Stāmeriena – Gulbenes novada Mazā Šveice

   Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzemi) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

  7:20 – pulcēšanās pieturā.

  7:30 – izbraukšana no Rīgas.
 
  Ierašanās Gulbenē. Tā ir pilsēta, kuras vēsture aizsākusies jau 13. gadsimta pirmajā pusē, tādejādi “gulbja plisēta” ir viena no pašām senākajām mūsu valstī. Šeit ir ko apskatīt un kur patīkami pastaigāt – ainaviskie Gulbenes parki mūsu rīcībā! Ekskursija pilsētā ar autobusu un ar kājām, kuras laikā iepazīsimies ar visiem galvenajiem tās apskates objektiem: dzelzceļa staciju, Gulbju parku, Centrālo skvēru, Komercskolu, saules pulksteni “Gulbis”, apmeklēsim Brāļu kapu memoriāla arhitektonisko ansambli, Pils parku, bijušās Vecgulbenes muižas ansambli, baroniem Volfiem piederējušo Balto pili, un apmeklēsim 19. gadsimta vidū būvēto Gulbenes luterāņu baznīcu. 
Pēc ekskursijas jums būs brīvais laiks – iespēja patstāvīgi pastaigāt  pilsētā, uzņemt skaistas fotogrāfijas, vai arī sātīgi papusdienot. 
 
 
  Mūsu ceļojuma nākamā pietura – gleznainā Stāmeriena, kuru mēdz dēvēt  par “Mazo Šveici”! Šeit gleznainā Stāmerienas ezera krastā izvietojusies viena no Latvijas skaistākajām pareizticīgo baznīcām – Stāmerienas Svētā Labticīgā Kņaza Ņevas Aleksandra baznīca. Viens no kaislīgo fotogrāfu iecienītākajiem momentiem – kad ezera virsmā kā gulbis atspoguļojas baltā dievnama siluets… Vieta baznīcas celtniecībai savulaik tika izvēlēta pie pašas ūdens malas. Un, neskatoties uz to, ka visapkārt atrodas milzīgs skaits avotu, baznīcas pamati būvēti tik pamatīgi, ka ne reiz nav tikuši izskaloti. Apmeklējums un ekskursija baznīcā un pastaiga gar ezeru. 
 
  Bet galvenā Stāmerienas vērtība ir bijusī baronu Volfu pils, kurā tagad iekārtots muzejs. Šis, 1830. gadā būvētais, arhitektūras piemineklis tagadējo izskatu ieguvis 1905. gadā, kad tika pārbūvēts romantiskajā franču neorenesanses stilā. Bet 1930. gados šeit dzīvojis baroneses Aleksandras fon Volfas dzīvesbiedrs – hercogs Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kurš savu slaveno romānu “Leopards”, rakstījis arī Stāmerienā. Pēc romāna motīviem vēlāk tika uzņemta filma ar tādu pat nosaukumu, bet galveno lomu filmā nospēlēja Alens Delons. 2017. – 2019. gados novada vadība veica pils fasāžu, jumta un logu restaurāciju, kā arī izveidoja multimediālu ekspozīciju. Ekskursija pilī vietējā gida pavadībā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).   
 
  Pēc pamatīgās pastaigas un ekskursijas ir īstais laiks iestiprināties, tādēļ turpinājumā dosimies uz zemnieku saimniecību “Purmalas”, kur būs iespēja ne tikai apskatīt dažādus mājdzīvniekus – kazas, govis, vistas, pabarot tos, bet arī pacienāties ar viesmīlīgās saimnieces pašas ceptiem sātīgiem speķa pīrādziņiem  (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).   
 
  Un mūsu ceļojuma noslēgumā apstāsimies vīna darītavā "Jaunstāmeri", kur tiek darināti dažādi mājas vīni. Saimniece pastāstīs jums gan par atpūtas kompleksu, gan par vīna darītavu, gan piedāvās produkcijas degustāciju (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) – jums tiks piedāvāti 5 šķirņu vīni. Būs iespēja produkciju arī iegādāties.
 
  Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
 
Brauciens tūristu klases autobusā;
Grupas vadītāja pakalpojumi;
Dezinfekcijas līdzeklis autobusā.
 
   Iespējamās papildizmaksas:
 
 Stāmerienas pils (ieejas biļete ekskursija)(grupā minimāli 15 cilvēki): pieaugušajiem - 3.00 EUR; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 2.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Stāmerienas Svētā Labticīgā Kņaza Ņevas Aleksandra baznīca (apmeklējums ekskursija): ziedojums 1.00 EUR; 
 Zemnieku saimniecība "Purmalas" (apmeklējums degustācija): 3.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Gulbenes luterāņu baznīca (apmeklējums ekskursija): ziedojums 1.00 EUR;
 Ekskursija Gulbenē: 2.00 EUR;
 Lauku māja "Jaunstāmeri" (apmeklējums degustācija): 3.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā)
 
 
  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 27-06-2020 7:30
Ceļojuma beigu datums 27-06-2020 20:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.