Melleņu svētki, vīns un koncerts!

  

 Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju (Vidzeme), izbraukšana no Rīgas    

 
 
 
 
  7:20 – pulcēšanās pieturā.
  7:30 – izbraukšana no Rīgas.
 


  Sākumā apciemosim privāto muižu Mārcienā, kur iekārtots SPA kūrorts. Mārcienas īpašums – 20. gadsimta sākuma vēsturisko ēku komplekss, kurš izvietojies gleznainā apvidū. Muižas kafejnīcā jūs gaidīs tasīte aromātiskas rīta kafijas ar plātsmaizi – brīnišķīgs ekskursijas dienas sākums! (jāpasūta pirms brauciena mūsu birojā).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Aicinām uz piektajiem Melleņu svētkiem Vestienas novadā! Tāpat kā iepriekš, šie svētki tiks svinēti „Jāņkalnos”, saimniecībā, kas specializējas augļu un ogu audzēšanā. Svētku ietvaros šeit būs vietējais tirdziņš, būs iespēja pašiem salasīt mellenes (par papildus samaksu), saimnieks izvadās jūs ekskursijā pa savu dārzu. Būs iespēja iegādāties gan mellenes, gan melleņu stādus, gan arī citu saimniecības saražoto produkciju. Brīvais laiks un atpūta svētku baudīšanai.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bet tagad dosimies uz Lazdonas luterāņu baznīcu, kur notiks koncerts "Lazdonas baznīcas zvanam - 95"! Šogad, gatavojoties savai 95 gada dienai, savu balsi ir atguvis Madonas evaņģēliski luteriskās baznīcas zvans. Pirmo reizi zvans atskanēja 1924.gada Ziemassvētku vakarā. Otrā pasaules kara laikā, lai paglābtu zvanu no aizvešanas, to noslēpa purvainā vietā, kur zvans nogulēja līdz 1954.gada 18.jūlijam. Spēlēs zvanu ansamblis "Soli Deo Gloria"!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Nākamā pietura mūsu ekskursijas maršrutā – saimnieces Valentīnas Gailītes Kallu dārza (30 šķirņu) apskate, kas sakritīs ar šo brīnišķīgo augu ziedēšanu. Apvītas mītiem un leģendām, noslēpumiem un maģijai, kallas jau daudzus gadsimtus dzīvo līdzās cilvēkam un nezaudē savu popularitāti. Tulkojot no grieķu valodas „kalla” nozīmē „skaistais”. Kallā apvienojas svinīgais un maigais, bet to aromāts, starp citu, ļoti līdzinās vaniļai. Kalla vienmēr būs modē, to graciozitāte, skaistums un pārsteidzošais aromāts vienmēr vilinās cilvēkus. Tieši ar kallām šodien iepazīsimies tuvāk, atklāsim to, ko agrāk nezinājām. Kallu dārza apmeklējums un saimnieces stāstījums. Iespējama stādu iegāde.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bet turpinājumā pārcelsimies uz mākslas pasauli! Paviesosimies mākslinieka Agra Sāra galerijā – glezniecībai viņš nodevies jau vairāk kā 30 gadu, savus darbus galvenokārt zīmē eļļas krāsām un iecienītākā tēma viņa gleznās ir ainava. Darbnīca izvietojusies mākslinieka privātmājas pagalmā, bijušajā saimniecības ēkā, kura pārbūvēta par gleznu galeriju. Galerijas apmeklējums kopā ar mākslinieku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 Mūsu ceļojuma nākamā pietura būs gastronomiskā – apmeklēsim mājas vīna darītavu „Domu pietura”, kura pieder vienai ģimenei, kurā vīns tiek darīts jau trešajā paaudzē. Vīna darītavas dibinātājam un ģimenes galvai jau 100 gadu (!!!) un viņš ir Trīszvaigžņu ordeņa kavalieris. Jums tiks piedāvāta dažādu ogu četru šķirņu vīna degustācija, kā arī būs iespēja iegādāties vīna darītavas ražojumus.

  Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
    Ceļojuma cenā iekļauti:
  Transporta pakalpojumi;
  Grupu pavadošā gida pakalpojumi.

   
 
 
  Iespējamās papildus izmaksas:

 Mārcienas muiža – rīta kafijas pauze (kafija vai tēja vai ūdens + plātsmaize): 5.60 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 Arta Sāra gleznu galerija (ekskursija) - 1.00 EUR;
 Valentīnas Gailītes kallu dārzs - 1.00 EUR;
 Vīna darītava "Domu pietura" (stāstījums + degustācija) - 5.00 EUR;
 Koncerts "Lazdonas baznīcas zvanam - 95" - par ziedojumiem;
 Augļu – ogu dārzs "Jāņkalni" (ekskursija) - bezmaksas!
  
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 11-08-2019 7:30
Ceļojuma beigu datums 11-08-2019 21:30
Reģistrēts 52
Pieejamās vietas 5
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.