Tas bija pie jūras, kur mežģīņu putas... Pavilosta.

7:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
Ierašanās Pāvilostā. Pilsēta pie jūras radās 19-tā gs. beigās pēc barona Lilienfelda rīkojuma, kuram par godu arī ieguva savu nosaukumu. Zivju krodziņa "Zvilnis" apmeklējums, kur Jūs iepazīsiet reģiona tradicionālo jūras virtuvi no vietējā zivju loma. Krodziņa saimnieks pastāstīs Jums par zivju kūpināšanas procesu un tā noslēpumiem. Pēc gardās “pieturas” mēs dosimies uz jūru – uz molu, kur varēsiet aplūkot skaisto ainavu.  
Pēc pastaigas Jūs gaida iepazīšanās ar unikālo vietējo ievērojamāko vietu – Pelēko kāpu. Šis aizsargājamais dabas rezervāts ietilpst NATURA 2000 teritorijā – īpaši aizsargājama biotopu zona. Ekskursija pa Pelēko kāpu un vēsturisko Pāvilostas centru vietējā gida pavadībā.Brīvais laiks Pāvilostā.
 
Tālāk mēs apmeklēsim saimniecību "Puerto VV", kuras specializācija ir savvaļā augošie uzturā lietojamie augi. Jūs gaida ekskursija saimnieces pavadībā, tās laikā uzzināsiet, kurus no savvaļas augiem var lietot uzturā, par to audzēšanas un vākšanas apstākļiem. Svaigais gaiss, piejūras pļavas un augu aromāti sniegs Jums lieliskas emocijas un pozitīvas enerģijas lādiņu. Tāpat Jums būs iespēja izbaudīt neparastu ēdienkarti – degustēt ēdienus, kas pagatavoti no šiem uzturā lietojamiem savvaļas augiem!
Pēc degustācijas mēs dosimies uz Akmeņraga bāku. Šī 35 m augstā akmens būve nodrošināja jūras navigācijas vajadzības. Bākas apmeklējums.   
Tālāk mēs dosimies uz Vērgales ciematu, kura simbols ir gulbis.

Ciemats izveidojies 19 gs. otrajā pusē un atrodas piejūras zemienē. Tā kodols bija Vērgales viensēta – šo kompleksu Jūs iepazīsiet ekskursijas gaitā vietējā gida pavadībā. Jūs aplūkosiet galveno bijušās Vērgales viensētas ēku, parku, novadpētniecības muzeja ekspozīciju, Vērgales luterāņu baznīcu un dzirdēsiet romantisko stāstu, kas saistās ar Mīlnieku pieminekli.
 
Mūsu ekskursijas tūres beigās mēs viesosimies arbūzu audzēšanas fermā “Arāji”. Saimnieki Rolands un Gunta Dambji audzē arbūzu šķirnes, kas ir piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Fermas īpašais produkts ir dzeltenie arbūzi.
Ekskursija pa fermu un, ATKARĪBĀ NO RAŽAS, iespējama degustācija un arbūzu iegāde.
 
Vakarā atgriešanās Rīgā.
   
Papildus izdevumi:
Ekskursija pa Pelēko kāpu un Pāvilosta – ziedojumi 2.00 EUR
Saimniecība "Puerto VV" (ekskursija + degustācija) - 1.50 EUR
Arbūzu ferma "Arāji" - ziedojumi 1.00 EUR
Ekskursija pa Vērgali - 1.50 EUR
Akmeņraga bāka - 0.70 EUR / pirmsskolas vecuma bērniem - 0.30 EUR
Krodziņš "Zvilnis" - 5.00 EUR

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 01-09-2018 7:00
Ceļojuma beigu datums 01-09-2018 23:00
Reģistrēts 50
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.