Uz Kurzemes jūrmalu pa dabas takām

7:20 pulcēšanās pieturā.
7:30 izbraukšana no Rīgas.
Vispirms dosimies uz Pēterezera taku Slīteres nacionālajā parkā. Šī taka mūs aizvedīs pāris tūkstošus senā vēsturē, jo tā ved pāri kangaru – senu kāpu – mugurām un vigu – mitru starpkāpu ieplaku – vēderiem. Šādi dabas veidojumi radušies aizlaikos kad te vēl viļņojās jūra. Takas garums 3,4 km.
 
Turpinājumā iegriezīsimies Kolkā, lai baudītu skatu uz vietu kur dižjūra satiekas ar mazjūru.
Un pavisam netālu piestāsim Ēvažos, kur labiekārtota taka pavisam drīz mūs aizvedīs līdz vienam no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem – Ēvažu stāvkrastam. Tas paceļas apmēram 15 metrus virs jūras un no skatu platformas tā virsotnē priecāsimies par vienu no skaistākajiem līča skatiem, kurš šeit paveras.
Kāpas ir neatņemama Latvijas dabas ainavas sastāvdaļa. Un, lai iepazītu kādu īpašu kāpu, apmeklēsim Pūrciema baltās kāpas taku. Te atrasta senākā akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne Latvijas ziemeļrietumu piekrastē. Izstaigājot šo 900 metrus garo taku uzzināsim, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē.
 
Bet pavisam savādākus dabas skatus atradīsim staigājot pa Kalvenes kalvu taku. Senās Litorīnas jūras senkrastā, kas šobrīd ir klāts ar mežu, zemes virspusē atklājas akmeņu vaļņi, kurus sauc par kalvām. Lielos, izteikti blīvos akmens krāvumus, kas Latvijā ir unikāls veidojums, iepazīsim izstaigājot apmēram 800 metrus garu taku mežā.
Kaltene slavena arī ar savu akmeņaino jūrmalu, tādēļ dosimies uz jūras krastu kur ierīkota līnijveida dabas taka (1,1 km vienā virzienā), kas aizved pie skatu torņa takas galā. Staigājot pa taku vērosim gan Rīgas līča piekrastes raksturīgās ainavas, gan ar laukakmeņiem nosēto Kaltenes jūras krastu.
Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Iespējamie papildizdevumi:
Pusdienas – informācija tiks precizēta.

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-06-2021 7:30
Ceļojuma beigu datums 23-06-2021 22:00
Reģistrēts 0
Pieejamās vietas 46
Individuālā cena 36.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.