs iespēja pārliecināties, kā uz “laimes hormonu” veidošanos iedarbojas mūzika, daudzkrāsainas brilles, spilgts apģērbs un vel daudz kas cits!
 
   Un tieši atpūtas parkā mums ieplānotas pusdienas, kuras tiks organizētas tieši mūsu grupai (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
   Jau izbraucot uz Rīgas šoseju, netālu no Daugavpils ceļa malā mūs “pavadīs” monumentāla Romas katoļu Svētās Jēzus Sirds baznīca, kas rotāta ar diviem zvanu torņiem un kurai nav iespējams pabraukt garām. Iegriezīsimies šajā skaistajā vietā ar iekopto jauno parku. Dievnams būvēts no 1903. līdz 1913. gadam. Tolaik izmantoto sarkano ķieģeļu kvalitāte nebija laba, tādēļ kopš 1939. Gada nomainīts apmēram 60 000 ķieģeļu! Šīs baznīcas siluets kļuvis par svarīgu Daugavas ielejas dominanti Koša ezera apkaimē.
 
    Vakarā atgriešanas Rīgā.
 
    Ceļojuma cenā iekļauts:
Sēdvieta komfortablā autobusā;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi;
Viena vieta divvietīgā viesnīcas numuriņā un brokastis viesnīcā.
 
    Iespējamās papildizmaksas:
Grāfu Plāteru – Zībergu muižas komplekss Bebrenē (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 3.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 15 cilvēki);
Pusdienas Bebrenē - firmas ēdiens "Grafienes stāsts" (miežu putraimu biezputra ar bekona mērci grauzdētām maizītēm un dārzeņiem + saldais dzēriens): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Daugavpils skrošu rūpnīca (ieejas biļete + ekskursija): 5.00 €;
Atpūtas parks "Stalkers": 2.00 €; / bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas;
Pusdienas atpūtas parkā "Stalkers" (kafija/tēja + trīs pankūkas ar biezpienu/šķiņķi + krējums) (minimālais dalībnieku skaits grupā 10 cilvēki): 4.30 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Laimes muzeja Indrā (ieejas biļete + ekskursijas programma): 3.00 €;
Līksnas Romas katoļu Svētās Jēzus Sirds baznīca: ziedojums 1.00 €;
Vienvietīgā izmitināšana viesnīcā: pēc pieprasījuma, lūdzu sazinieties ar mūsu biroju.
 
 
    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 02-10-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 03-10-2021 21:30
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 4
Individuālā cena 110.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.