Ungurpils - Vidzemes maģiskais stūris

 

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas  

  7:50grupas tikšanās pieturā.
 8:00izbraukšana no Rīgas.

 Ierašanās Puikulē.

 

 

 

 Vispirms mēs apmeklēsim Puikuļes muižu, kuru 19.gadsimta otrajā pusē uzcēla barons fon Klots. Patreizējā pils - ķieģeļu Tjūdoru neogotikas stila ēka ir celta vecās kungu mājas vietā. Pilī saglabājusies plastiskā interjeru apdare, podiņu krāsnis, jūgendstila kamīns, kolonnu zāle un durvis. Kopš 1938. gada muižā atrodas skola, bet kalpu mājā - Puikules tautas nams.Šis mantojums ir valsts nozīmes piemineklis un patreiz pieder reģiona pašpārvaldei. Mantojuma īpatnība ir tā arhitektūras izteiksmē, kurā atrodas jūgendstila elementi. Ekskursija ar vietējo gidu.

Tālāk mēs dosimies uz saimniecību "Ošlejas", kurā kultivē Japānas sēnes šitaki. Šitaki ir neparasta sēne ar unikālām ārstnieciskām īpašībām - tās ir oficiāli atzītas par ilgdzīvošanas zālēm un dēvē par Ķeizarisko sēni. Saimnieks mūs vedīs ekskursijā un cienās ar pusdienām "Šitaki stilā"!

Pēc gardām pusdienām mūsu ceļš vedīs uz kluso un romantisko Alojas pilsētu, kur būs brīvais laiks, kā arī apmeklēsiet seno pareizticīgo baznīcu, kura jau ir vairāk nekā 120 gadus veca.

Programmas noslēgumā - patiesi maģisks Vidzemes stūris - ciemats Ungurpils, kas lieliski apvieno skaistāko dabas objektu un vienu no unikālajām 21. gadsimtā būvētajām Latvijas celtnēm.

Ungurpilī, senajā lībiešu ciematā, jūs pastaigāsieties pa 19. gadsimtā veidoto parku, uzkāpsiet novērošanas torni, no kura jūs vērosies gleznaino Ungurspils ezeru - tas ir viens no netipiskākajiem ezeriem Latvijā: tas ir slavens ar peldošajām salām!

Šajā ekskursijā jūs apmeklēsiet unikālo ēku: uzņēmējdarbības atbalsta centru un bibliotēku "Sala" - tā ir vieta darbam, atpūtai un apmācībām. Tā ir izgatavota no dabai draudzīgiem materiāliem, ēka ar zemu enerģijas patēriņu un zaļo jumtu. Ekskursija ar vietējo gidu, redzēsiet filmu par Ungurpils ezera peldošajām salām.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

 

 Cenā iekļauts:
 transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
 ceļu nodokļi;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

 Cenā nav iekļauts:

  Zemnieku saimniecība "Ošlejas" (ekskursija + pusdienas): 7.00 EUR (šitaki sēņu zupa, ar šitaki sēnēm, šitakī sēņu tēja, medus ar šitaki sēnēm). Jāpasūta iepriekš birojā.
  Alojas pareizticīgo baznīca: par ziedojumiem.
 Uzņēmējdarbības atbalsta centrs - bibliotēka "Sala" (ekskursija): par ziedojumiem.

 Papildus informacija:

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 28-04-2019 8:00
Ceļojuma beigu datums 28-04-2019 22:00
Reģistrēts 9
Pieejamās vietas 37
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.