Uguns Nakts Vienkoču parkā!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

   9:50 - pulcēšanās pieturā.
   10:00 - izbraukšana no Rīgas.

   Šodienas ceļojumu mēs sākam nevis rīta agrumā, bet nedaudz vēlāk! Un pirmā pietura būs brīnišķīgais Lēdurgas dendroloģiskais parks, kur mums būs pastaiga parkā vietējā gida pavadībā. Lēdurgas dendroloģiskais parks – viens no Latvijas visbagātīgākajiem parkiem. Šeit iespējams iepazīties ar vairāk nekā 1000 dažādu sugu un pasugu kokiem un krūmiem. Laika gaitā Lēdurgas dendrārijs kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu. Šeit skatāmi gan skujkoki, gan lapu koki, gan dekoratīvie krūmi, gan ogulāji, gan vīteņaugi, gan ziemcietes, gan tējas augi, gan vel daudz citu augu. Līdz 2012. gadam šī bija vislielākā nevalstiskā kokstādījumu kolekcija Latvijā. Liels skaits dažādu un jūtīgu koku sugu veiksmīgi ieaugušies Ziemeļvidzemē un ziemo tieši šeit – Lēdurgā.

   Pēc izklaidējošas un patīkamas pastaigas dendrārijā mums būs nepieciešams iestiprināties, kā arī sasildīties kādā mājīgā un siltā vietā. Tādēļ dosimies ekskursijā uz Skangaļu muižu – tā ir klusa, no ikdienas burzmas nošķirta muižas ēka, kura savulaik bijusi muižnieku fon Knīrimu vasaras rezidence, un tieši šeit, pie sava vectēva, vasaras brīvdienas bērnībā pavadījis viens no slavenākajiem 20. gadsimta politiķiem – Zviedrijas Karalistes premjerministrs Ulofs Palme. Ja ir vēlme, muižā iespējams papusdienot – pasūtīt vispopulārāko zupu muižas apmeklētāju vidū – soļanku, vai arī baudīt kafiju ar kādu maizīti (ēdiens jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

   Atpūtušies pēc iestiprināšanās un ekskursijas muižā, mūsu ceļojuma turpinājumā dosimies uz ogu audzētāju zemnieku saimniecību “Mežnoras”, kura specializējusies zemeņu un aveņu audzēšanā – piemēram, te tiek audzētas “Babje ļeto” šķirnes rudens avenes – kā arī mājas vīnu darināšanā izmantojot savas ogas. Pēc ekskursijas saimniecībā saimnieks piedāvās jums šos vīnus degustācijai (degustācija jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Rudenīgajā oktobra dienā šis cēlais dzēriens aizrautīgajiem ceļotājiem ļoti pat noderēs, jo šī būs mūsu pēdējā pietura pirms gaismu un uguns piepildītā vakara!

 

 

   Un nu, dienas galvenais notikums – “Uguns Nakts” Vienkoču parkā! Tas ir pastaigu un atpūtas parks mežā pie Līgatnes upes, kurā izveidotas takas ar daudziem tematiskajiem apskates un izziņas objektiem. Visā parka teritorijā skatāmas koka skulptūras, etnogrāfiskās celtnes, reģiona vēsturisko muižu ēku maketi, Kokamatniecības muzejs. Tikai šodien nav parasta diena, jo tieši šodien, vienīgo reizi gadā, parkā notiks tradicionālā ”Uguns Nakts”! Gaismas mežs un milzīgs ugunskurs tiks kurināts līdz pat pēdējam apmeklētājam parkā. Visu pasākumu jums būs iespēja izbaudīt nesteidzīgi pastaigājoties pa parku, jo galvenais, nepaiet garām nevienam parka nostūrim, kur gail kaut vismazākā uguntiņa. Uguns žonglieru priekšnesumi, dažādas meistarklases, Gaismas mežs, izgaismotās takas un daudz dažādu izklaižu tieši šodien, šajā vakarā!

   Vakarā atgriešanās Rīgā. 

   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadoša gida pakalpojumi. 

   Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Lēdurgas dendroloģiskais parks (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 3.50 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 2.50 €;
Skangaļu muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 1.00 €;
Zupa Skangaļu muižā: 3.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Ogu audzēšanas zemnieku saimniecība "Mežnoras" (ekskursija + degustācija): 3.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Pasākums "Uguns Nakts" Vienkoču parkā: pieaugušajiem - 7.00 €; / skolēniem - 4.00 €; / bērniem līdz 6 gadu vecumam – bez maksas.

 
    Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 03-10-2020 10:00
Ceļojuma beigu datums 03-10-2020 22:45
Reģistrēts 55
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.